Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kötelezhetnek így és ennyi...

Kötelezhetnek így és ennyi túlórára?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen rendszeresen csinálják, hogy műszak vége előtt szólnak 20 perccel, hogy bent kell maradni túlórára 4 órát, ami kötelező.

Még azt is szokták, hogy szombaton is köteleznek túlórára, és minden harmadik héten vasárnap is menni kell, mert az éjjeles műszak vasárnap éjjel kezdődik, de viszont pénteken is elvárják a 6. napot éjjeles héten egybefüggően, így amikor délelőttös hét kezdődik akkor 12 napot megyünk egyhuzamban, amiben van, hogy majdnem minden nap 12 órázni kell amit gyakran aznap jelentenek be, ráadásul semmi +pótlék nincs túlórára a 8 óra felett.A szerződésemben 40 óra van rögzítve, ehhez képest szinte mindig 200 óra felett vagyok havonta.


2014. máj. 8. 20:42
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Megszoksz vagy megszöksz. Mondhatod, hogy a nagy büdös francokat maradsz bent megint, de ne lepődj meg, ha rövid úton kirőgnak.
2014. máj. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
persze így megy ez, de nem lehet ez ellen valahogy megvédeni magamat?Nem fordulhatok sehová?
2014. máj. 8. 21:11
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha ez megnyugtat, nekem is ez van, pedig jól tudja a főnököm, hogy közben vizsgára is kell készülnöm...
2014. máj. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ennyit nem túlórázunk egy Miskolci gyárban sem, se a Bosch-ban, bár itt is pont ma műszak végefelé szóltak 2 előtt, hogy maradni kell, kötelező. Hozzáteszem talán 1-2 túlórát ráhúzhatnak az emberre, de annyit amennyi nálatok van az túlzás, nem szabad hagyni.

Jóformán kitudja mennyit nyernek rajtatok azzal hogy ingyen dolgoztatnak valószínűleg, ki nem rúghatnak.


Amikor nekem mondták hogy maradni kell, hülye voltam és maradtam, utána rákaptak arra hogy párszor elvállaltam, de megtudtam hogy egyáltalán nem kötelezhetnek, fogtam magamat hazamentem. Másnap ugyanúgy dolgoztam tovább

21F

2014. máj. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nem lehet. Keress másik melóhelyet, és a végén szívasd meg őket. Munkaügyi bíróság, egyebek.


Hú de gyűlölöm az ilyen munkaadókat, akik baxnak a törvényre és kizsigerelik a dolgozókat, mert azt hiszik, bármit megtehetnek.


Mondj nemet!

2014. máj. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja az lesz, nemet mondok aztán meglátjuk, főleg, hogy vizsgára kell tanulnom, bár jól fizetnek, még túlóra pótlék nélkül is, magyar viszonylatban legalább is, de azért nem lehet mindig csak dolgozni.
2014. máj. 8. 21:32
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha megteheted, akkor mondj nemet. Ha családod van, akit el kell tartanod, akkor pedig nyelni kell nagyokat...


Engem is meg akartak anno szívatni. Megfenyegettem őket a munkaügyi bírósággal (előtte egész hétvégén a munka törvénykönyvét olvasgattam) és egyből kifizettek rendesen.

2014. máj. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A munkaadó egyet nem szeret: a problémás dolgozót. Inkább békén hagyja, és nem erőlteti rá az akaratát, ha tudja, hogy utóbbiból több baja van. Elmozdulnak a kisebb ellenállás (mindent elvállaló vagy tudatlanabb dolgozó) felé.

Persze csak óvatosan, ne az legyen számukra a könnyebb megoldás, hogy a helyedre felvesznek egy kevésbé problémásat.

2014. máj. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Na, hazajöttem szó nélkül 8 óra után, és nem történt semmi:)

Holnapra már be sem írtak, csak jövőhét hétköznapokra.Olyan helyen vagyok amit kevesen tudnak csak hibátlanul csinálni, konkrétan 4 ember a 80-ból, lehet, hogy ezért is ragaszkodnak mindig, hogy mi menjünk.

2014. máj. 9. 18:11
 10/10 anonim ***** válasza:

Gratula kedves kérdező :)


Jól csináltad. Ha emellett jól is dolgozol, és a kommunikációt is jól csinálod (nem hisztizel, de nem is hagyod magad), akkor igen jól kijöhetsz ebből a szituból :)

2014. máj. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!