Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ebben a helyzetben hogyan...

Ebben a helyzetben hogyan illene viselkedni?

Figyelt kérdés

Kórházban dolgozok és a főnővér mondta, hogy néhány beteghordó fiú nagyon szemtelen tud lenni. Szerintük ez azért van, mert tegező viszonyban vagyunk velük.


Na már most a betegszállítók közt vannak egész fiatalok is 24-5 éves talán a legfiatalabb. Tőlem kb 3 évvel idősebb és azt mondják, hogy hibáztam, hogy már az első alkalommal tegeztük egymást, mert így nem fognak tisztelni.


Én el nem tudnám képzelni, hogy egy olyan embert aki épp csak pár évvel idősebb tőlem és effektíve minden nap találkozok vele azt ne tegezzem(persze más ha magasabb rendű az illető pl orvos, de én is csak egy okj-t végeztem egy kategóriával vagyok feljebb a betegszállítókhoz képest, nem érzem ezt akkora távolságnak, hogy emiatt nekem magáznom kelljen egy 23 éves fiút).


2013. okt. 9. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is fura lenne a magázás. Nálunk a munkahelyen mindenki tegeződik a huszonéves is az ötvenessel. De minden munkahelyen más a szokás. A többi veled egykorú, hasonló beosztású tegeződik a betegszállítókkal? Ha igen, akkor teljesen normális, ha te is tegeződsz velük. Meg szerintem egyébként is :)
2013. okt. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan tegezheted őket, mert ezt te döntöd el. Nem ettől függ, kit tisztelnek, kit nem. Legalábbis szerintem nem.
2013. okt. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a tisztelet nem a tegezésen vagy a magázáson múlik. Nálunk is mindenki tegeződik mindenkivel, fiatal az időssel, asszisztens az igazgatóval.

Ettől függetlenül tisztelem a felettem álló, idősebb, vagy az alattam lévő, fiatalabb kollégákat is, ha "megérdemlik". A tisztelet nem a korral vagy a ranggal jár.

25N

2013. okt. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én is ápoló vagyok és 21 éves!! A tiszteletet tegező viszonyban is meglehet adni... A helyzeteket tudni kell lereagálni, pont azért is lettél figyelmeztetve h idejében tudd észlelni ha kellemetlen helyzetbe hoznának ne érjen váratlanul. Igaz egy váratlan helyzetre nem lehet felkészülni, de az elején kell a tiszteletet kivívni és a távolságot kialakítani :)
2013. okt. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!