Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nehéz Magyarországon nőként...

Nehéz Magyarországon nőként karriert építeni?

Figyelt kérdés
Maszkulin a munkakultúra? Közös sörözések, férfi szolidalitás... ?
2014. jan. 18. 18:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nehéz, vegyük pl a nemek szerinti fizetéskülönbséget, az is jóval az európai átlag felett van. Azonkívül állítólag itt még mindig eléggé visszamaradottak a nézetek.

[link]

2014. jan. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
53%

nem nehéz, sőt. pont a sok primitív faroklényt könnyű manipulálnod hogy jó pozícióba kerülj szinte 0 befektetéssel.


nők is tudnak sörözni egyébként. sőt, szoktak töményezni is. az, hogy enm iszol pl nem egy nemi dolog.


az utolsó tanulmánnyal ellentétben a tárki felmérése pont az ellenkezőjére világít rá:

[link]

ráadásul a nőknek sokszor ugyanazért a fizetésért kevesebbet kell dolgozniuk, mert nők. mondhatni így többet keresnek.

azt sem értem, hogyan lehet, hogy állítólag midnenhol rosszabb nőnek lenni, miközben a férfiak korábban halnak és boldogtalanabbak a felmérések szerint. ráadásul a hajléktalanok túlnyomó része is férfi, tehát legkevésbé a nőknek kell tartani a lecsúszástól.

ráadásul azok a nők, akik irigylik a nagy fizetéseket, nem irigylik az életmódot, ami vele jár. legalább is nem sok nővel tlaálkoztam, aki rákászhajóra akart volna kimenni, vagy nukleáris teherszállításra vágyott volna. azt meg senki se gondolja komolyan, hogy egy 40 kilós katona/rendőrnő ugyanazt a feladatot végzi, mint a 80 kilós férfi.

ha eg ynő kevesebb munkával keres ugyanannyit mint egy férfi, akkor elgondolkodhatunk rajta, vajon mennyire igazságos és férfiközpontú ez a világ.


kérdésre visszakanyarodva: mellesleg egy nő korábban is mehet nyugdíjba, ha akarja, és többszázezre éltek vele az utóbbi 3 évben.

szerintem túl van lovagolva a dolog, ha valakivel bunkók, vagy keveset keres, nem azért van, mert az illető nő. a férfiakat se engedik a fazék közelébe csak mert férfi.

2014. jan. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én pl. tipikus nőinek mondott foglalkozást választottam. A vicc az, hogy a férfiak még itt is elönyben vannak, mert sok nő mondja: dejó, végre egy férfi is van! Na, úgyhogy ennyit a "női" munkáról... Igen, sokkal nehezebb nőként karriert csinálni, kedve azzal hogy a munkáltató retteg nehogy gyereket vállaljon a nő.
2014. jan. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
mo-n minden nehéz
2014. jan. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!