Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 hetesen kevés magzatvíz?...

21 hetesen kevés magzatvíz? Aki hasonlóképpen volt írjon légyszives!

Figyelt kérdés

11 napja voltam a kötelező sztk-s genetikai uh-n. Akkor elvileg 19+6 napos voltam, az akkori uh szerint csak 19+4. Akkor azt irták a papíromra: kp mennyiségű magzatviz, nincs durva fejl.rendellenesség, Ac:139 mm.

Tegnap voltunk 4d uh-n, szintén genetikain, ahol rögtön azzal kezdte a szonográfus, hogy nem mondták e hogy kevés a magzatviz.Lényeg a lényeg, adatokat irt a papírra, és a haskörfogat, az AC: 150,07 mm. Ez állítólag csak 20+2 naposnak felel meg. Azt is mondta,hogy lehet,hogy azért kevés a viz, mert épp a csere folyamata zajlik. De a többi adat mind jó, a terminus is megint az én általam véltnek felet meg azaz a 21hét 2 napnak.

Annyira megijesztett, hogy végigsirtam az éjjelt, mert durva dolgokat olvastam a kevés magzatvizről. Kérlek irjatok tapasztalatokat,akik hasonló cipőben jártak,járnak!


2012. aug. 4. 06:36
 1/7 A kérdező kommentje:
Jövöhéten megyek az orvoshoz, megnézet másik szonográfussal is. Tudom,hogyx addig nem szabadna aggódnom, de csak erre tudok gondolni....
2012. aug. 4. 06:39
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon megnyugtatni nem foglak...nekem 36-ik héten mikor az első NST-n voltam és vittem a dokihoz megnézetni, akkor szólt, hogy nem tetszik neki, megnéz UH-on ( ügyeletes orvos ), akkor már mondta, hogy kevés a víz, meg hogy ő nem várna 38-ik hétig a császárral..hívjam a dokimat. Tiszta para...sírás. Hívtam a dokimat..kórház. Csináltam NST-t, de jó volt. Másnap mentem Uh-ra, ott is írták a magzatvizet, hogy kevés. A doki nem mondott rá semmit.

Aztán pár nap múlva megint UH, már átlagos volt. Szóval az, hogy kinek mi a kevés, relatív. Főleg olyan dokinál aki nem is ismer és nem ismeri a terhességedet. Semmi gond nem volt, 39-ik héten császároztak.

Nálad sem lesz semmi gond, csak ne aggódj! Elmész pár nap múlva a másik dokihoz.

2012. aug. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! Próbálj megnyugodni, nem lesz semmi baj! Itt is több helyen olvastam, hogy 2 óra múlva már tök más mennyiség lehet. És ha éppen előtte ivott belőle, de még nem "pisilte ki"? Szóval a lényeg, hogy szépen fejlődik a picikéd, ne olvass el mindenféle rémsztorit a neten! Egyébként a nemét tudjátok már? Hogy fogják hívni?

Üdv, 28 hkm

2012. aug. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kisfiunk lesz. AZ aggaszt, hogy a haskörfogat méret egy héttel kisebb, ami jele szokott lenni a kevesebb magzatviznek.

De megpróbálok nem pánikolni, de legszivesebben ma is rohannék uh-ra...

2012. aug. 4. 07:52
 5/7 anonim ***** válasza:

Na most megkerestem neked, 21 hetesen az AC-nek 164 +- 20 mm-nek kell lennie, vagyis a 150 teljesen jó érték!

m.hotdog.hu/babazzunk/9-honap/magzati-meretek-osszefoglalo-tablazat

Itt egyébként Te is nyomon követheted, hogy mikor mi mekkora!

Tényleg ne stresszelj, mert ezt a kisfiad is érzi, neki sem jó!

Újra a 28 hkm

2012. aug. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen láttam ezt a táblázatot, valamelyest megnyugodtam.

Csak elég nehezen jött össze a babó, igy rettgek,hogy minden rendben legyen.

De most nekiállok az itthoni dolgoknak, az leköt egy kicsit.

Köszi a válaszokat!

Boldog babázást mindenkinek

2012. aug. 4. 08:09
 7/7 szofi2009 ***** válasza:

Szia


szerintem se aggodj a magzatviz termelödikés nálam volt hogy a terhességem közepén egy része elfolyt szabályosan mint szülés elött. Nagyon megijedtem de minden rendben volt ,egészséges kisfiam született.

2012. aug. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!