Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan oldjam meg ezt a...

Hogyan oldjam meg ezt a konfliktust?

Figyelt kérdés

Par honapja palyakezdokent dolgozok egy gyermek intezmenyben.Az elejen eleg sok hibam volt meg stresszeltem,igy sokszor nem vettem ki a reszem a munkabol meg sokszor nem is engedtek ervenyesulni,semmibe vettek.4 emberrel dolgozok egyutt:van egy kolleganom aki teljesen semmibe vesz egyebkent pedig bunko velem.Tobbszor volt h gunyolodtak velem.En igyekszem mindenkivel rendes,kedves es segitokesz lenni.Az elejen a takaritonovel joba voltam sokat segitettem neki puszta jo szandekbol meg a tobbiek is.

Mar egy ideje erzem meg tudom,h kibeszelnek a hatam mogott, nem elegedettek a munkammal,allandoan csak kritikakat kapok pedig egy ideje nagyon bele huztam ami rajtam all azt megteszem.Semmi sem jo kb ugy tekintenek ram mint egy nagy gyerekre akire semmit sem lehet rabizni.Egyszer elkovettem egy nagy hibat es a csopo vezeto ugy megszegyenitett,h mindenkit oda hivott ugy szidott le meg volt,hogy a vezeto helyettesnek panaszkodott rolam a szemembe meg mast mondott.A bunko kolleganom sokat panaszkodott a csop vezeto kolleganonek rolam.

A mult heten mondta a csoport vezeto kolleganom,h menjek le a masik csoportba es segitsek ott,mert hianyzik a kolleganonk(E) kozvetlen kolleganoje.Lementem ehhez a kolleganonkhoz akirol azt mondta a tobbi kolleganom,h szornyu velem rendes volt es erdekes neki kb semmit gondja nincs velem.Mondta,h d.u menjek fel a regi csoportomba segiteni.Amikor felmentem lattam,h beszelgettek egyutt,kerdezte tolem a bunkon viselkedo csaj,h nem ugy volt h E.nel leszek d.u.is ,mondtam h akk nem.Erre mondta h jo es kepeket vagott.A takaritono meg,h maradhatok nyugodtan d.u. is ott.Egyik nap megkerte a csop vezeto koll.nom,h segitsek neki d.u.A takaritono le akart kuldeni E.hez,h vegezzem el az O feladatat marmint a takaritojet en meg mondtak neki h a csop vezetovel ugy beszeltuk meg h maradok,erre mondta h menjek le majd O segit neki es elkezdte csinalni helyettem a dolgom.Par nappal ezelott meg leult nyomkodta a telojat es kerte h pakoljak ami sztem az O feladata.Aztan vegre egyutt dolgozhattam vna a csopvezetokoll.nommel erre egy masik kolleganonk aki joba van a bunko lannyal talalta ki h jonne fel vmi uruggyel.E.vel szemelyes bajom nincs,de nagyon fura mintha tele lenne nyugtatozva.Jovo heten meg megint le kuldott a csop vezeto h menjek le,es du menjek fel.De akk pont az a ket kolleganom lesz akik nem birnak igy lehet megint bunkoznak h ne legyek ott.

Nekem ugy tunik mintha askalodnanak ellenem es a bunko csaj meg a takaritno lenne a felbujtok es az lenne a celjuk,h lentre turjanak.A takaritono es a vezeto egymas talpat nyaljak ami neheziti a dolgot.Eleg stresszelos vagyok es tudom,h nem allok a helyzetem magaslatan.



2014. jan. 17. 21:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem túl hosszan és eléggé érthetetlenül írtad le a szitut, így sokan el sem fogják olvasni. Abban sem vagyok biztos, hogy mivel foglalkoztok. Óvónők vagytok, vagy mi?

Nekem egy viszonylag gyors, és egy kicsit lassabb megoldási lehetőség jut eszembe, de mindkettőhöz nyugalom és magabiztosság kell, plusz persze nincs rá garancia hogy működni fog. Hosszú lesz:

1. Gyorsabb: Beszélni az érintettekkel, mindenkivel négyszemközt és nagyon kedvesen, mellőzve mindenféle személyeskedést, még ha a másik fél esetleg elkezd bunkózni, akkor is. A beszélgetések lényege pedig kb. az kéne hogy legyen (szerintem), hogy tudod hogy eleinte követtél el hibákat, de úgy érzed hogy már egy jó ideje mindent megteszel, hogy jól végezd a dolgodat, és szeretnéd azt kérni, hogyha a másik félnek valamilyen problémája van a munkáddal, azt veled közölje, négyszemközt minthogy fordított helyzetben Te is így tennél. Persze nem így két mondattal ahogy én leírtam. Meg lehet kérdezni, hogy esetleg megbántottad-e az illetőt valamivel, stb.

2. Lassabb, kockázatmentesebb: Minden alkalommal amikor ott vagy és hallod a beszélgetéseiket, valahogy a közelben kell lenni, és egyszer-egyszer (de nem minden alkalommal) megpróbálni legalább hallgatónak lenni. Ha olyan téma kerül szóba, amiben valakit szapulnak, mert valamit csinált, akkor fejcsóválással, meg egy "Ezt tényleg nem szép..." dumával ráerősíteni arra amit mondanak. Ez különösen akkor jó, hogyha pl. azért szidnak valakit, mert kétszínű, gonosz beszólásai vannak, stb. Tehát hogyha olyasmi miatt szidnak valakit, amit ők is csinálnak. Tehát ilyenkor: "Milyen kétszínű/szemétség/stb. Ez tényleg nem szép." Tehát a lényeg: Megpróbálni a társaság perifériájára húzódni az eddigi teljes kívülállói pozícióból, és a szélről FINOMAN a gázos viselkedési formáikra irányítani a figyelmet. Remélem érthetően írtam.

Amúgy egyáltalán nem vagyok meggyőződve róla hogy bármelyik is működni fog. Ahhoz intelligensebbnek kell lenni, mint ahogy őket leírtad. Szóval bármelyiket is választod, a helyedben lehet hogy elkezdenék új munkát keresni.

2014. jan. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen,h irtal.Tartottam attol,h kicsit zavarosan fogalmaztam meg,de igy sikerult. :)

Nekem is megfordult a fejemben az elso amit irtal.De annyira szorongok nem tudom,h lesz-e batorsagom meg nem tudom,h jo lenne-e.Ez a baj. :( Azt,h megbantottam e az illetot azt biztos nem fogom megkerdezni ugyanis erre meg sor sem kerulhetett. :) Meg ilyen viselkedes utan tuti nem kerdeznek ilyet.

A masodik jo lenne es termeszetesen ertem amit irtal,de szerintem nem menne at nekik a celzas.Vagy,ha igen akkor vedenek magukat. "Ahhoz intelligensebbnek kell lenni, mint ahogy őket leírtad." Most akkor ki az unintelligens? :)

Az uj munkahelyen is gondolkodtam,de nem konnyu talalni meg annyira meg nem veszes a helyzet talan. A fo problemam az,h le vagyok turva egy masik csoportba es nem is vagyok biztos benne h mar felmehetek oda a masikba. :(

2014. jan. 18. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!