Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tapasztaltatok már olyat,...

Tapasztaltatok már olyat, hogy jó munkahelyen ügyes kollégák szándékosan lebeszélnek szinte minden új érkező kollégát arról, hogy "nem érdemes ott dolgozni"? Betanított új kollégák pedig 1-2 hónapon belül távoznak.

Figyelt kérdés

Csoportvezetőként hogyan tudom ezt megoldani? Rengeteget gondolkodtam már rajta.

Munkahelyről: irodai munkakör, városban könnyen elérhető, rész munkaidő, 8 órásnak megfelelő fizetésért, lendületes csapat.

Válaszaitokat előre is köszönöm szépen.



2014. jan. 9. 10:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó helyen ilyet nem mondanak. Valamivel elégedetlenek a kollégák de nagyon. Vagy olyan a vezetés, hogy az esetlegesen ügyesebb újaktól félteni kell a helyüket.

Valamit nagyon rosszul kommunikáltok le feléjük.


A lendületes csapat, ügyes kolléga nekem kb egy biztosítótársaságot juttat eszembe, vagy hasonló teljesítménybéres megoldást.


Ha ez így van, akkor nem csodálkozom. Dolgoztam biztosítónál két évet, amikor az újak engem kérdeztek, én se tudtam lelkesíteni őket, mert nem volt mivel.


Az állandó teljesítménykényszer, ami inkább bénít mint ösztönöz, az egymás előtt történő megszégyenítés, lealázás még nagyobb depi keltése a kollégába az értekezleteken ha valami nem úgy jön össze, mind mind kikészítik az embert.


Nem azért mennek el az emberek, mert le vannak beszélve róla, hanem mert a két hónap alatt kb mindenben csalódnak ami addig be volt harangozva nekik.


Az én két évem alatt /kényszerűségből maradtam, nem azért mert tetszett/ kb 30 kolléga cserélődött mellettem.

2014. jan. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet olyan helyen tapasztaltam, ahol ritka undorító módon bántak a dolgozókkal. Aki ott volt, az csak azért, mert nem talált máshol állást és nagyon rég volt már munkanélküli.
2014. jan. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm eddigi válaszaitokat.

Meg fogom fontolni azt, amit írtatok. Annyit hozzá tennék, hogy a kollégákkal együtt végzem a munkámat és folyton a kezük alá kell dolgozzak, amit időben és maximalistán végzek. A fizetés pedig mindg naprakész volt éveken keresztül. A főnök minden kollégát tisztel. Undormány helyeket én is dolgoztam régebben, éppen emiatt igyekszem megőrizni a nyugi hangulatot.

2014. jan. 9. 11:21
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A leírásból még arra tudok tippelni, hogy ez egy irodai értékesítői munka. Ha nem az akkor a továbbit vedd tárgytalannak.

Az ilyesmi sok embert megvisel. A sok visszautasítás stb, meg nem minden ember olyan alkat, hogy ebben sikereket tudjon elérni. Én is dolgoztam ilyen értékesítős helyen és vért izzadtam egy tök átlag eredményért, amit más a kisujjából rázott ki. Nem vagyok ez az alkat, ennyi.

A vezetőség rendes volt, ha jól teljesítettünk agyon dícsértek, ha rosszul hát.... akkor kirúgás volt a jutalom.... ami azért egy elég erős stressz.

2014. jan. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ügyes kollégák vagy a helyüket féltik az újaktól vagy tényleg nem szeretik a munkájukat.


Csoportvezetőként leginkább úgy tudsz ennek a végére járni hogy beszélgetsz a régiekkel hogy szerintük mit kéne változtatni, mi nem tetszik nekik de lehet hogy páran nem mernek erről nyíltan beszélni, akkor akár névtelenül is mehet mint ami nálunk van hogy leteszünk egy dobozt az iroda közepére és mindenki beledobálja a kinyomtatott véleményét aztán havonta összegyűjti a főnökség és amit tudnak megtesznek.


Nálunk amikor az újak pár hónap alatt leléptek elkezdtem utánajárni hogy mi lehet a gond, beültem állásinterjúra és a hr-esnek még csak fel se tűnt hogy 2éve ott dolgozom, olyanokat ígért hogy két hét múlva már én leszek a fél épület főnöke meg mindenféle olyat ígért ami 100% hogy nem fog megtörténni, így persze hogy csalódnak és felmondanak az újak pár hét után.

2014. jan. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!