Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, ha pályakezdőként...

Mit tegyek, ha pályakezdőként azt várják tőlem, hogy megváltsam a világot?

Figyelt kérdés

Határozott idejű szerződéssel a munkaügyi központ által szereztem állást, diplomával. 23 éves vagyok. 3 hónapja vagyok a cégnél és egyre erősödik, hogy minden gondot velem akarnak megoldatni, illetve olyan feladatok elé állítanak, amit élet-és szakmai tapasztalat nélkül egyedül nem tudok kivitelezni. A kollégáim folyamatosan szajkózzák, hogy ezt tudnom kéne, mert ezt 'tanultam', én vagyok a szakember így nem segítenek, nem mesélik el, hogy zajlott ez a munka korábban, mik a bevált módszerek, lehetőségek, stb.

Egyre nagyobb rajtam a nyomás, mert én szeretnék megfelelni, szeretném, ha lenne később is állásom, de ha csak a lecseszéseket kapom, "mert én vagyok a szakember" és nem segítenek fejlődni, akkor mi tévő legyek?



2014. ápr. 27. 11:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Valahogy önerőből fejleszd fel magad, keress olyan barátot,volt évfolyamtársat, aki hasonló területen dolgozik,

mert ezek szerint a kollégákra nem számíthatsz, magadra vagy utalva. Könnyebb lenne tanácsot adni, ha megírnád, pontosan mi a pozíciód, szakmás, végzettséged.

2014. ápr. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát váltsd meg a világot!

Ha ők teljes mértékben rádbízzák a megoldást, akkor ne lepődjenek meg, ha egy-két újítást fogsz bevezetni, de azt kőkeményen tartsák be!

Ha meg a többiek munkájától független, akkor valóban semmi közük hozzá és csináld, ahogy jól esik és természetesen a tőled telhető maximalizmussal!!!

2014. ápr. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Egy rendezvényszervező cégnél vagyok, ami önkormányzati tulajdonban van. Ott lennék marketinges. Sajnos nagyon nagy a hierachia, anélkül ki sem fújhatom az orrom, hogy nem egyeztetek a száz felettesemmel.

Minden infó utoljára jut el hozzám, ha változás van valamelyik rendezvényről, van mikor nem is értesítenek róla, de azt elvárják, hogy az összes jegy el legyen rá adva. Nem vagyok beavatva a pénzügyi dolgokba, így nem ismerem a költségvetést sem, ha valamit kitalálok az általában nem jó, mert pénzbe kerül. És utána kapom a "találj ki valamit, te vagy a szakember" szöveget.

Szemrehányóan viselkednek, ha egy olyan dolgot nem tettem meg, amiről ők tudtak, alkalmaztak, de nekem nem szóltak, hogy "hé, ez meg ez a kapcsolatunk, lehetőségünk van, vidd és fejleszd tovább, hogy még jobban működjön".

2014. ápr. 27. 12:44
 4/7 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag azért alkalmaznak, mert a pályakezdők után valami kedvezmény jár (ezt majd talán nálam jobban informáltak kifejtik neked)


Viszont miért nem vágsz vissza???

"én vagyok a szakember ezért veletek ellentétben én tudom, hogy ezt így kell csinálni, mert így a jobb, tudom, hogy kiadásokkal jár, de ezzel a későbbiek során megspórolhatunk x%-ot a kiadásainkból)


Vagy "igen, én vagyok a szakember, de a kőműves sem tud házat építeni, ha nincs téglája! Amennyiben nem kapok megfelelő információt, nem tudom felfejleszteni a céget, amihez egyébként rengeteg ötletem lenne!"


Persze ne blöffölj, mert abba szinte biztos, hogy belebuksz!

És tudom, hogy ez a gyakorlatban nem pont így működik, de gondold át, hogy mit veszíthetsz és mi éri meg neked!

2014. ápr. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1.örülj, hogy pályakezdőként van munkád

2.folyamatosan keress munkát, naponta 1 önéletrajzot adj be

3.ne érdekeljen mit mondanak, úgyse lesz jó semmi, amit csinálsz, az ilyen szervezettségű cégek egy kaptafára mennek, ugyanúgy végzik, és nem hosszútávú munkaerőt keresnek.

2014. ápr. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsó: Örülök, hogy van munkám, éppen ezért küszködöm, hogy tovább is dolgozhassak a cégnél.


Gyakorlatilag a munkaügyi központ fizeti a (minimál) béremet, ezzel próbálják a pályakezdőket segíteni, tehát a cégnél 'ingyen' dolgozom. Szeretném, ha a későbbiekben is megtartanának, de ha ilyen a hozzáállásuk, akkor egyre jobban kezdem elveszteni a reményt, hogy maradhatok...

2014. ápr. 28. 16:21
 7/7 anonim ***** válasza:

nem érted.

1.sehol sem kell ott maradnod, főleg nem kell erőlködnöd ezért.

2.ha annyira rossz lennél, már kirúgtak volna.


3.senki sem keres maradandó munkást, főleg nem pályakezdőt. azért terhelnek túl állandóan, mert megtehetik, mert tudják, hogy úgyis elküldenek. bármit teszel.

2.1.ez a munanélküliből kiközvetített cégek nagy részében így van, meg máshol is. figyelni kell, hogy ki ment el szülni, milyen új igazgató lett (cég anyagi problémái - új vezető, új megszorítás) vagy milyen szezonális pluszmunka van. általában csak ennyi időre kellesz, közvetítés esetén 3hónapon túl is bármikor elküldhetnek.

2.2.ez velejárója a pályakezdői létnek.


4.új munkahelyet kell keresned, ahol megbecsülnek az első pillanattól kezdve.

4.1.viszont erre sose számíts, állandóan keresned kell állást, addig is tapasztalatokat szerzel az interjúkon.

4.2.a végső cél külföld, ehhez 300at kell összegyűjtened és egy biztos állásért kimenned, hiteles közvetítéssel/céggel. máshol valószínűleg 10 éven belül nem lesz normális munkahelyed.

2014. ápr. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!