Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen következménye lehet ha...

Milyen következménye lehet ha felmondási idő alatt nemtörődöm hulladék munkát végzek? Nem okozok épp kárt, csak lesajnálok mindent és mindenkit.

Figyelt kérdés

Mire gondolok? Pl kések fél órát és odavetem: dugó volt. Hamarabb hazamegyek és ha számonkérik megmondom: ja, rossz az órám, bocsi.

Telefonálgatok munkaidőben.

Bunkó vagyok az ügyfelekkel majd közlöm álszent mosollyal: bunkó? Én? Ugyan dehogy!

Mit tehetnek? Levonnak pénzt? (Vonják le...)

Kirúgnak? (Ha-ha..)

Mit tehetnek reálisan?


2014. márc. 27. 20:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk azt, hogy te amikor új munkahelyet keresel, és az új munkahely referenciát kér a régi munkahelyeidtől, akkor a cég nem ad jó referenciát. Akkor leírja, hogy milyen módon viselkedsz, megbízhatatlan, arrogáns, szemtelen vagy, Lehet életed álma a munkahelyre bejutni, és emiatt a referencia miatt buksz meg.

Komolyan? Ha már úgyis felmondtál minek kell szemétkedned? Miért nem tudsz úgy kilépni, hogy egyikőtöknek sincs rossz szájíze tőle??


Mielőtt még azzal jönnél, hogy neked a cégtől nem kell referencia vagy letagadod, hogy dolgoztál, akkor jobb ha tudod, letagadni nem fogod tudni, és az új cég bármikor érdeklődhet a régi cégeidnél. Sose tudhatod mit hoz a jövő..

2014. márc. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

még nem léptem ki csak fogok.

és miért kell szemétkedni?

mert láttam mit csinál a vezetőség azokkal akik felmondanak neki.

egy munkatárs aki felmondott azonnal munkaidő változtatás kapott.

a 8 órás munkaidejét (8-16h) egyből 3 részre osztották 2 órás szünetekkel, miközben tudták hogy a város másik végén lakik és hazamenni úgyse tud.

egy másiknak egyből megvonták a kajajegyet (mert az csak adható...)

egy harmadiknak azonnal jelentették a NAV-nak hogy pálinkát főz otthon és vizsgálják ki. vagyonosodási vizsgálat lett belőle (negatív eredménnyel, de akkor is..)


na ez egy ilyen munkahely.


referencia? az nem gond, mert ez a munkahely még soha az életben senkinek se adott referenciát, de olyan már előfordult, hogy a volt munkatársat az úgy helyén megpróbálták bemártogatni kamu történetekkel.

na jó mi?

tetszik?



>>>>Ha már úgyis felmondtál minek kell szemétkedned? Miért nem tudsz úgy kilépni, hogy egyikőtöknek sincs rossz szájíze tőle??

2014. márc. 27. 20:35
 3/11 anonim ***** válasza:

Akkor sem adok neked igazat. Tudod, ha egy munkahely ilyen aljas a dolgozóival akkor nem kell ott dolgozni.

A kollégáid sorra hibáztak amikor felmondási idő alatt elviselték azt amit a cég csinált velük. Tudod el lehet menni 30 napos táppénzre is. A kollégád aki messze lakott kiírathatta volna magát, és a felmondási időt otthon is eltölthette volna.

A másik kollégád aki pálinkát főzött..Ez azért hihetetlen számomra, hogy felnyomták, mert saját használatra lehet pálinkát főzni otthon. (törvény van rá) Ha meg annyi esze volt, hogy a cégen belül árulta, nos maga alatt vágta a fát.

Referencia adás meg nem kedv kérdése, hogy a cég senkinek nem ad. Ha egy másik cég kéri, akkor törvény van rá, hogy adnia kell. Akár jót akár rosszat.


Ha felmondasz akkor szemétkedés helyett menj inkább táppénzre. Beleszámít a felmondási idődbe. Arról nem is beszélve, hogy ha szerinted a cég ilyen mocskos, akkor tuti keresztbe lenyelnek a rutinjukkal, ügyvédjükkel együtt..

