Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az emberek miért hiszik azt,...

Az emberek miért hiszik azt, hogy aki gyógyszerészetet tanul, az a patikában lesz eladó?

Figyelt kérdés
2014. jan. 12. 00:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mert ennyit látnak a szakmából, azt hiszik, a gyógyszer csak úgy terem. :)
2014. jan. 12. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Azért, mert tudatlanok. :)
2014. jan. 12. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom azért, mert régen (jobb helyeken még most is) a patikában a gyógyszerészek dolgoztak és ők is adták el a gyógyszereket, mert a legtöbbet ott helybe kellett kikeverni, sőt még a normálisabb patikákban most is vannak olyan krémek például, amiket ott csinálnak meg. Azon meg nem gondolkodik egyik sem, hogy az előre csomagolt gyógyszerek hogy kerültek oda, mint ahogy más termékek előállításán sem agyalnak sokat, úgy tesznek, mintha fán teremne minden úgy, ahogy van, csomagolással együtt.
2014. jan. 12. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem gondolom, hogy a patikus az eladó. Ők készítik ott a gyógyszereket és adnak sokszor az orvosokénál jobb tanácsokat.

Nyilván gyárakban és kutatóként is dolgoznak. De más tudásom nekem sincs erről.

2014. jan. 12. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Salx Narval ***** válasza:
100%
Szerintem azért mert közvetlenül ott találkoznak velük. Ha gyógyszerészekről beszélünk nekem is elsőként a gyógyszertári patikus ugrik be.:D Mindennek ellenére nem gondolnám, hogy az emberek nincsenek tisztában azzal, hogy másutt komolyabb munkát is végeznek, csak azt nem igen látják.
2014. jan. 12. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek elég sok szakmával nincsenek képben. Az EÜ-n belül maradva például az emberek jó része azt hiszi, hogy orvosi egyetem után az ember rögtön szakorvos lesz (pl. sebész, szülész stb), a rezidens pedig az orvostanhallgató...

Én is amikor végeztem, akkor ismerősök kérdezgették, hogy na, milyen orvos lettem és utána megdöbbenek, hogy a 6 év egyetem után még 4-5 év szakképzés van.


De van egy másik vicces példám is. Ismerősöm molekuláris biológus, jelenleg egy egyetemi kutatólaborban dolgozik. Egyszer a nagymamája átvitte neki a laborleleteit mondván, hogy mivel laborban dolgozik, biztosan tudja értelmezni :)


Aztán arra is kíváncsi lennék, hogy az utcán véletlenszerűen megállított 10 ember közül hány tudná megmondani a különbséget a pszichológus és pszichiáter között. Majd gyógyszerészként te is biztosan fogsz találkozni a híres-hírhedt "a pszichológusom ezeket a bogyókat írta fel" mondattal. Aztán vagy elmondod neki, hogy jó eséllyel nem pszichológusnál volt, vagy ráhagyod... Inkább hagyd rá, mert az emberek a kijavítgatást támadásként fogják fel.

2014. jan. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
"A gyógyszerészként biztos fogsz találkozni" mondatot ironikusan (is) értettem, a kérdés lényegénél maradva :D
2014. jan. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Gyógyszerésznek szeretnék tanulni, de a többség (nem mindenki), akinek mondtam, hogy mi akarok lenni, úgy reagált, hogy én fogom a bácsiknak a Viagrát adni, vagy a Tesco-ban is lehetek pénztáros. -.- Utána volt, akivel sikerült megértetnem, hogy a gyógyszerész nem "csak" egy eladó.
2014. jan. 12. 15:55
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is szoktam kapni , hasonló megjegyzéseket , az ilyenekkel nem kell foglalkozni. Csak azt tudom nekik mondani , ilyenkor , hogy üljenek be velem az iskolapadba , szenvedjék végig azt az öt évet , utána pedig legyenek ők is "pénztárosok" , nem kevés fizetésért! :)
2014. jan. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én most gyógyszerésznek tanulok és akinek mondtam mindenki pont ellenkezőleg reagált, elismeréssel mondták, hogy én gyógyszerésznek tanulok. :)
2014. jan. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!