Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Auchan pénztár? Nektek is...

Auchan pénztár? Nektek is nehéz volt?

Figyelt kérdés

Kb. 2 hete dolgozom az egyik vidéki Auchan áruházban,mint pénztáros.Előtte soha nem csináltam ilyet,csak árufeltöltőként dolgoztam,néhány napig,más cégnél.

Az a problémám,hogy volt egy napos elméleti képzés,utána 1 napig volt velem valaki,majd következőleg már teljesen egyedül hagytak (totál mélyvíz)és azt is elfelejtettem,egyáltalán hogy lépjek be a pénztárba.Segítségem nem volt sehol,és mai napig is van úgy,hogy szenvedek,ha hiba van,sehol senki,Felhívom az ügyeletest: "old meg".Köszi..azon gondolkozom,ott hagyom.De sajnos ez az egyetlen bevételi forrásom,ami valljuk be ennyi melóért és tűrésért,hihetetlen kevés :( Veletek is ilyen volt? Várom más multiktól is tapasztalatokat.Előre is köszönöm!


2014. jún. 19. 11:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
ahogy anyukám mondja ilyenkor: "hát, tovább kellett volna tanulni"
2014. jún. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%

Első! Édesanyád talán azt is mondhatta volna, hogy menj el nyáron dolgozni (mint a kérdező), hogy tanulj egy kis alázatot, és ne a gép előtt ülve osztogasd az észt!

Hol írta a kérdező, hogy ez a főállása? He?


Kedves Kérdező! Sajnos ilyenek a multik. És a magyar emberek is. Nem foglalkoznak mással, csak saját magukkal. Az is igaz, hogy nem az összes multinál dolgozó ember ilyen, pl. a pennynél teljesen jó tapasztalataim voltak amikor nyári munkán voltam náluk, ott nagyon jó fejek és segítőkészek voltak. Lehet hogy a váltás jót tenne, de előtte beolvasni a főnökségnek.

2014. jún. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Érdekes, én akármelyik multiban járok, azt látom, hogy segítenek az alkalmazottaknak. Bár mondjuk épp egy gépet kell kezelned, azért az nem egy olyan hű de bonyolult feladat.


Én mikor építész irodában voltam gyakornok, első perctől olyan dolgokat csináltam meg, hogy csak lestem, meg más ismerőseim is kb teljes projekteket a nyakukba kaptak....aztán hónap végén majdnem hogy minimálbért kapnak.


Biztos nem egy leányálom, de azért még bele sem halt senki a pénztáros munkába.

2014. jún. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Látom a 2. válaszoló sok billentyűbetyár semmittevő érzékeny kis lelkébe belegázolt :D
2014. jún. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A második válaszolónak köszönöm! :-)

3.válaszoló! az építész irodában nem állnak sorban a vevők és tesznek a szalagodra millió árut,amit le kell csipogni.a péksütit meg nem tudja megmondani micsoda,csak annyit,h akciós :-( képekről felismerhetetlen,összemosódott :-( mögötte levő pedig tajtékzik mert nem halad a sor.Wc-re nem mehetek ki 4 órán keresztül,inni sincs időm.Nap végén pedig papírokat töltök ki,hulla fáradt fejjel számolom a bevételem....ha lett volna annyi pénzem biztos kitanultam volna egy versenyképes szakmát,de sajnos nem adatik meg...igazad van....TÉNYLEG NEM BONYOLULT!!MERT A PÉNZTÁROS EGY DROID!!!!Igaz????

2014. jún. 22. 20:59
 6/11 anonim ***** válasza:

Ja, csak üvölt a főnök ha valami nincs kész, van 5 másik ember akivel egymás nyakára járunk, plusz b..szogatni kell a statikust, gépészt, kerttervezőt hogy ugyan csinálják már meg ami nekünk kell, aztán hallgatni tőlük hogy ez sz..r és az sz..r.


Plusz elmagyarázni a ház leendő tulajdonosának hogy ez bizony ennyibe fog kerülni, és erre arra amarra kell engedélyt kérni, amihez persze nekünk kell mindent megcsinálni, és el kell magyarázni hogy az nem csak úgy van hogy egyik nap nekiállsz építeni kedvedre.


És persze ha nem akartok kötbért fizetni, a főnök meg nem ad több embert, akkor marad a túlóra, amiért persze nem fizetnek, vagy ha plusz pénzt akarsz, akkor még melón kívül csinálsz egyéni terveket is, azt persze szabadidődben.


És mellette persze, tervezzünk olyat ami szép és jó, és mellette megvalósítható, de legyen persze olcsó is, meg közben felelj meg 1000 különböző, egymásnak ellentmondó jogszabálynak is.


Ja és mindezt kezdőként közel minimálbérért.


De biztos sokkal megterhelőbb lehúzogatni egyenként az árúkat... :)


Ja és mellesleg dolgoztam gyárakban is suli mellett, hogy legyen pénzem, 8 órában droid munkát végeztem és csipeszeket pakoltam zsákba, meg monoton körforgásban rohangáltam úgy hogy közben folyamatosan csesztettek hogy gyorsabban-gyorsabban. Mégsem panaszkodtam, munka munka, meg kell csinálni. Úgy hogy mellette egyetemre is készültem folyamatosan.


Biztos nem egy álom munka, de ennyi erővel az emberek 99%-a pont ugyanígy idejöhetne végigsírni hogy neki milyen nehéz és szar.

2014. jún. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%

Nézd kérdező, ez nagyon nehéz kérdés. Az ember azért tanulj, hogy jobban/könnyebben élhessen. És az a baj, hogy Auchanban bárki lehet pénztáros, te viszont nem tudnád mondjuk egy építőipari szakértő tanulmányát jól megírni. Ez nem baj, de a továbbtanuláshoz nem kell pénz, soha nem is kellett. (3 diplomát csináltam meg ingyen (két Bsc és egy Msc), sőt, végig ösztöndíjam volt, dolgoztam mellette, a szüleim nem fizettek semmit.) És ezért van, hogy te jobban megszívod, és neked nehezebb, ez logikus következménye annak, hogy nem tanultál tovább.

Egy Bsc-t meg tudnál csinálni, ha lenne hozzá bátorságod, az csak 3 év, és értékesebb ennél, ami most van.


Másrészt szerintem érettségivel ennél jobb állásokra is lehetne szert tenni,jelentkezz pl. értékesítőnek/back office-ba cégekhez.

2014. jún. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%
Azert egy pénztárosi munka nem egy nagy kihívás.... Nyolc általános hozza a követelmény, úgyhogy nem igényel tul sokat....
2014. jún. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Nagy kihívás, én is ezen területen vagyok és nagy odafigyelést ,koncentrálást igényel.
2016. ápr. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nem könnyű ,ha sokat tévedsz irásbeli a jutalom. Nem vonnak le semmit . Sok után elküldhetnek.
2016. dec. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!