Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan mondjam le az állásinte...

Hogyan mondjam le az állásinterjút?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem egy állásra, visszajeleztek, behívtak interjúra. Utánanéztem a cégnek alaposabban, mégis tudjak valamit, és kiderült, hogy valószínűleg nem arra vennének fel amire, szimplán értékesítés, és átverés az egész. Szeretném lemondani, de ilyenkor mit szokás írni? Elnézést, de engem nem vertek át? :D

2013. okt. 28. 10:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Felhívod őket, és megmondod, hogy "elnézést kérek, de le szeretném mondani az állásinterjút". Ennyi. Nem kell ebből nagy dolgot csinálni.
2013. okt. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
21%

Csak simán ne menj el

Vagy ha nagyon akarsz írni valamit, akkor írd meg, hogy már nem esedékes a dolog, mert kaptál munkát és kész

2013. okt. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem menjél be, interjún úgy is megmondják hogy milyen munkáról lenne szó és akkor úgy is rákérdeznek hogy akkor érdekel-e valóban a munka, ha meg nem érdekel azt mondod hogy nem és ennyi. Nem eszik le a fejed legalább örülni fognak hogy felvehetnek mást aki lelkesebb.

Én munkahelyemen is így volt igaz nem velem, de amikor a főnököm interjúztatott egy emberkét akkor én is ott voltam mivel mellém lett volna elhelyezve és tőlem is kért véleményt én akkor mondtam hogy normális nézzük meg milyen, hát 2 napot dolgozott ott, utána meg mondta hogy ennyi volt. A főnököm nem csak azért volt dühös mert tróger volt, nem is ez volt a főproblémája, hanem az hogy rengeteg pénzt elcseszett rá, és mindenkit elzavart akik még lettek volna mert az interjún nagyon jól szerepelt jobban mint akik előtte voltak, de nem jött be, plusz a munkaruhájára is elment sok pénz mert elég nagy méret kellett neki, akkor a belépőkártyájára is, meg a sok oktatás, papírmunka.

Érdekes módon a főnököm amikor visszahívott két embert megkérdezni hogy érdekli-e még őket a munka kapásból rávágták hogy igen, és azóta is szépen dolgoznak.

2013. okt. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"Csak simán ne menj el"

Ilyen tanácsokat nagyon nem kéne adni...

Lehet nekik írni/telefonálni, hogy úgy alakult, hogy most nem érdekel az ajánlatuk, ezért szeretnéd lemondani az interjút...nem kell indokolni meg semmi, de illik előre szólni, ha nem mész.

2013. okt. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%

Én is azt mondom menj el! Hallgasd őket végig (nagyon meglehet, hogy valamelyik ismerősödet érdekelni fogja, legalább tudod hogy miről van szó). Majd a végén azt mondod, hogy valójában nem ilyen munkára gondoltál, hanem ....

Most mi van, ha éppen azt válaszolják, hogy pont mára ürült egy olyan is!!!! Kicsi a valószínűsége, de adj magadnak és a "véletlennek, a jószerencsédnek, a sorsodnak" ennyi esélyt!!!!!

2013. okt. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Néhány válaszoló úgy tűnik, nem érti, hogy valamilyen Zepter vagy hasonló átverős cégről lehet szó, ahova se elmenni nem érdemes, sem másokat beajánlani...
2013. okt. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer voltam én is így... Nem fájt volna elmenni, az időt is rászántam volna, behülyíteni úgysem tudtak volna,meg hátha mégis csak egy adminisztratív munkát adnának... Csakhogy ahogy én is utánanéztem, 90%, hogy értékesítés lett volna. Kedv elment, és ha az időt nem is, de a vonatjegyet már sajnáltam rá!


A csaj igazából nem beszélt túl egyértelműen a telefonba a feladatokról. Úgyhogy rém egyszerűen elintéztem. (Sajnáltam a telefonköltséget is), SMS-ben mondtam le a találkát. Olyasmi duma volt, hogy Kedves xy! Átgondoltam az állásajánlatát, de nem ilyen munkakörben és nem ilyen területen képzelem hosszútávon a jövőmet, kár lenne egymás idejét rabolni, ezért ezúton lemondom a csütörtöki állásinterjút. Tisztelettel vz.

2013. okt. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A „simán ne menj el” … nem akarok senkivel bunkó lenni, mert elviekben számítanak a jelenlétemre, meg kellemetlenkedő telefonokat se szeretnék kapni, hogy miért nem jelentem meg. Elég rámenősnek tűnnek.


A menjek el, hogy aztán azt mondhassam, hogy mégsem érdekel. Álláskeresőként, azért nincs annyi felesleges pénzem, hogy beutazzak Pestre, (Gödöllőn lakom minimum költség oda vissza vonattal, busszal stb. minimum 3500.-)


Nem Zepter, tevékenységükről a telefonban csak hebegtek össze-vissza, de a visszaigazoló e-mail-ből kitűnt, hogy én nem egészen erre jelentkeztem. (Megjelenés üzleties öltözékben, oktatást biztosítunk stb.) Rákerestem a cégre, tulajdonképpen részvényekkel kellene kereskedni, hatalmas profitot ígér, stb. Kb 95%-ig biztos vagyok benne, hogy értékesítés, amit nem csinálnék, és keresés közben sok negatív véleményt találtam a cégről, sőt sok helyen felhívták az emberek figyelmét, hogy ide senki ne menjen, mert nem jelentenek be, mutyiznak a fizetéssel…

2013. okt. 28. 11:26
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

5-ös vagyok!

Elnézést, olvasd vissza mit írtál a kérdésednél!

Honnét a fenéből kellene tudnunk, hogy neked ezért utaznod kellene, hogy az odáig való eljutás neked külön bumlizás és külön költség!!!!

Egy @rva szóval nem jelezted ezt, akkor légyszi ne is dorongold le a válaszainkat!

2013. okt. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem kell elmenni, nem egy királlyal lesz interjúd, hogy a protokoll szabályai szerint lemond a találkát. Az ilyen átverős cégeket söpredékeknek tartom. Ha még el is mész, nem fognak mindenről pontosan tájékoztatni, nagyon diplomatikusan fogalmaznak. Szerződés aláírása után, amikor benne vagy sűrűben, akkor derül ki, hogy csúnyán átvertek.
2013. okt. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!