Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A közmunka milyen "referencia"...

A közmunka milyen "referencia" a leendö munkáltató szemében?

Figyelt kérdés
Milyen esélyekkel indul egy álláskeresö, ha közmunkás is volt már? (ne a kissebbségre gondoljatok) Esetleg többször volt közmunkás? Hiába van végzettsége, közmunkára kényszerítették. Mit gondol a leendö munkáltató egy ilyen emberröl? (nincs hosszú ö-m)
2013. dec. 16. 07:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyrészt nem kell azt beírni az önéletrajzba, másrészt meg ők is tudják, hogy hogyan működik a rendszer, manapság nem lepődnek meg ilyesmin.
2013. dec. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A közmunkát nagyon szépen bele lehet írni az önéletrajzba, és vannak munkáltatók akik szemében sokat számít, ( ha szakirányú a megpályázott pozíció. ) például: Végzettséged ápoló, és meg szeretnél pályázni egy idősek otthonában lévő meghirdetett ápolói - gondozói állást, akkor nagy tapasztalat ha te közmunkaprogramban kerültél be egy idősek otthonába, és ott dolgoztál mint közmunkás x ideig... mondjuk ha irodai állást szeretnél, akkor lehet nem számít semmit, hogy mondjuk közmunka keretében gyermekekre vigyáztál, vagy teljesen mást csináltál. Tehát a lényeg, hogy akkor érdemes kihangsúlyozni mint esetleges tapasztalatot, ha az adott álláshoz kapcsolódhat a tapasztalat. Vagy a másik lehetőség, hogy miután megírtad az önéletrajzot, egyéb kiegészítés címén felsorolhatod hogy milyen tapasztalataid vannak... Van munkáltató akinél kifejezetten pozitív hatást kelt, emellett láthatja hogy komolyan dolgozni szeretnél, és nem ijedtél meg attól sem, hogy hányféle dolgot kellett csinálnod. Ergo nem egy olyan ember vagy, aki nem állná meg a helyét... Szerintem hátrányt nem jelent, maximum azt mondják hogy az a munkakör nem tartozik oda... én beleírnám... ( és bár nem voltam közmunkás, vettem részt támopos képzésben, és betanítási programban, sőt dolgoztam is úgy, mondhatni hasonló, én mindig beleírom a pályázataimba, hiszen az is egy tapasztalat, sőt... többet ér mint egy iskolában eltöltött kötelező szakmai gyakorlat! )
2013. dec. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mit kellett közmunkásként dolgoznod? Mert nem mindenkit hajtanak ki utcát takarítani. Van aki irodai vagy más munkát kap.

Én azt tenném, ha beleillik abba a munkakörbe, amire jelentkeztem, akkor beleírnám az önéletrajzba. Ha nem, akkor nem.

Ha rákérdeznek, akkor persze elmondanám, hogy közmunkás voltam x ideig, amíg állást kerestem. De nem részletezném, hogy mit kellett csinálnom.

Egyébként meg úgy tudom, kötelező elvállalni a munkát, ha részt akar venni az ember képzésben, meg ha támogatást szeretne. Nyilván a munkáltatók is tisztában vannak ezzel, hogy hogyan működik.

2013. dec. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
Én nem írnám bele,mondjuk nem is vállalnám el (1részt sosem vettem fel Szoc segély-t,nem is fogok)...Irodai munkát akkor kapsz ha van valami fejes ismerősöd,csak hogy ne az utcára hajtsanak a fogatlan cigányokkal gallyat égetni,meg kukát üríteni,vagy buszmegállót seperni...különben a veszett kutyát sem érdekli milyen iskolai végzettséggel közvetítenek ki,csomó olyat ismerek főleg lányokat,akiket érettségivel,sőt Diplomával is kiküldtek az utcára,én semmiképp sem írnám bele,mivel ez megalázás,nem pedig referencia!
2013. dec. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Beleírtam, de úgy mintha rendesen dolgoztam volna az adott helyen, semmi sem utal arra, hogy közmunkás státuszban lettem volna ott, igaz nem utcát kellett seperni, hanem iskolában voltam asszisztens. Nem a segély függőt tőle, magam kértem a közmunkát, mikor nem volt munkahelyem.
2013. dec. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
Előző munkahelyről származó kilépő pírjaid elkéri a következő munkáltató s ha azt írtad, hogy nem közfoglalkoztatott voltál, hanem rendes alkalmazott, akkor a szavad forog kockán. Én is közfoglalkoztatott vagyok, egy intézmény irodájában dolgozom, nincs ezen mit szégyenli, pont annyit dolgozunk, mit a rendes alkalmazottak, csak kevesebb pénzért, nincs pótszabadságunk, nem fizetik a túlórát és nem kapunk egyéb juttatásokat se. Munka ez is. Nem tehetünk róla, hogy ilyen helyzet van Magyarországon, dolgoznánk mi máshol is, de ez van.
2013. dec. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Felsoroltam a volt munkahelyeimet az önéletrajzban, ez is szerepelt benne, mint x iskola pedagógus asszisztens ettől eddig, főbb feladatok, nem kell odaírni mellé, hogy közfoglalkoztatás, mint ahogy azt se, hogy rendes alkalmazott, amúgy a kutyát nem érdekelte a munkahelyemen, hogy milyen formában voltam foglalkoztatva az előzőnél.
2013. dec. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A közmunkás is rendes alkalmazott! Közmunka és közmunka között is van különbség! Azt, hogy közmunkás voltál nem kell beleírni, lehet azt szebben is megfogalmazni. Jelenleg diplomásként én is ebben a cipőben járok. Én be fogom írni, úgy, hogy ne hazudjak és ne is emeljem ki a közmunkámat.
2013. dec. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
4-es hozzászóló, ne haragudj a kérdésért, de miért lenne a közmunka feltüntetése megalázás? Egyáltalán nem szégyen, sőt, legalább a munkáltató láthatja, hogy ameddig az álláskereső munka nélkül volt, csinált valamit, nem pedig leste a sült galambot. Fentebb leírtam hogy mit is jelenthet egy közfoglalkoztatás egyesek szemében, egy biztos, hátrányt nem! Az mellékes hgy milyen végzettséged van, a legtöbb pályáztató azt keresi a jelöltben, hogy akar - e dolgozni, vagy csak akar egy állást, ahol ímmel - ámmal száját húzva dolgozhat... A kettő nem egy, és ugyanaz! Én is ismerek mindkét táborból sok embert, közöttük olyat is, aki felsőfokú végzettséggel tesco parkolót söpört közmunkában, eltelt másfél hét, és betették egy óvodába dajka asszisztensnek, 1 hónap múlva pedig véglegesítették. Van ellenpélda, és nem kell fejes rokonnak sem lennie a családban, kerülhet a pályázó irodára. Szimplán hajlandóságot kell mutatni ténylegesen a munkára! Ennyire egyszerű... :)) Ismét a 2-es voltam...
2013. dec. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!