Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A férjemmel és az 1 éves...

Kitthu kérdése:

A férjemmel és az 1 éves fiammal nyáron Stuttgartba szeretnénk költözni. Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem. Költözési nehézségek, tapasztalatok. Volt aki hasonlóképpen kezdett új életet?

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz úgy albérletet találni, h nem úgy költözünk h előre kapnánk munkát, hanem miután ott v.unk ott kezdenénk el keresni? Ilyen esetben több hónapot kell előre fizetni h bizonyitsam a fizetőképességemet?

2013. dec. 17. 15:23
 1/8 A kérdező kommentje:
A kisfiamat év közben is be tudom iratni a bölcsibe?
2013. dec. 17. 15:25
 2/8 A kérdező kommentje:
Utána olvastam h betegbiztositást kell fizetni attól a naptól, amikortól bejelentkezel a városházán, de akkor még el sem kezdek munkát keresni. Van valamennyi nap megadva minimálként amig várhatok ezzel? Olvastam h keményen büntetik a fizetés elmaradását.
2013. dec. 17. 15:27
 3/8 anonim ***** válasza:
ha beszéled a nyelvet közel felsőfokon talán lesz esélyed munkát kapni,albérlet 2-3euró minimum,hogy lakást kapjatok..ebben még sem az utiköltség,sem az ennivaló,és egyébb költségek nicnsenek benne,ami alsóhangon egy család részére 8-10ezer eurót jelent (alaptőke)
2013. dec. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én is úgy számoltam h min.7000 euró alaptőke nélkül meg se lehet indulni. A nyelvet is jól beszélem (több mint 10 évig tanultam, és az egyetemen is) meg most is napi szinten még tanulom. Ha előre több hónapot kifizetek az albérletért, akkor nem fognak velem kötözködni h még nincs munkahelyem? És mi van a betegbiztositással? Mennyit lehet vele csúszni?
2013. dec. 17. 16:18
 5/8 anonim ***** válasza:

Sok ismerősöm ment ki, van köztük családos is.

Általában először apuka szokott kimenni és kitaposni az utat a családnak, aztán mehet a "buli". Szerencséd van, mert még pici a gyerek, nem lesz gondja a nyelvvel.

Facebook-on keress rá a stuttgarti magyarok klubjára, biztos van. (müncheni és bécsi is van, azok nagyon aktívak és segítőkészek legyen szó munkalehetőségről, iskoláról, lakhatásról, programokról)

2013. dec. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. dec. 19. 11:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Bécsben vagyok kinn és valóban nagyon segítőkészek a bécsi és stuttgarti magyarok a fb-on.
2013. dec. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Havi 160 euró volt a betegbiztosításom, amíg nem volt munkám. Azonnaltól kell fizetni. Ha lebuksz, akkor állítólag büntetésből a legmagasabb biztosítás árával számolnak visszamenőlegesen, ami akár 600 euró is lehet havonta.
2014. júl. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!