Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Férjem miatt rajtam csattan...

Férjem miatt rajtam csattan az ostor?

Figyelt kérdés

A lényeg.

Férjemmel mindketten Angliában dolgozunk egy cégnél.

Én takarítok a férjem mérnök. Míg ő tökéletes angol tudással rendelkezik, én "konyhanyelven" kommunikálok angolul. 2 év alatt bár mindent megértek, de nem szívesen beszélgetek. Magyarul sem beszélgetek munkaidőben, mert alapjáratban szeretek csendes lenni,még a férjemhez sem megyek oda beszélgetni, sőt a kollégákhoz sem mert nem is igazán lenne mit mondanom. Így én csendben takarítok, végzem a munkám. Ha megkérnek valamire megértem, röviden válaszolok, és megcsinálom. (ezt azért írtam le, hogy tudjátok mi a lényeg)

Sajnos a cégen belül egyre durvább dolgok jönnek, és a férjemnek elege lett. 2 hete beadta a felmondását. Kiderült, hogy nem ő volt az egyetlen, mert rajta kívül még vagy 4 ember mondott fel. A főnök erre megsértődött, mert szerinte cserben hagyják..Na azóta akárki akármit csinál a munkája rossz, mindenért letolják. A férjem munkájába is belekötött, majd amikor kiderült, hogy nem lett semmi elrontva, így ő általa engem támadnak..Ma kitalálták, hogy nem jó ahogy takarítok 2 éve (és ahogy előttem több éve az elődeim) mert hogy jaj lezárom a wc-ket amikor szünet van (sosem zárom le) Azt hazudták, hogy szóltak már nekem, hogy szünet előtt intézzem a wc-ket, de ez nem igaz. Meg is kérdeztem hogy ki szólt.. Erre a válasz: biztos nem értettem, vagy félre értettem. Mondtam a főnöknek, hogy értem mit mond, vagy kérdez, csak nem beszélek órákat mert nem ezért fizet.. De el lettem könyvelve, alig tud angolul, nem érti mit mond.. Mint írtam, tényleg nem tudok jól angolul, de a beszéd okoz kisebb gondot nem a megértés..

Férjem jövőhétig van. Ma munkavégzés után behívták, és sajnálattal közölték vele, hogyha elmegy, akkor szerintük velem gondjaik lesznek,mert nem értem őket.. A férjem megkérdezte tőlük, hogy az elmúlt 2 évben miért nem okozott ez gondot, sőt az elmúlt 2 hónapban amikor ő Németországban volt külső munkán, én meg egyedül bent.. De erre nem tudtak válaszolni, ahogy arra sem, hogy miért kéne nekem bárkivel is beszélgetni?? A munkát elvégzem, ha kell valami kérek, ha megkérnek valamire megcsinálom, ha bármi gond van, tudok szólni..

Miért kell most engem is célba venni azért mert a férjem felmond?? Férjem szerint ne csodálkozzak ha kilép akkor engem is el akarnak küldeni valami ürüggyel..De én nem tartom fairnak ezt.


2014. jan. 23. 00:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem is fair.


Ha gondolod, nézzetek utána, hogy hivatalosan milyen lehetőségeitek vannak (munkaügyi bíróság).


Valószínűleg így is, úgy is megszabadulnak tőled, egy takarító (sajnos) nem túl értékes munkatárs (találnak bárkit helyetted), de azért nem lenne rossz, ha nem fegyelmivel raknának ki (ami megnehezítheti a későbbi elhelyezkedést), hanem rendesen.

2014. jan. 23. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezen nincs mit beszélni.

Joguk van hozzá.

Keressetek más munkát.

2014. jan. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Áruld már el, hogy miért is van joguk hozzá? A munkámat elvégzem rendesen, sosem kések, 2 év alatt egyszer sem voltam táppénzen, addig amíg a férjem be nem adta a felmondását elégedettek voltak velem.. Bár takarítok, de a cég 2 évvel ezelőtt átvett (ha az ügynökségi munkát is figyelembe venném akkor lassan 3 éve dolgozom náluk))
2014. jan. 23. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!