Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek mi akadálya...

Szerintetek mi akadálya lenne, hogy felvegyenek a Francia Idegenlégióba?

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok,vagy a BME-re ,vagy az idegenlégióba készülök.185 cm magas vagyok,85 kg. Thai boxolok ,krav magáztam 1 évig.beszélek angolul (van nyelvvizsga) ,franciául ,habár 1 éve tanulom.Kitűnő fizikai állapotom van,nagyon erős,gyors vagyok.111-es IQ.
2011. okt. 9. 14:02
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
23%
Az az IQ kicsit magas hozzá.
2011. okt. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 bánomisén ***** válasza:
91%
Szerintem válaszd a BME-t. Egy bakának valóban sok ez az IQ.
2011. okt. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felvenének a Francia Idegenlégióba, de biztos, hogy ezt akarod?
2011. okt. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim válasza:
93%
Szerintem az, hogy nem olyan embernek való az, akinek van más lehetősége az életben. Egyik rokon jelentkezett, benn is maradt. A bevetés előtti héten, az utolsó pillanatbnan, amikor még nem szó szerint dezertálás a lelépés, találkozott veteránokkal - szerencsés túlélőkkel. Hanyatt-homlok rohant haza, pedig kevés keményebb fickót ismerek. Nem is annyira az rémítette el, hogy senkinek nem volt meg az összes testrésze - hanem hogy senkinek nem volt meg az ép esze. Az Idegenlégiós szolgálatot egyszerűen nem lehet becsavarodás nélkül kibírni. Nem akkora buli ám az, mint ahogy Rejtő Jenő leírja...
2011. okt. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
Az általad megadott paraméterek nem mérvadóak. Egyedül a francia nyelvtudás az, ami még jól jöhet. Gondolkodj el azon, hogy ha mondjuk a hátadra raknak egy 30 kg-os zsákot, azzal elszaladgálsz-e egész nap, nehéz terepen.(nem sétálsz hanem futsz) Elképesztő mennyiségű menetteljesítmény és rengeteg futás. A légióba ezeken(na meg az elszántságon)kívül nagyon nem kell más. Ha úgy gondolod jelentkezz. Minél fiatalabban kezded annál jobb.(annál könnyebb)
2011. okt. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat !

Azért gondolkodok erősen a légión,mert ad1 , ilyen beállitottságú vagyok, ad2 érdekel ad3 biztos jövedelem ( akár 5000 euró/hó )

Mérnökként korántsem bztos ,hogy el tudnék helyezkedni.


emellett ha hazajutok x év után,meggazdagszom (sokan kérdezik magukba,hogy na de milyen áron.: valamit valamiért) családot alapitok,abból a pénzből életem végégig azt csinál a családom amit akar, nyitok valamilyen boltot, pótcselekvésként,kvázi munkát adok embereknek.

kettős állampolgárság , dupla nyugdij 35 evesen , stb.

2011. okt. 9. 15:46
 7/33 anonim válasza:
63%

Meggazdagszol és családot alapítasz? Te nem fogtad fel, amit írtam? Egy paranoid, poszttraumás stresszben szenvedő háborús veteránhoz, nem hiszem hogy bármilyen pénzéhes ribi hozzámenne a pénzéért (másért meg aztán végképp nem menne hozzád), gyereket meg pláne nem akar szülni. Testi-lelki értelemben egy roncs leszel. Hidd el, nagybátyám látta őket, ő mesélte. Meg boltot és semmit se fogsz nyitni, csal ülni egy szobában és beszélni a falhoz (többségük SZÓ SZERINT ezt csinálta).


Másfelől: amikor Bácsikám volt ott (úgy huszonegynéhány éve) 20 évet kellett ott leszolgálni. És az nem olyan, hogy beadom a felmondást és hazajövök, meg nem is egy kaszrányában kell borozgatni 20 éven át.


Ha annyira hajt a kalandvágy, persze menj el, jelentkezz be, mert jó eséllyel kidobnak a kiképzéskor, ha felvesznek egyáltalán. De ha nem teszik meg, gyere haza magadtól.


14.52 voltam

2011. okt. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 bánomisén ***** válasza:
73%

Kérdező, nekem két olyan ismerősöm is van, akik az Idegenlégióban szolgáltak, az egyik 5, másik 10 évet húzott le. Hiába kerestek relatíve sokat, nem találnak olyan nőt, aki elviselje őket. Ugyanis egy kissé... hogy is mondjam... átalakította a személyiségüket az az élet.


Inkább keress kevesebbet mérnökként (de ez sem feltétlenül van így, ha külföldön helyezkedsz el), minthogy legyen pénzed, de senki ne maradjon meg melletted hosszútávon, és nagy magányban éld a mindennapjaidat tele mindenféle nem túl kellemes emlékkel.

2011. okt. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Mint írtam korábban, jelentkezz ha elég elszánt vagy és valóban képesnek érzed magad arra, hogy végigcsináld. Nem a mások véleménye számít. Csakis a te döntésed, csak rajtad múlik. Egyáltalán nem fogsz meghibbanni. Kétségtelen, hogy vannak ilyenek is, de a számuk elenyésző. Viszont abban az előző két hozzászólónak mindenképp igaza van, hogy a személyiséged döntően át fog alakulni. Nem az az ember leszel aki most vagy. Máshogy fogod látni a világot, más értékrended lesz. Nem akarsz majd te feltétlenül hazajönni, pláne nem családot alapítani. Onnan visszatérni a civil életbe nagyon nehéz, a normális életbe pedig szinte lehetetlen. Mérlegeld ezeket alaposan, aztán dönts az életedről! Mert ez igazából arról szól.
2011. okt. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Biztos vagyok benne,hogy voltak olyanok akik meghibbantak,de abba végképp biztos vagyok ,hogy volt aki nem. Lehet ,hogy át fog alakulni a személyiségem,lehet hogy nem.

Szerintem senki nem tudja,persze csak a rosszra emlékeznek az emberek ,hogy legyen elrettentő példa.

Olyanról hallottam,nem egyszer,nem kétszer,hogy hazajött / nem feltétlen Mo.ra haza / és minden további nélkül élte tovább az életét.Na most mivan?

2011. okt. 9. 18:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!