Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Manapság a fiatalabb (kb.18-30...

Manapság a fiatalabb (kb.18-30 év közötti) vagy az idősebb korosztály (45-65 év között) a megbízhatóbb munkaerő? Milyen munkaterületeken?

Figyelt kérdés

2014. febr. 19. 08:03
1 2
 1/15 anonim válasza:
31%

Több építőipari cégvezető ismerősöm tudná megerősíteni, hogy a 30-40 éves korosztály a legmegbízhatóbb. Mind mérnöki, mind OKJ-s művezető, mind melós beosztásban.


Ha olyan céget akarsz, ami fizikailag csinál valamit (tehát nem szolgáltat), akkor javaslom, hogy a 30,30,32, esetleg 29, 28 éves korosztályból válogasd össze az alkalmazottaid. Persze aki már ránézésre is balhés, mindegy, hogy mondjuk ideális 35 éves, akkor sem szabad felvenni.

2014. febr. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
0%
*30,31,32
2014. febr. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
10%

Általánosságban én is a 30-asok közül válogatnék. Elég fiatalok még. Nagy a terhelhetőségük. Nem rég végeztek az iskolában, így a tudásuk friss, de jó eséllyel van már pár év tapasztalatuk is.

Persze ez egyéni. Van aki már 25 évesen is jó munkaerő és van aki sosem lesz az...

2014. febr. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
51%

"én is a 30-asok közül válogatnék. Elég fiatalok még. Nagy a terhelhetőségük."


Én meg olyan munkáltatók közül válogatnék(sok más álláskeresővel együtt), aki nem a korom és mondjuk, a fogazatom alapján alkot véleményt, mintha a rabszolgapiacon lennénk.Meg az olyan munkáltatók közül, akik nem b@ sznak át a szabadsággal, nem akarnak "suttyomban" feketén dolgoztatni, nem csalják le a pótlékaimat és még fizetést is adnak, de sajnos kortól és végzettségtől függetlenül mikroszkóppal sem lehet találni olyat, aki ezeknek a minimális kritériumoknak megfelel!Hol, milyen munkaterületen lehet manapság találni megbízható munkáltatót??


A munkáltatóknak javasolnám a szarvasmarhát.Kortól függetlenül jól terhelhető, szabadon fejhető, és nem problémázik, ha átbaxák.

2014. febr. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 intrepid ***** válasza:
Előzőeknek: mi pedig ötvenesek leszázalékoltatjuk magunkat, vagy elmegyünk nyugdíjba idő előtt, mert nem találunk munkát, ti pedig tartsatok el minket, utána sipákoljatok, hogy milyen magasak a közterhek. Érdekes, régen volt munkája az idősebbeknek is, ma pedig nem is válaszolnak az állásjelentkezésére. Egészségügyi szakmám van, eddig utcán ha rosszullétet, balesetet láttam, odamentem segíteni, és higgyétek el, tudtam is. Most megfogadtam, ha pénzért nem kell a munkám, a tudásom, akkor ingyen se kelljen! Amíg nem lesz rendes munkám, felfüggesztem az ügyeletes jóember státuszt. Remélem az előzőek családtagját hagyok ott az út szélén.
2014. febr. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Hozzátenném, a 40-50 évesek is "jól terhelhetőek" lennének (a munkáltatók ocsmány kifejezésével élve), ha nem zsigerelték volna ki őket a rabszolgahajcsárok már a 20-as éveikben teljesen!Nem beszélve arról, hogy minél idősebb valaki, annál nagyobb a munkatapasztalata.

De hát magyarisztánban a lényeg az, hogy egy emberre minél több munkaterületet rá tudjanak sózni egy fizetésért, aztán ha 30 éves korára belerokkan, majd kidobjuk, van máááásik!Lényeg, hogy ócssó legyen.

A megbízhatóságnak, becsületességnek kölcsönösnek kellene lennie drága munkáltatók!Az egyoldalú dolgok ugyanis nem sokáig működnek!

2014. febr. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A 30-45 év közöttiek ezek szerint alapból zseniális munkaerők? Ők hogy-hogy kimaradtak a sorból?


Szerintem nem azon múlik hogy valaki jó munkaerő-e, hogy hány éves. No meg nem is a munkaterülettől.

Egyszerűen hozzáállásból.

Lehet valaki ezerszer elhivatottabb, szorgalmasabb, ügyesebb 20 év körül is akár egy 35,45,55 éves embernél. Nem ezen múlik.

2014. febr. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljességgel az adott személytől függ.

Láttam én már munkakerülő ötvenest is, életerős, szorgalmas hatvanast, megbízható huszonévest, meg munkakerülő fiatalt is.

2014. febr. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
59%
ma a helyzet az országban ha pályakezdő vagy,tök mind1 milyen végzettséggel sose lesz munkád...ha elmúltál 40meg azért...szal nézz a statisztika után ,hogy a fiatalok és idősebbek hagyják el sorban az országot 20ezressével havonta.
2014. febr. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

40 felettieknek teljesen más a munkához való hozzáállásuk, mint a 20 év körülieknek.

Idősebbek jobban kötődnek a munkahelyükhöz, ezért lelkiismeretesebben végzik a munkájukat, szakmailag is tapasztaltak.

Fiatalok "el vannak szállva" maguktól, ők mindenhez értenek, mindenben ők a legjobbak, sok pénzt akarnak keresni, azonnal, de dolgozni nem szeretnek, sokszor a szakmai tudás is hiányzik. Nehezebb velük csapatként dolgozni, mert csak a saját szemszögükből látnak mindent. Teherbírásuk - fiatal koruk ellenére - sokkal kisebb, mint az időseké.

Ez a saját tapasztalataim alapján levont általánosítás, tehát nyilván nem minden idős és nem minden fiatal ilyen :)

2014. febr. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!