Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Feleségem és gyerekem is van,...

Feleségem és gyerekem is van, mennyi az esélye, hogy felvegyenek a Francia idegenlégióba?

Figyelt kérdés
Van rá egyáltalán bármi esélyem, hogy ilyen családi állapottal szolgálatot teljesítsek? Bármilyen megoldás érdekel, s kérlek csak az válaszoljon, aki konkrétumokkal tud szolgálni (első vagy másodkézből), és nem a netről okos! - mert azt már Én is elolvastam! Köszönöm előre is!

2014. jún. 23. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem sok. A feleség a gyerek miatt nem. Jobban kedvelik a szingliket, mert az idegenlégiót nem csak dísznek tartják, hanem éles bevetéseik is vannak. Ha bevetés közben meghalsz, akkor családos emberként az özvegyedről és az árváidról nekik kell gondoskodiuk, ha viszont nincs családoid, akkor nem. Ilyen egyszerű.


Osztálytársam volt az Idegenlégióban, sok-sok évet, onnan tudom.

2014. jún. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 DeAnn ***** válasza:
Barátom mostohaapja is sok évig volt a francia idegenlégióba, neki is van egy lánya... szerintem ha jelentkezel, nem a családi állapotod lesz az elsődleges szempont. ha nem is vesznek fel, egy próbát megér, azzal nem veszítesz semmit.
2014. jún. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Üdv! Nem vagyok/voltam légiós, de azért megpróbálok válaszolni. Van a felvételinek egy olyan része, hogy "motivációs beszélgetés"/gestapo. Nos ott az életedre kiváncsiak. Nos mivel az idegenlégió nem épp egy családorientált cég, így nagy valószínűséggel elutasítanak, ha elmondod, hogy van családod. Viszont, ha nem vallod be akkor simán felvehetnek. Ismertem olyat akit azért küldtek el, mert házas volt, de persze vettek is már fel olyat aki hasonló cipőben járt mint te. Ha tényleg be akarsz lépni, akkor szerintem titkold el- de vigyázz mert tapasztaltak ezek a "kérdezők".
2014. jún. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Legion Etrangere ***** válasza:

Igazából az lehet oka, hogy családos embereket elutasitanak, mert megtehetik.

Akkor a túljelentkezés, hogy nyugodtan válogathatnak és úgy gondolják, hogy valaki, akinek otthon felesége, gyerekei vannak, az hamarabb lesz dezertőr a szerződés lejárta előtt.

Márpedig a francia állam ma már nem kevés pénzt öl egy légiós kiképzésébe, marhára nem örülnek, ha hirtelen elő kell huzni valakit a kalapból.

A várható szerződésbontók/dezertőrök száma igy is elég magas, a családosok között a logikájuk szerint még magasabb lenne.

2014. júl. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!