Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan kell viselkedni egy...

Hogyan kell viselkedni egy ilyen kiborító munkatárssal?

Figyelt kérdés

Vendéglátásban dolgozom külföldön, és két hete jött hozzánk egy szlovén pasi dolgozni. Először szimpatikus volt, de rájöttem, hogy egy felfuvalkodott hólyag. Nagyon okosnak gondolja magát, mert minden évszámra emlékszik a történelem órákról, és ezt úgy fitogtatja, hogy folyamatosan beszél. Legutóbb véletlenül együtt szálltunk fel a metróra, és gyakorlatilag 15 percen át nem vett levegőt. Néha próbáltam közbeszólni, hogy a monológjából párbeszédet csináljak, de 3 szó után félbeszakított, hogy "Ye-ye, but I...". Ráadásul okoskodik is, és ha úgy érzi, hogy neki van igaza (mondjuk mindig), akkor vigyorogva magyarázza el, hogy igen, neki van igaza. És szándékosan odajön megkérdezni, hogy ki tud akármit is a Barbarossa hadműveletről, mert ő aztán mindent.

Kinevetett a nevem miatt, mert szerinte úgy hangzik, mint az egyik termékünk, és ezzel kellene reklámoznom a vendégek előtt. Nagyon rosszul esik, hogy alapvetően más ember létezését, lelki vagy fizikai állapotát sem tiszteli vagy tolerálja.


Bármely más szituációban elkerülném az illetőt, de ő egy p*cs. Ha nem is szól hozzá senki, odajön, és ráuszítja az emberekre az összes gondolatát, véget nem érő monológok formájában. Hogyan viselkedjek vele, hogy befogja?



2014. ápr. 13. 23:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem állítsd be a telefonodat,hogy csörögjön és csinálj úgy mintha beszélnél :D


vagy én ilyenkor mondanám,hogy dolgom van vagy vmi ilyesm és elmennék

2014. ápr. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Én annyit mondanék hogy: Figyu munkatársak vagyunk nem haverok másnak pofázz
2014. ápr. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha sértő dolgot mond, kérd ki magadnak.


Ha vigyorogva okoskodik, mondd, hogy "Aham, hát persze." "Biztosan, ha te mondod..." de ilyen 0 beleéléssel :D

2014. ápr. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ha kikérem magamnak, az sem működik, mert akkor én vagyok a hülye meg az érzékeny.

Mondtam neki, hogy nagyon udvariatlan volt, ahogy vigyorgott miközben kioktatott (végig sem hallgatta a véleményemet előtte), mire azt kaptam válaszul: "Ne mondd már, hogy a mosolygás udvariatlan." - Persze megint mosolyogva.

2014. ápr. 13. 23:56
 5/8 anonim ***** válasza:

ilyenekkel tényleg nem szoktak foglalkozni, ahogy #3 írta én is azt tenném

"aha aha igen tényleg?" kb úgy, hogy azt sem tudom miről van szó

2014. ápr. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hatalmas ziccer a csávó a folyamatos szivatásra.
2014. ápr. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell róla tudomást venni. Ha odamegy hozzád, és elkezd okoskodni, foglalkozz látványosan a munkáddal, ha tömegközlekedési eszközön találkoztok, kezdj el játszani a telefonodon, max. ha rákérdez, mondd meg neki, hogy elnézést, ha félreértetted, de neked úgy tűnt, hogy nincs szüksége beszélgetőpartnerre a monológjaihoz.
2014. ápr. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én mindig azt csináltam ilyen esetben, hogy minél nagyobb szemét volt valaki, annál kedvesebb voltam vele. Ezáltal zavarba jött és nem tudott mit kezdeni velem, nem tudott belém kötni és keresett magának más áldozatot.
2014. ápr. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!