Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit gondolsz arról a munkahely...

Mit gondolsz arról a munkahelyről, ahol csak pár hónapig bírják az alkalmazottak?

Figyelt kérdés
Maximum fél évig volt valaki, van aki a betanulás után vissza se jön, de a legtöbben 1-2-3 hónap után felmondanak.
2013. dec. 5. 09:09
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Hogy valakinek fel kellene már dobni őket a munkaügyi felügyelőségnél, mert valami nem kerek ott.

Nekem is volt szerencsém ilyen munkahelyhez, pár apróság onnan: direkt mazsolákat vettek fel, akik biztos, hogy összetörik a céges autókat, a biztosítócégeket lefizették, pihenőidő nem volt, megfeszített munkatempó, több, mint 14 órás munkaidő. Autókölcsönző cég.

2013. dec. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Rátapintottál a lényegre :)

Kb. ahogy számoltam 5 pontban szegik meg a munka törvénykönyvét (szerencsére érintőlegesen tanultam erről az egészről).

Már jelentkezésnél se tetszett, de tartozásom van tesóm felé, és szeretném kifizetni, úgyhogy kis ideig maradok.

2013. dec. 5. 09:25
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Majd felmondás után ne felejts el bemenni a munkaügyi felügyelőségre, vagy a Nav-hoz.Hulljon a férgese.Ilyen munkahelyekre nincs szükség.
2013. dec. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Szépen fel ikell jelenteni. Legutóbbi ilyen cég felajánlotta nekem az interjú után, hogy menjek 2 hét próbaidőre, de nem árulták el, hogy ha elfogadom az állást, mennyi lesz a fizetésem...a próbaidőről semmilyen hivatalos papírt nem készítettek, és annyi kiderölt, hogy azt a 2 hetet nem fogják fizetni. A munkakör nem felelt meg a valós feladatokkal, a főnök pedig egy idegbeteg idióta volt:P
2013. dec. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

A munkavállalók nem érnek semmit? Szerintem az a hibás aki megszegi a törvényeket, nem az aki elszenvedi a munkahely miatt a törvénytelenség következményeit!


Ha feljelentem, a többi alkalmazottnak lehet belőle baja? Nem akarok kirúgatni senkit.

2013. dec. 5. 09:49
 6/28 anonim ***** válasza:
57%

A többi alkalmazottnak nem lehet belőle baja.Kirúgni nem fogják ezért őket, sőt tudni sem fognak semmiről.Abban az esetben kerülhetnek utcára, ha valami nagyobb stikli is kiderül a cégről és esetleg bezárják, felszámolják.

De nem kell emiatt félni, mert így sem sokat érnek ezzel a melóval.Biztosítva valószínűleg nincsenek, nyugdíjjárulékot sem fizetnek utánuk, akkor mit érnek a munkahellyel?Semmit.



A próbaidős válaszhoz:A próbaidőről is köteles a munkáltató szerződést kiállítani és a munkába állás előtt elintézni ezeket a papír dolgokat és a megállapodást a bérről ami szintén írásba van foglalva.Ha ez nincs meg, nem kell vállalni a próbaidőt, mert ez azt jelenti,NEM fogják kifizetni!

2013. dec. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
18%
Sok lusta disznó, ezért nem halad előre ez az ország! Nem a munkán jár az eszük, hanem a feljelentgetésen.
2013. dec. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Vicces vagy :D Tán csak nem munkaadó?
2013. dec. 5. 10:02
 9/28 anonim ***** válasza:
20%

Nem viccelek! Csak már felháborító, hogy ebben az országban senki sem akar dolgozni. Mindenki csak jogokat követel magának, hogy neki ehhez is joga van meg ahhoz is, persze kötelessége meg semmi.

Hagyjuk is, mert csak felidegesítem magam.

2013. dec. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

:D szerintem baromi nagy tévedésben vagy :D Igen vannak jogaink, amik rendszeresen a sárba vannak tiporva. Vannak kötelezettségeink is amiket viszont megcsinálunk.


Ha embertelen munkakörülményeket biztosít valaki, azt meg igenis fel kell jelenteni, hogy megkapja a maga büntetését, mint minden más törvényszegő, és ezután talán TÖRVÉNYESEN dolgoztat másokat.


Az ilyen munkaadók miatt, akiket te olyan nagy mellel védesz van pöcében az ország. Már országban egy rendes szakszervezet van, aki kordában tartja a kizsákmányolást, nem hagy teret hódítani neki, míg itthon, egy huszonéves ember komoly betegségeket szerez a munkakörülményei miatt.

Ha te ezt nem érted meg, akkor nemkívánatos vagy itt, és jelenteni foglak a moderátornál.

2013. dec. 5. 10:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!