Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mikor menjek ki külföldre? A...

RedJohn80 kérdése:

Mikor menjek ki külföldre? A suli után egyből, vagy miután letettem az érettségit és a nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, a Gundelba járok 3 éves OKJ-s szakképzésre, felszolgáló leszek. Mit lenne érdemesebb kezdenem a suli után:egyből kimennem külföldre csak a szakmával, vagy letenni itt egy középfokú nyelvvizsgát és egy érettségit, és utána kimenni mikor már 3 papírom lesz? 18 éves koromban végzem el a sulit, most kezdem a tizediket szeptemberben.

2014. júl. 30. 15:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindenképp érettségi és nyelvvizsga után. Akármi történik legyen ez a két papír a kezedben.

Kint kell a biztos nyelvtudás, legyen meg a papír a kezedben.

2014. júl. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A "szakmával" nem sokra mégy, nyelvtudás - méghozzá igen jó - szükséges ahhoz, hogy valami esélyed legyen munkát kapni. Ugyanis külföldön nem arra vár mindenki, hogy alkalmazhasson valakit MO-ról, a legtöbb munkára van otthoni ember is elég.


Mellesleg a felszolgáló nem igazán nagy szám, mint szakma, a Gundelt meg nem ismeri senki MO-on kivül.

2014. júl. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
"A "szakmával" nem sokra mégy" Ez nem igaz nyelvtudás nélkül is lehet szakmát
2014. júl. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért egy olyan felszolgálóval nem sokra mennek, aki nem érti, hogy mit mond a vendég...


A nyelvtudás alapvetö dolog, jó nyelvtudással, de felszolgálói végzettség nélkül van esély arra, hogy felvegyenek valakit, fordítva semmi.

2014. júl. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az érettségi semmit nem ér, a nyelvvizsga sem létfontosságú, inkább a biztos nyelvtudás kell nem a papír.
2014. júl. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én is külföldre akarok menni, szerintem érdemesebb érettségi és nyelvvizsga után kimenni

16/l

2014. júl. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
a nyelvtudásommal nincs gond, az általános iskolai angol tanárnőm szerint olyan jó szinten vagyok hogy 3 hónap és le tudnám rakni a középszintű vizsgát.5-ös vagyok angolból
2014. júl. 31. 07:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!