2014. márc. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Még valamit. Felmondási idő alatt a cég megvonhatja a kajajegy támogatást, mert az adható de nem kötelező. Ezzel nem sértettek törvényt.
2014. márc. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

a cég semmivel se sértett törvényt.

csak etikát korrektséget és jóérzést, azt sértettek.

de azt meg lesz**ják.


>>>Ezzel nem sértettek törvényt.

2014. márc. 27. 21:58
 6/11 A kérdező kommentje:

hol élsz te valami rózsaszín ködben?

igen, a céghez is jött megkeresés ref ügyében.

a főnök egy mozdulattal a kukába vágta. aztán még egy azt is.

aztán több nem jött.

ennyit erről.

ha egy cégtől kérnek de nem ad ref-et akkor mi lesz?

semmi.



>>>>Referencia adás meg nem kedv kérdése, hogy a cég senkinek nem ad. Ha egy másik cég kéri, akkor törvény van rá, hogy adnia kell. Akár jót akár rosszat.

2014. márc. 27. 21:59
 7/11 A kérdező kommentje:

sose értettem ez hogy működik.

lemegyek a házorvoshoz, hogy "Gizike, írjon már ki 30 napra (noha kutya bajom) hogy ne kelljen már kitölteni a felmondási időmet munkával... "


vagy hogy van ez?


>>>Tudod el lehet menni 30 napos táppénzre is.

2014. márc. 27. 22:01
 8/11 anonim ***** válasza:

" lemegyek a házorvoshoz, hogy "Gizike, írjon már ki 30 napra (noha kutya bajom) hogy ne kelljen már kitölteni a felmondási időmet munkával... " "


Igen, valahogy így.


Én is dolgoztam olyan helyen ahol a főnök enyhén szólva egy szociopata állat volt. Az aki felmondott, annak a felmondási ideje alatt megszorongatta.

Én is felmondtam. Elmentem a doktornőhöz, és egyenes elmondtam mi a helyzet. Megkértem írjon ki. Kiírt. Kolléganőm orvosa nem volt ilyen együtt érző de elment fejfájással, hasfájással, hányástünetekkel, hasmenéses tünetekkel (egyik sem volt neki) mégis 1 hónapig táppénzen volt.

Szóval igen ha a Gizit kihagyod akkor lehet sok megoldás.


A másik, hogy a cég bár nem sért törvény de etikus, vagy korrekt.. Nos a legtöbb cég ilyen. Nem kell ott dolgozni, ennyi.

Megjegyzem, hogy külföldön is sok helyen ez megy. Az egyik munkahelyemet (Anglia) pontosan azért hagytam ott, mert nem voltak sem korrektek, sem rendesek. Tudnék mesélni..

2014. márc. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

hát épp ez az amit nem értek, és erre irányult az eredeti kérdés is.

HOGYAN lehet valakit a felmomdási idő alatt "megszorongatni"?

ugyanis amíg az ember állásban van és félti az állását rengeteg dolgot lenyel aki se nem etikus se nem jogszerű (pl. ledolgoztatott de ki nem fizetett túlórák, ki nem adott és ki se fizetett szabadságok stb) noha tudja hogy ennek nem kéne így lennie

na de ez a játék addig megy míg be nem adom a felmondásom.

mert onnantól fogva leshetik hogy mikor maradok benn ki nem fizetett túlórára onnantól fogva leshetik hogy mikor veszem fel hétvégén a mobilt mikor fogok saját netről a cégnek dolgozni stb


és mit tehetnek?

levonják? eddig se fizették.

kirúgnak? nyilván nem.

leordítják a fejem? ráborítom az asztalt (már várom egyébként hogy megpróbálja. alig várom)


mit tehetnek? mivel tudnak megszorítani?



>>>>Az aki felmondott, annak a felmondási ideje alatt megszorongatta.

2014. márc. 28. 09:32
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen következménye lehet jogilag. Emberileg sokféle az biztos. Az ügyfélnek meg ehhez a problémához semmi köze.
2014. márc. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!