Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit dolgozhat egy magyar...

Mit dolgozhat egy magyar külföldön?

Figyelt kérdés

Én csak arról hallok, hogy a magyarok kimennek mosogatni, szobalánykodni, panírozni, sört csapolni akár Angliába, Németországba...bárhova.

Létezik lehetőség normális munkára egy kiköltöző magyarnak, aki elég jól beszél angolul? Vagy ez ilyen általános dolog, hogy ha külföldi vagy, idejöttél dolgozni, akkor a gány melót csinálod?


2013. dec. 13. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem van hotel manager, főnővér, orvos, könyvelő, egyetemi tanár, fogtechnikus asszisztens, és vmi mikrochip fejlesztő-vagy ilyesmi- ismerősöm is. Szóval lehet jó munkát kapni külföldön is, csak tudni kell hozzá!
2013. dec. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
létezik, csak a magyaroknak egy nagy része amelyik kimegy az állításokkal ellentétben buta mint a föld... harsoghatja a média, hogy a diplomások vannak kint a külföldi mekiben nagyrészt, de ez nem igaz. Tanult, angolul/németül jól értő ember kap rendes munkát. Amelyik meg nem az végtelenül buta és kihasználható, már bocs... tapasztalatból beszélek.
2013. dec. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ha nem tudod a nyelvet,még gány melót se kapsz..mivel nem vesznek emberszámba úgy téged,ha szépen beszéled a nyelvet,alapból lehetőséged nyílhat bármire :)
2013. dec. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Angliában a párom villanyszerelőként dolgozik a szakmájában. Én könyvkötőként dolgozom a szakmámban.

Van egy ismerősünk ő idősgondozóként dolgozik a szakmájában. Van olyan ismerősünk is aki hegesztőként, sofőrként vagy fodrászként dolgozik a szakmájában. Nyilván el kell telnie pár évnek míg az ember megtalálja a helyét, de sokan dolgoznak a szakmájukban.

2013. dec. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Miert ne? En peldaul egy informatikai fejleszto cegnel dolgozom mernokkent Parizsban.
2013. dec. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is a szakmámban dolgozom, otthon is és itt is aktakukac vagyok. Mindenkinek más a története, de általában akik erős nyelvtudással, jó szakmával indultak el, azok vagy egyből elhelyezkedtek, vagy egy kis átmeneti időszak után nem ragadtak le a mosogatásnál és a szobalánykodásnál.
2013. dec. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ma 18:19

sok múlik a szerencsén is. Én írtam hogy a szakmámban dolgozom mint könyvkötő. Sajnos diszlexiás vagyok, így ennek köszönhetően még ma is ép hogy motyogok valamit angolul. Érteni nagyjából értem őket (főleg, hogy látom a mozdulataikat is, és sokat lehet ebből is kiköveztetni) de nekem nagy szerencsém is volt..

De tény, hogy sokan jó nyelvtudással is megakadnak és mekiben krumplit sütnek vagy takarítanak..

Szerintem sok ember nem is képes felfogni, hogy több lehetősége lehet ha mer egy kicsit bátrabb lenni..

2013. dec. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szinte bármit lehet dolgozni, de ha valaki idehaza sem használja a józan eszét az külföldön sem lesz sikeres. Lehet hogy pár magasan végzett magyar mosogat külföldön de nem ez a jellemző.


Több rokonom kiment nulla nyelvtudással aztán várta hogy egyik hónapról a másikra csak úgy az ölébe hull a tudás mert ezt olvasta valami 50forintos napilapban, ráadásul autót tartanak fenn és egyéb olyan dolgokra költenek(hogy gazdagabbnak tűnjenek) amit nem engedhetnek meg maguknak, ráadásul folyton maguk alatt vágják a fát, gondolok itt arra hogy munkát kapnak de sosem elégedettek és mindig azt nézik hogyan bújhatnának ki a feladatok alól így kirúgják őket, aztán a következő interjún végigszidják az előző munkahelyet, ahol ilyen hozzáállással természetesen fel sem lesznek véve, ráadásul ha az ölükbe pottyan valami jó állásajánlat nem ismerik fel és alja munkának nyilvánítva nem vállalják el.

Rokonságom egy része szabályosan kiközösített mondván hogy kétkezi munkát végzek ezért nem mutatkoznak velem nyilvános helyeken. 5 éve hidraulika karbantartó vagyok idehaza, ami nem könnyű, napi szinten olajos leszek és rendszeresen megsérülök, de elég jól keresek és ha munka közben sérülök meg 100%táppénzt kapok amíg fel nem épülök(veszélyességi pótlékot is adnak), időnként külföldre is küldenek szerelni, amikor túl drága lenne a berendezést szállítani.

2013. dec. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!