Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kötelezhetnek e utólagos...

Racska1974 kérdése:

Kötelezhetnek e utólagos szerződés aláírásra?

Figyelt kérdés

Munkahelyemen a főnök megkérdezte, hogy kit érdekel nyelvi oktatás. Én és még sokan mások jelezték, hogy érdekli őket, de mivel már régi motoros vagyok a cégnél azonnal megkérdeztem, hogy milyen feltételekkel. Mikor vannak az órák, le kell e dolgozni, van e vizsga a végén....

Természetesen a késéseimre nem kaptam választ, csak 2 hónappal később, kaptam egy üzenetet, hogy a cég kifizette a nyelvoktatást, lesz vizsga, és alá kell írni +1 évet a cégnél. Én mondtam, hogy álljon meg a menet én ilyen feltételekkel nem megyek bele, a szerződést majd utólag írjuk meg. A kérdés: biztos, hogy nyomást fognak rám gyakorolni, hogy ebbe belemenjek, de épp most szeretnék munkahelyet váltani.



2013. máj. 2. 11:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Semminek az aláírására nem kötelezhetnek.

Úgy általában. És persze ebben az esetben sem.

2013. máj. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ideje lenne felébredni! Nincs ingyen semmi. A költségeket valahonnan, valakinek, vagy valaminek a rovására előteremtették.

A cég jóindulató volt, most Te jössz...


Egyébként nem úszod meg, vagy fizetsz, vagy aláírsz...de ha még ajánlólevél is kell, akkor bizony nehéz lesz...


szóval, az ingyenebéd megszűnt.

2013. máj. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy így is lehet nézni, de van itt egy aprócska gond. Nem ilyen feltételekkel, mentem bele a nyelvtanfolyamba. Egyértelműen fogalmazva, ha te kérsz egy szolgáltatást, és utólag a tanfolyam megkezdése után olyan szerződést próbálnak veled aláíratni, amiről szó sem volt.

Egyszerűen fogalmazva, úgy mentem bele, hogy félre lettem tájékoztatva.Ez így korrekt???

2013. máj. 7. 07:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem korrekt, sőt nagyon-nagyon nem korrekt.


De ha más szemszögből nézzük, te legalább abban biztos lehetsz, hogy 1 évig van munkahelyed, és a mai világban ennek is lehet örülni.

2013. máj. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az együttérzést :) Sajnos, nem minden munkahely olyan jó, hogy +1 évnek örülni lehessen. Így viszont elesek egy jobb lehetőségtől.
2013. máj. 8. 07:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!