Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Apám egyszer csak hazajött és...

Apám egyszer csak hazajött és kijelentette, hogy nyáron dolgozni fogok egy hónapot (16, fiú gimnazista,10. osztály). El tudnátok mesélni nektek milyen volt az első diákmunkátok?

Figyelt kérdés

Nem a pénz miatt kell dolgoznom, hanem azért hogy "legyen motivációm tanulni egy jobb munkáért,,. Egyébként jó tanuló vagyok, de ritkán van hogy a szülök valamiben így kijelentik, hogy kötelező, ezért nincs esélyem meghátrálásra.


Nagyon monoton? Eddigi elképzelésem alapján az alja munkát kell majd végeznem, mint olcsó és szakképzetlen munkaerő.


Az osztályban dolgoztak már egy-ketten a múlt nyáron és többségében úgy vélekedtek, hogy borzalmas. Elsősorban pozitív élményekre lennék kíváncsi, de ha van valamilyen tanulságos negatív tapasztalat, hát ne kíméljetek.


És mindenkinek köszönöm.



2014. febr. 17. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nincs ezzel baj, elfoglalod, magad, pénzed is lesz, tényleg megtudod mi az hogy munka.

Én ilyen idősen kézzel lábbal kapálóztam hogy legyen munkám de akkor volt a nagy munkanélküliség és mindenhova olyanokat hívtak akik már dolgoztak ott korábban.

Főállásba is nehezen tudtam elhelyezkedni.

2014. febr. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
Hasznos tapasztalat lesz és még esetleg később az önéletrajzodba is beírhatod, hogy dolgoztál, így tudod milyen csapatban dolgozni, vagy valami ilyesmi. Ajánlom, hogy nyaranta dolgozz minél többet, érdekes emberekkel lehet megismerkedni és nem mellesleg jó kis zsebpénz-kiegészítés is ;)
2014. febr. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyébként ha nem találok jobbat, akkor apukám munkahelyén fogok géppel nem olvasható, papíralapú adatokat átvinni gépre (kézírás stb.). Van ennél valami jobb munkalehetőség szerintetek?
2014. febr. 17. 20:08
 4/5 anonim ***** válasza:
87%

Nekem tavaly nyáron sikerült külföldön (usa) dolgoznom 3 hónapot.

Mondjuk úgy milliomos lettem egy kis kamion polírozásból,fényezésből,takarításból.

A legrosszabbak a mexikói bevándorlók, kb. azt csinálják mint a cigányok.

De alapvetően szerettem csinálni, mivel annyi volt a napom hogy reggel hatkor keltem hétvégén is, és lefeküdtem egy kamionba ha fáradt voltam.

2014. febr. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én már 14 évesen dolgoztam nyáron egy hónapot egy gyógyszergyárban, irodában. A következő évben ugyanott, ampullákat dobozoltam.

Ez nagyon régen volt, de isteni volt! Saját pénzből vettem magamnak menő farmergatyát, erre ment az első fizetésem.

És megtanultam megbecsülni a munkával keresett pénzt, amiért ma is hálás vagyok, 25 év távlatából.

Mindenki "alja" munkával kezdi, csak szorgalommal lehet és érdemes feljebb jutni, és ez így van jól.

Ha pozitívan állsz hozzá, része tudsz majd lenni egy remek munkahelyi társaságnak szerencsés esetben (mi a munkahelyen a gyakornokokat mindig maximálisan befogadtuk, és nem néztük le, remélhetőleg hasonló kulturált társaságba kerülsz te is.)

2014. febr. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!