Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Előfordult már ez veletek is?...

Előfordult már ez veletek is? Többkörös állásinterjú után visszajeleztek e-mailben vs. Telefonon, hogy te vagy a kiválasztott. Pár nap után-mikor be kellett volna lépjen- meg"visszaszívták"? Vagy fel sem vették a telefont?

Figyelt kérdés
Családtaggal fordult elő 3x szériában.Ilyen következménymentes országban élünk?Ennyit ér az adott szó?

2013. nov. 18. 23:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
sajnos ebben nincs egyedül
2013. nov. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

2szer kellett felutaznom pestre az állásinterjú miatt, két részes volt, utána mikor hazaértem, hívtak hogy felvettek, lehet kezdeni.

kivettem egy albérletet, azt mondták hogy az első munkanap lesz a szerződés aláírva...

mikor mentem hétfőn, tudni sem akartak rólam, aztán kiderült félreértés volt...

leköptem az iroda falát, mikor kifelé mentem...rohadt szemetek voltak.

2013. nov. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Sajnos ebben az országban ez a kategória "simán beleférő köznapi sztori"...


Gondolom nyugodtan alszanak sőt élvezik is.A családtag is utazott nemegyszer.Sőt segélyt sem kap.Ez a legundorítóbb az egészben ,hogy kihasználják a nyomort.

2013. nov. 18. 23:13
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem 3-szor hivtak be hónapokig hitegettek és mégsem vettek fel de nagyon sajnálták. Remélem egyszer ő is kerül ilyen helyzetbe!
2013. nov. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is így jártam egy helyi cégnél. Először voltam interjún ott ugye ha jól emlékszem 100 ember volt behívva azt letudták 1 hét alatt majd hívtak hogy bekerültem a második körbe ahol volt teszt írástól kezdve minden, azon is túl léptem, majd abba a 2. körbe volt még egy elbeszélgetés ott már közölték hogy összesen 15+1 embert vesznek fel az a +1 tartalékos akit valószínű ugyanúgy főállásba helyeznek el de teljesen más betanítható munkakörbe és ha úgy van akkor bevesznek a meghirdetett állásra menet közben ha üresedés adódna. Amikor hívtak 3 nappal később úgy volt hogy tartalékos leszek és következő hónapban kezdek, de ez még semmi utána megint felhívtak hogy valamit bekevertek és felvesznek a meghirdetett állásra, és ho9gy már jövőhéten be kell mennem orvosi vizsgálatra, oktatásokra, munkaruha kiadásra kártya csináltatás és még sorolhatnám be is mentem már úgy volt hogy felvették a részletes adatainkat már majdnem mindenen túl voltam egyedül már csak a belépőkártya és a munkaruha felvétel volt hátra, közben be nyőgte a nagyfőnök hogy tévedés történt mert csak 10 emberre van szükségük, még bele is kerültem a 10 emberbe tehát örültem, de a munka kezdés csak 1 héttel később lett volna így megkaptuk a szekrényünket, be is pakoltunk meg minden plusz megkaptuk a beosztást és bemutattak a leendő műszak vezetőek megmutatták mit hol mit kell csinálni, kaptunk egy külön pihenő helyiséget is ahol még kaptunk szekrényt ott tárolhattuk a szükséges dolgokat, védőfelszerelések, szerszámok, egyéb munka eszközök és tényleg már minden megvolt. Erre a munka kezdés előtti napon felhívtak hogy mégsem vesznek fel engem mert inkább vissza hívták azt akit ki ejtettek mivel összekeverték az eredményeket. Csak azért picit furcsa volt hogy az én tesztem 99% os az ővé meg 100% os ugyan de a többieké pedig csak 97-98% körüli akik benne voltak az első 10 be de szépen kiszúrtak velem.

