Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A gyógypedagógiai asszisztens...

A gyógypedagógiai asszisztens feladatai és munkaköre?

Figyelt kérdés
A google persze mindent, elmond, de kíváncsi vagyok, hogy valaki az ismerősei közül vagy saját maga által, tud e segíteni. Milyen feladatai vannak? Milyen munka időben dolgozik? Hétvégei feladatai is vannak? Stresszes munka? (Bár szerintem minden munkának meg van a saját stresszel járó feladata)

2014. jún. 3. 12:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Óvodai gyp. asszisztenst ismerek. Nagyjából ugyanazok a feladatai, mint egy ped. asszisztensnek, de ő nehezen kezelhető vagy sérült gyerekekkel foglalkozik leginkább. Annyi plusz feladata lehet pl., ha utazó gyógypedagógus jár egy-egy gyerekhez, akkor megbeszélik milyen speciális játékokat vagy feladatokat lenne érdemes a gyerekkel végeztetni/játszani, és hetente párszor eszerint "játszik" vele.

Akit én ismerek, 8 órában 8-16-ig dolgozik az oviban.

Hétvégi feladata nincs igazán. Esetleg feladatokat, játékokat talál ki, segít és részt vesz az óvodai rendezvények szervezésében, előkészítésében.

Kinek, mi a stresszes... Annyiból nehéz a feladata, hogy minden nehezen kezelhető, hisztis, neveletlen gyereket a "nyakába varrnak". Rajtuk kívül még vannak az SNI gyerekek is, akiknek sokféle problémájuk lehet. Ismerősömnek pl. kellett már autista, alig látó, nagyot halló, mozgássérült, értelmi fogyatékos gyerekekkel foglalkoznia. Nagyon-nagyon oda kell figyelnie rájuk, mert még elég kicsik, és bármelyik pillanatban bajuk eshet.

2014. jún. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nagyon kerek és kielégítő választ kaptam.
2014. szept. 3. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!