Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 24-25 éves dolgozó fiatalok...

24-25 éves dolgozó fiatalok ti hogy viseletek ezt?

Figyelt kérdés
3 éve dolgozom és megmondom őszintén mai napig ki nem állhatom, hogy alig van szabadidőm, állandóan ott kell penészedni ha nincs munka akkor is. Rühellem a bezártságot, hogy kint jó idő van, lehetne kertészkedni, stb.. de ott bent kell lenni.. :( úúútàlom..... Mesélnétek kicsit az érzéseitekről ezzel kapcsolatban?! 24/N
2014. jún. 11. 09:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Engem az bosszant, hogy a kollégákat többet látom, mint a barátnőmet, ennyi erővel össze is házasodhatnék velük. Ráadásul őket nem én választom meg, ezért olyan emberek között vagyok, akikkel az életben nem állnék szóba soha.

Ezért fogok váltani, valamilyen olyan munkahelyet, ahol hozzám hasonló emberek vannak legalább.

2014. jún. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Engem is nagyon bosszant ez a dolog, még úgy is, hogy csak részmunkaidős vagyok. 25 éves vagyok, én is kb. 3 éve dolgozom. Amikor úgy érzem magam, ahogy a kérdésben leírtad, mindig arra gondolok, hogy ezt el kell viselni, hogy legyen pénz a hobbijaimra meg a megélhetésre. Ha látom a lelki szemeim előtt, miért gürcölök, úgy könnyebb elviselni. :)
2014. jún. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Én most nem dolgozom, de dolgoztam több helyen.Utáltam.Nem is magával a munkával van baj,hanem az a rengeteg idő, amit elvesz.Én ráadásul iszonyú türelmetlen vagyok.Nem bírok órákig rohadni olyan helyen, ahol nem látom értelmét.Pláne ilyen pi csányi pénzért!Ott lébecoltam, ahol tudtam, kínomban.

Ha egy munkát el lehet végezni 2 óra alatt is, akkor minek ott vesztegetni az időm 8 órában?aztán vár a házi munka.Na, az épp elég.A dolgozó ember szó szerint a napot sem látja, ha csak nem napszámba melózik a földeken."Egészséges életmód, mi?Barátságos munkahely!"A sok bunkó kollégákról nem is beszélve, de ami még felháborító, az a munkahelyi stílus.Gyakori, hogy úgy beszélnek felnőtt emberekkel, mintha óvodás lenne.Vagy fogyatékos kisiskolás.Én is utálom.Most olyan munkát keresek, ahol magam ura lennék.Nekem szánalmas fizetésért, siralmas munkakörülményekért cserébe ne pattogjon senki.

2014. jún. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg, ha legalább 200 ezerért gürcöl valaki, akkor annak könnyebb elviselni.De mire gondoljon az, aki annyiért gürcöl, amiből a rezsije sem telik ki?
2014. jún. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
25 éve csinálom ezt, és még ennyi idő alatt sem tudtam megszokni, hogy évi 24 nap szabadságom van csak. A világon bárhol élsz, dolgozol, mindenütt ez van..
2014. jún. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

nekem 0 nap szabadsagom van, 1.5~2x annyi idot toltok itt, volt h 350 re jott ki az oraim szama, ezert kapok kb 80 at tisztan, autoval jarok, muszalybol...

szoval van meg mit szoknotok.

latjatok, ezert erdemes volt tanulni (Y) egy infos&elektronikai vegzettsegu.

2014. jún. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%

Nem értem a problémát, iskolásként konkrétan nulla szabadságunk volt, mert a délutánokat és a hétvégéket is tanulással kellett tölteni. Most munka után egyszerűen hazamész, és azt csinálsz amit akarsz.


Nyilván nincsenek iskolaszünetek, de én mgevagyok nélküle.

2014. jún. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
35%

Hát én még tanulok, mellette olyan munkám van, hogy ha bejön valami, főleg most félévek végén, akkor hétvégén is ott kell üljek mellette. Én abba tudok beleőrülni, hogy ilyen még a tanulás és most a meló is hogy 0-24-ben reggeltől estig.


A rendes meló annyiban jobb, hogy 8 órás, utána mehetek amerre látok, és nem hozom haza a munkát. Mondjuk voltam építész irodában gyakornok is, ott is megesik hogy határidős munkánál a hétvége is rámegy. Meg nem egy alkalmazott csinálta azt hogy a munka mellett még saját kisebb melókat is bevállalt, amit persze otthon csinál meg. Ez így számomra kicsit kiábrándító volt. De részemről tetszett hogy azért ez kreatív munka és elmegy vele a 8 óra ha épp van meló. A gond akkor van, mikor kb semmi nem volt, 2-en ültünk az irodában és malmoztunk.


Meg tényleg ez is szar, hogy nem tudod megválogatni kikkel vagy, és néztem hogy basszus ezeket fogom nézni hónapokig.


Vagy anno diák melóztam gyárakban, ilyesmikben, na az a halál. Kevés pénzért robot munka, tény hogy egy deka agy nem kell hozzá, se megerőltetés, de maga ez készített ki, hogy 8 órában ülök a seggemen, és nézem ahogy a gép gyártja a műanyag csipeszeket...Nem látsz se haladást, se azt hogy te csináltál volna vmit 8 órán át.


Még az autóalkatrész elosztás egész jó, van egy listád szeded amit kell, legalább mozogsz, és úgymond megvan az élmény hogy fogy a lista...


Jelenleg amit csinálok, azt akár tudom itthon is, de egy ismerőssel szoktunk összeülni 2-en kb kis iroda szinten, mondjuk néha azért az is fárasztó hogy 2-en ülünk egész nap, senki mással nem beszélek, semmi új nem történik.


Lényegében ha szeretem amit csinálok, akkor szívesen végzem, meg szeretem ha van egy kis hajtás, stresszhelyzetben jobb vagyok, csak ez a két dolog a halálom, ha úgy érzem nem értelmes munkát végzek, és ha nincs dolgom.

2014. jún. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Egyetemen alapból volt napi 6-7 óra, erre még rájött 2-3 szabadon választható plusz a nyelvórák, este 8-ra hazaérve neki kellett állni tanulni ami kb éjfélig/egyig tartott. Hétvégék munkával teltek, mert azért meg is kellett élni valamiből, de sokszor így is szakadt ruhákat kellet hordanom mert nem futotta újra.


Egyetemhez képest a meló kész szanatórium, 9-re kell menni, adnak sütit/teát/kávét, 6-ra haza lehet érni és teljesen elfelejteni a munkát, aztán 10-én bezsebelni a 300-as fizut.


De szerintem ez jelentősen függ attól is, hogy ki mit végzett. Én például gépészmérnökit.

2014. jún. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
6-ra hazaérni..Hát, még ha az ember 4-kor ér haza, akkor is oda a nap nagy része, mire még esetleg megfőz, eszik, kicsit pihen, már mehet is aludni.Így hogy élvezze az ember a "munkája gyümölcsét"?
2014. jún. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!