Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti szoktatok a névnapotokon a...

Ti szoktatok a névnapotokon a kollégáknak süteményt vagy valami rágcsálnivalót vinni?

Figyelt kérdés

Páromnak fél éve új munkahelye lett és mesélte,hogy ha valakinek névnapja van akkor megvendégeli a többieket,nem sokára a páromnak is névnapja lesz.Szerintetek ez ezen a helyen kötelező",úgy értem hülyén jönne ki ha ő nem vinne?

Nehogy azt gondolják így akar bevágódni.(Párom vinni szeretne.) Mit gondoltok?


2014. jan. 28. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Be is bszna...
2014. jan. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

Én angolokkal és amerikaiakkal dolgozom együtt akiknek fogalma sincs róla hogy mi az a névnap, úgyhogy nem.


Egyébként is én úgy gondolom hogy a munkahelyre dolgozni járunk, nem pedig barátkozni. Ha túl jóban vagyunk a kollégákkal, beosztottakkal akkor az később hátráltathat nehéz döntések meghozásában.

2014. jan. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a munkahelytől és a moráltól is függ,mert ha ott szokás és jó fejek velem akkor én is viszek,mert ugye én is kaptam,ha meg nem fogadtak be akkor nem,mert akkor úgy sincs értelme.De ahol nincs ilyen ott biztos furcsán hatna.

Mi is viszünk,de csak 4-5-ember,mert a többi az külön klikk.

2014. jan. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha szokás ez náluk, akkor hülyén jön ki, ha ő nem visz...Ha nem lenne szokás, akkor meg az jönne ki hülyén, hogy vinne...
2014. jan. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a munkatársai ezt megtették akkor ebben az esetben lehet hogy úgy lenne jobb ha ő is vinne valamit. De amúgy furcsa egy szokás ez, nalunk általános iskola alsó tagozatában KELLETT vinni valami kaját névnap vagy szülinapon, ha nem vittünk semmit akkor az osztály főnök egyszerűen lebunkózott. Pedig nem kicsi az a költség amit erre kell szánni, szülinapomon ki is hagytam mindig hogy vigyek valamit, névnapot meg nem tudtam kihagyni mert ugyanaz a nevem mint annak a tanárnak :(


Nem hiszem hogy azt gondolnák mások hogy valaki ezzel be akar vágódni, ha ők is vittek valamit.

2014. jan. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én alapból hülyeségnek tartom azt hogy miért az ünnepelt vigyen a többieknek bármit? Névnapra meg főleg.
2014. jan. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Munkahelye válogatja. Bár én nem dolgozom, de:

apa mindig visz sütit

2014. aug. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!