Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehetne megelőzni/kezelni...

Hogy lehetne megelőzni/kezelni a szellemi fáradtságot?

Figyelt kérdés

Szoftverfejlesztőként dolgozom napi 8 órában. Olyan szempontból jó, hogy meglehetősen jól fizet. Ellenben viszont abszolút nem fizikai munka, egésznap a képernyőt kell nézni, gépelni és sokat gondolkodni, tervezgetni. Nap végére már teljesen kátyú az agyam, gyakran fáj is a fejem.


Nem tudom mivel lehetne magamat délutánonként/esténként szellemileg reagálnom. Újabban elkezdtem munka előtt edzeni járni, ez segít, így sokkal jobban érzem magam egész nap.


Még valami jó ötlet?


2014. júl. 29. 20:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Amikor kemény kutatómunkát végeztem, jót tett a sok kerékpározás a természetben. A természetben való kirándulás nagyszerű. Például a Bakonyban, nekem az van közel.
2014. júl. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Esetleg nézz utána google-en ilyen agyserkentő élelmiszerekre (gyümölcs, zöldség). Én úgy vagyok vele hogy a szellemi fáradtságon nagyon sokat segit a megfelelő táplálkozás (a példa kedvéért egy ismerősömnek mesélte hogy nagyon fáradékony vagyok és kédezte miket eszek, amire a szalmakrumpli, gyros és a company vot a válasz... azt ajánalotta hogy szokjak le róla nagyon gyorsan és jobban fogom magam érezni, és valóban! már egy délután sem jött ám a fáradtság...).


Esetleg ha nagyon komolynak érzed a dolgot, menj el orvoshoz, és hátha tud adni valami vitamint erre.


Vaaagy, egy hétvégén utazz el egy relaxálós vakációzásra, és pihend jól ki magad (masszások pl).

2014. júl. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én is dolgoztam egy időben számítógép előtt, adatbázist kezeltem, egész nap számokat püföltem a táblázatokba.. Én multivitamint kezdtem el szedni és ez használt! Igaz, csak napi felet, mert annyira "felturbózott", hogy éjszaka nehezen tudtam elaludni tőle... Ez ilyen lassú felszívódású multivitamin kapszula, JutaVit márkájú, de persze rengeteg más fajta is van...


Apám pezsgőtablettát iszik (sötétkék dobozos Plussz), abban van egy kevés koffein is, meg persze vitaminok is..

2014. júl. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!