Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni ha a munkahely...

Mit lehet tenni ha a munkahely vezetője nem hajlandó átvenni a felmondólevelet?

Figyelt kérdés

Megírtam felmondást, oda akartam adni a vezetőnek. Nem hajlandó átvenni, sem ő, sem a titkára. Nme tehetem meg azt sem, hogy leteszem az íróasztalára, mert nincs bejárásom az irodába, meg egyébként is, kell vmi visszaigazolás hogy átvették, nem tehetem csak úgy le valahova.


Hát fogtam magam, és feladtam postán tértivevényes SK levélként. KI gondolta volna? Bontatlanul visszajött.


Ilyenkor mi a teendő?


Mennék más munkahelyre de ott meg megmondták, hogy akkor fogadnak, ha a kezemben az előző mukahelytől a kilépési papír. Az meg nincs a kezemben, és nem is lesz, mert nem adják oda-hiszen nem vették tudomásul a felmondásom.


Na ilyenkor mi a helyzet?


2014. máj. 30. 09:23
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
95%

Erre a helyzetre írja elő az Mt., hogy a felmondás közlése akkor is szabályszerű, ha a munkavállaló az átvételt megtagadja és a megtagadás tényéről jegyzőkönyv készül.


Fontos tehát, hogy amennyiben a munkavállaló a felmondás átvételét megtagadja, a munkáltató erről vegyen fel jegyzőkönyvet, hiszen amennyiben ez elmaradna, úgy a későbbiekben nehéz lesz bizonyítani, hogy közölték-e a munkavállalóval a felmondást. Amennyiben a munkáltató nem tudja bizonyítani, hogy a felmondást közölték a munkavállalóval, akkor a felmondás jogellenes lesz, még abban az esetben is, ha egyébként a felmondás jogszerű lett volna.


Fontos hangsúlyozni, hogy a felmondás átvételének megtagadásáról szóló jegyzőkönyvet a bizonyítás érdekében két személynek kell aláírni, így célszerű, hogy a felmondás közlésekor két személy legyen jelen a munkáltató oldaláról.


Ezt neten találtam.

Tehát fogsz a munkahelyről két embert és bemész velük átadni a felmondásod. Ha visszautasítja a vezető, akkor felvesztek egy jegyzőkönyvet és a két tanúd aláírja.

A levelet is őrizd meg, amin rajta van, hogy nem vették át.

2014. máj. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 A kérdező kommentje:

azt hiszem nem érted a helyzetet.

Szerinted van ezen a munkahelyen két ember aki ezt hajlandó lenne nekem aláírni? ezek a beszari agyhalott birkák akik itt dolgoznak és remegnek a szar kis állásukért?

aki itt ezt a jegyzőkönyvet aláírná nekem az azonnal repülne és ezt ők is tudják = senki nem írná alá.

ilyen feltételek mellett mit lehet tenni?



Tehát fogsz a munkahelyről két embert és bemész velük átadni a felmondásod.

2014. máj. 30. 09:44
 3/59 anonim ***** válasza:
38%
Küld el ajánlott levélben.
2014. máj. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 A kérdező kommentje:

ember te szórakozol velem?

vagy minek válaszolsz ha még végig se olvasod a kérdést?

idézet:


Hát fogtam magam, és feladtam postán tértivevényes SK levélként. KI gondolta volna? Bontatlanul visszajött.



???


Küld el ajánlott levélben.

2014. máj. 30. 09:57
 5/59 Golan Trevize ***** válasza:
94%

Kérdező, ne hepciáskodj!

A 3-asnak igaza van.

Feladod ajánlottan, és az kézbesítettnek fog minősülni.

Utána mehetsz bíróságra, és kérheted, hogy szüntettessék meg a munkaviszonyodat.


Ennyi.

2014. máj. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
97%
Fogsz egy százas szöget, odamész a legutolsó ajtóig ameddig eljutsz, és belevered, majd lefotózod, és a fényképet e-mailben elküldöd a felettesednek, azzal, hogy a felmondási időd leteltével bejössz a papírjaidért, és ezt a levelet munkaügyi bíróságon a jogaid érvényesítésére fel fogod használni... (..és ha nem tetszik, rúgjon ki)
2014. máj. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 acelsziv ***** válasza:
57%
és miért nem veszi át a felmondást? Ennyire értékes ember lennél vagy mi?
2014. máj. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 A kérdező kommentje:

így van. jelenleg 3 másik ember dolgát végzem, olyan munkakörben, amihez a cégnél csak és kizárólag nekem van meg a végzettségem.

és mindezt havi nettó 100 alatti lóvéért.

na ebből volt elég.

de másik ilyen hülyét a világon nem találni aki ezt így ennyiért vállalja és ezt a vezető is tudja. hát betart. de nem csak nekem más távozóknak is betartott van akinek az új helye úszott el azért, mert nem kapta meg a kilépő papírokat.



és miért nem veszi át a felmondást? Ennyire értékes ember lennél vagy mi?

2014. máj. 30. 10:12
 9/59 anonim ***** válasza:
38%
"beszari agyhalott birkák akik itt dolgoznak"-csak úgy szólok Te is ott dolgozol
2014. máj. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 A kérdező kommentje:

hadd kérdezzem meg: attól hogy "kézbesítettnek minősül" attól nekem a kezemben lesznek a kilépő papírok?

nem.

felvesznek az új helyre ezek nélkül?

nem.


vihetem bíróságra az ügyet?

vihetem.


mennyi időt vesz ez igénybe?

nem tudom.

de hacsak nem zajlik le kb 2 hét alatt maximum akkor nincs miről beszélni akkor elúszott az új hely.

és bár nem ismerem a bírósi gyakorlatot de két hét alatt nem zajlik le.


Feladod ajánlottan, és az kézbesítettnek fog minősülni.

2014. máj. 30. 10:15
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!