Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondásomat minden előzmény...

Felmondásomat minden előzmény nélkül adták át. Behívattak egy terembe és addig nem engedtek ki amíg alá nem írtam. Jogi útra érdemes terelni a dolgot?

Figyelt kérdés

2014. febr. 13. 10:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy addig nem engedtek ki? Jogod van gondolkodni, és azután aláírni. Nem vagy köteles azonnal. Nem vagyok jogász, de már aláírtad. Inkább keress rá egy jogi fórumon. Én tuti nem írtam volna alá, ha nem engednek ki, még a rendőrséget is kihívtam volna! Jézusom!
2014. febr. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy nem engednek ki, nem alkalmazhatnak erőszakot, nem zárhatnak be, sőt ha ki akarnak rúgni, akkor már megfélemlíteni sem tudnak, mert nincs mivel.

Azért gondolom kaptál egy példányt a felmondásból, abban kell konkrét indoknak lennie.

2014. febr. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

AZT hogy atvetted, ala kell irnod (illetve nem muszaj, de ket tanuval alairatjak hogy a kezedbenyomtak).

A kozos megegyezest viszont nem vagy koteles alairni, ha mar alairtad akkor meg ne csodalkozz.

2014. febr. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem egészen egyértelmű, hogy mit írattak veled alá:

- "felmondásodat" = ez a megfogalmazás azt jelenti, hogy elébed tettek egy felmondást, amelyben te kéred a munkaviszonyod megszüntetését, vagyis helyetted, de a te nevedben megfogalmazott felmondást írattak alá veled erőszakkal.

- "felmondtak", és annak az általuk történt felmondásnak egy példányát kellett átvenned!

Egyáltalán nem mindegy, hogy azon a papiron megfogalmazás szerint ki mond fel a másiknak!

2014. febr. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha én valamit nem akarok alá írni, azt nem irom alá.Tőlem fenyegetőzhetnek ahogy akarnak. Max. ott éjszakáztunk volna, no nagy dolog.
2014. febr. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A cég mondott fel azzal az indokkal,hogy megszűnt a posztom illetve összevonásra kerülnek a feladatok amiket szétosztanak.
2014. febr. 13. 21:13
 7/7 anonim ***** válasza:

Szóval ők mondtak fel, valóban azt át kell venni, és ez esetben azt íratták veled alá, hogy a felmondás egy példányát átvetted!

Nézd meg, mi van benne:

- közös megegyezés + felmondási (= felmentési) idő,

- felmondás a munkáltató részéről = felmentési idő, nézz utána, mióta dolgoztál már ott, jár-e végkielégítés

Ez esetben kell indoklásnak is lenni benne, alaposan nézd meg, mit írtak, mert esetleg ettől függhet, hogy szükséges-e, vagy érdemes-e jogi útra terelni

- ha az van benne, hogy felmondás a dolgozó részéről, akkor bizony feltétlenül jogi útra kell terelni!

2014. febr. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!