Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondjak-e próbaidő alatt?

Felmondjak-e próbaidő alatt?

Figyelt kérdés

Nem olyan rég kezdtem egy nagyon jó cégnél jó beosztásban jó pénzért dolgozni. Ez a beetetés időszaka viszont nem éppen jól sült el. A munkát csak úgy rakják a nyakamra, már azt is én csinálom, amit a főnökömnek kellene és benne sincs a munkaköri leírásomban. Tudom, ez nem jelent semmit, korábban is mindent megcsináltam, amit adtak, de már nem jövök ki a napi 8 óra helyett 9-ből sem. Nincs semmi rendszer, minden ad hoc jelleggel jön be, nem lehet senkivel sem megfelelően kommunikálni, a főnök kifelé nyal és az osztályt (minket) teszi mindenért felelőssé, magát védi ahogy tudja.

A sok munkát még el is viselném, de a főnököm miatt gondolkodom igen csak a felmondáson. A helyzet az, hogy az egyik percben negédesen, érdeklődve, nyájasan beszél, a következő pillanatban pedig lekezelően és bunkó stílusban leugat mindenkit és fölényeskedően közöl mindent. Velem még nem mert így beszélni, de gyanítom, hogy hamarosan már nálam is bepróbálkozik.

A másik probléma, hogy egyszerűen nem érzem jól magam az irodában. Konkrétan a főnökömnek és kollégámnak háttal ülök, ami engem nagyon zavar. A monitoromat nem látom, mert a nap rásüt és fáj a szemem tőle. Ráadásul mindig nekiütődnek a székemnek és az is zavar, hogy látják, amit csinálok. Minden mozdulatomat.

Lenne másik lehetőségem, bár konkrétat nem kaptam, de a frusztráltság, a stressz mindennapossá vált úgy, hogy nem tudom, mikor kiabálják le a fejem és a szem és fejfájástól. Egyszerűen rosszul érzem magam.



2014. máj. 29. 16:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Akkor járj utána a másik helynek és ha elintézed, menj oda.
2014. máj. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha ennyire rosszul érzed magad, akkor ahogy adódik más rögtön hagyd ott őket.


Addig meg asztalt megfordítani, mondván a monitort nem látod, egy gonddal kevesebb.

A főnökök meg mindenhol ilyenek, én se igazodok ki az enyémen. Szombaton bekéretett, minden voltam csak okos nem, akkor mondjuk én se hagytam magam, gondolván ha már így berángatott ki akar rúgni, de nem. Ma például kenyérre lehetett volna kenni. Nem tudok eligazodni rajta, iszonyú nagy a nyomás a teljesítménykényszer miatt. Én is gondolkodtam rajta hogy lépek, de hát a pénz jó, a főnökség meg mindenhol egyforma.

2014. máj. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Golan Trevize ***** válasza:
Én nem agyalnék rajta, felmondanék. Ez már csak rosszabb lesz.
2014. máj. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolom, hogy jobb nem, csak rosszabb lehet. Azonban azon is gondolkodtam, hogy nem én vagyok igazából túl érzékeny és csak meg kéne neki mondani, hogy ez így nem lesz hatékony. Normálisan, korrekt módon. De én neveljem meg a saját főnökömet, hogy miért nem jó az, amit csinál?

Az asztal elfordítása nem olyan egyszerű, nincs hely. Egy kisebb asztal kéne, már majdnem el is intéztem, mikor közölte, hogy azt nem hozhatom be, mert nem olyan a stílusa...pff...

2014. máj. 29. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!