Mivel volt ott ismerősöm irodában igaz neki 0 beleszólása volt ebbe de picit szaglászott és kiderült hogy ezt az egészet megtervezték mert a srác protekciós volt és megkeverték a papírjainkat hogy tudjanak mire hivatkozni az is kiderült hogy már az interjú előtt megvolt a lista hogy kik lesznek biztosan felvéve csak ugye így bonyolították le hogy sokan ne lázadjanak meg mégis legyen hivatalos a dolog mert így is elég sokan jelentkeztek még a meghirdetés előtt is folyamatosan amibe én is benne voltam, és így szépen lassan mindenkit lemorzsoltak.

Sajnos ebbe az országba meg azért nem csak itt már ez megy. Annyira sok a munkanélküli hogy egyes munkáltatók kedvükre válogathatnak.

2013. nov. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

Velem ilyen visszaszívós még nem volt.

Olyan volt, ami baromira idegesített, hogy voltam egy interjún, aztán ugyanattól a cégtől felhívtak és behívtak egy tök másik állásra szintén első interjúra. Én meg zavarodottam a telefonban mondtam, hogy hát két hete voltam bent, múltkorra ígértek visszajelzést. Erre: ez másik állás egy másik részlegen. Jó mondom rendben.

Na mire bementem, utánam érdeklődött a csaj, és már első blikkre látszott, hogy nem lesz ebből semmi, de többször is bocsánatot kért, hogy a kollégái még nem döntöttek, nem hívtak. Egy kövér, izzadós kisgyerekes nőszemély volt, és még el is mesélte, hogy milyen nehezére esik bent lennie, mert fáradt a két gyereke miatt. Undorító nő volt.

Tök feleslegesen elment 5000 forintom erre a cégre. (utazás miatt...)

2013. nov. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Cégvezetőként nem értem mi a jó abban hogyha valakinek azt mondják hogy felvették, aztán mégsem. Ez semmi előnnyel nem jár a cégnek, miért jó ez? Én ha keresek valakit akkor felveszem és ennyi.
2013. nov. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7:Én sem értem.Ezért is érdekel a téma.Az egyik állami Rt,volt a másik egy alapítványi iskola,a harmadik pedig egy pesti Kft.Több körös interjúk voltak.Tetemes benzinköltséggel.


Az első esetben fokozatosan építették le a beigérteket.Mégsincs cégautó, mégsem annyi a benzinpénz,lassan az anyagiak nem fedezték volna a heti kétszeri Mátrába való "felzarándoklást" sem.


A többi még gázosabb volt a bunkóság kategóriáján belül.


Lehet, hogy szellemlevételhez kell folyamodjunk:-)))


Félévenként voltak a sztorik.

2013. nov. 19. 06:58
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Olyan indokuk lehet esetleg a cégeknek ezzel, hogy bebiztosítsák maguknak az adott személyt. Hogy nehogy elmenjen közben máshová dolgozni... Ha pl. nem rögtön kell nekik az új kolléga, de sok idő megtalálni...

És ha valakit elég jónak tartanak, akkor nem utasítják el, sőt szinte szerződést ajánlanak neki. De közben ha mégis jön jobb/szimpibb jelentkező, akkor dobják az előzőt.

Hát ez nagy szemétség, de úgy tűnik csinálják...

Mondjuk azért gondolom ez inkább a hiányszakmákban jellemző, vagy nagyobb pozíciókra, ahova esetleg speciális tudás kell, és kevés az olyan jelentkező, aki valóban alkalmas.

2013. nov. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Bőség zavara!!! Emiatt van hogy sok emberre mondanak igent de csak egynek az igen az igen is. Tehát az aki előnyösebb szempontokkal rendelkezik az állásinterjún azt veszik fel. PL ha engem felvesznek dolgozni december 15.-től, amikor 10.-én voltam az állásinterjún, de ha utánam 14.-én van még egy jelentkező akinek kedvezőbbek a viszonyai az önéletrajzában akkor őt fogják felvenni nem engem.
2013. nov. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!