Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkakereső milyen módon...

Munkakereső milyen módon találhat a leghamarabb magának állást?

Figyelt kérdés
A kérdés nem véletlen. Van számos ember aki azt hangoztatja hogy a személyesen bevitt önéletrajz rontja az esélyeket, mert váratlan érkezés kíséri. Van aki az ellentettjére esküszik, van aki a telefonos megkeresésre, van aki az ismeretségre, és van aki arra, hogy jókor kell mosolyogni jó helyen, vagy tisztességtelen úton célt érni ( a legutóbbi számomra elképzelhetetlen). Nos, ti hogy vélekedtek erről? 24N

2014. febr. 6. 09:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez attól függ.

Egyszerre kell alkalmazni a teljes sikerhez a felsorolt négyből három dolgot. A tisztességtelen út nyilván nem megoldás.


1. Figyelni a hirdetéseket, elküldeni az önéletrajzot, majd telefonon érdeklődni a határidő utáni másnap. Onnan kezdve folyamatosan. Aki arra vár, hogy majd őt hívják, az keresztet vethet a megpályázott munkára többnyire.


2. Mivel vannak küldve önéletrajzok, de nem biztos az eredmény, személyesen is fel kell keresni cégeket, ahol ugyan nincs meghirdetett állás, de egy önéletrajzra mindig vevők. A legrosszabb ami ilyenkor történhet, hogy megmondják nincs felvétel. A legjobb, hogy épp most keresnek, és örülnek neked.


3. Minden ismerősnek szólni, hogy munkát keresel, és ha valakinek van olyan ismerőse akinek szüksége van jó munkaerőre az szóljon.


Nekem az elmúlt 12 évben eddig ez a 9. munkahelyem. Nekem még sose mondtak föl, általában én léptem ki, de 1-3 hónapon belül mindig találtam másikat. Szerintem ez a hármas kombináció célravezető. Hozzáteszem nincs diplomám, és irodai munkát kerestem mindig. Volt amikor csak vendéglátás jött össze, amihez szintén nincs végzettségem, de így is el tudtam adni magam. Jelenleg ismét irodába dolgozok.


Az nem talál munkát, aki vár. Aki annyit tesz csak, hogy küldözgeti az önéletrajzot. A munkáltatónak éreznie kell, hogy a munkakeresőt tényleg érdekli a pozíció.

2014. febr. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Legjobb az ismerős.

Aztán, ha nem válogatsz és mindenhova bármi módon eljuttatod a szándékod. Itt a számok számítanak.

2014. febr. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Általában kikötik a munkáltatók, hogy milyen módon lehet pályázni. Ha most e-mailben kérik az önéletrajzot, te meg beviszed személyesen, könnyen elkönyvelhetnek úgy, hogy 1. értetlen vagy, 2. még egy e-mailt sem tudsz küldeni.

Persze, ha van protekciód, akkor nyert ügyed van. Ha nincs, akkor egy jól megírt önéletrajz minden, amit tehetsz.

2014. febr. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

személy és helyzetfüggő. szerintem kisebb hazugságok is simán beleférnek, persze ha az éhezést preferálod, legyél "tisztességes".

nem csak a számok fontosak, hanem a minőség és a kompatibilitiás is. mármint a munkavállaló a munkához.

2014. febr. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!