Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet-e a nyelvvizsgát és az...

Lehet-e a nyelvvizsgát és az emelt érettségit is egyaránt számításba venni a pontok számításakor ha kiváltottam az érettségimet a nyelvvizsgámmal?

Figyelt kérdés
7 éve érettségiztem, van egy középfokú angol nyelvvizsgám ami kiváltotta az érettségimet, tehát automatikusan megkaptam az angol emelt szintű 100% 5-öst a bizonyítványba. A felvi.hu pontszámítójában beírhatom az érettségimet is hogy emelt szint 100% és emellett a nyelvvizsgámat is? Vagy úgy van mint régebben, hogy ha kiváltottam akkor csak az egyik vehető figyelembe?
2014. febr. 2. 17:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet mindkettőt. Vagy az emeltért kapsz 50 pontot, agy a nyelvvizsgáért 28-at.
2014. febr. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az nem jó. :( Amúgy pluszban én a nyelvvizsga után tettem szintvizsgát 11-12. osztály angolból, ez a feltétele volt annak hogy ne kelljen érettségizni angolból. Ezért gondoltam hogy mindkettőt is bele lehet számolni.


Akkor az egyik helyet hagyjam is üresen? Mert pl ha nem írok be érettségi jegyet idegennyelvből, akkor nem számol a gép míg ki nem töltöm.

2014. febr. 2. 17:22
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát egy nyelvnek az érettségi eredményét kötelező beírni.

Majd a pontszámító tudni fogja, hogy nem számolhatja bele mindkettőt.

2014. febr. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Van egy kis négyzet az érettségi eredménynél, amit nekem ki kell pipálnom, mivel az angol emelt érettségimet nyelvvizsgával szereztem, és olyan helyre jelentkezem, ahová feltétel az angol emelt szintű érettségi. De ha kipipálom, akkor meg azt írja a rendszer, hogy pontszámítás nem lehetséges: "A pontszámítás nem lehetséges!Az érettségi eredmények nem tesznek eleget a szak követelményeinek!

Követelmények-››

angol nyelv(E)

és vagy történelem vagy spanyol nyelv vagy orosz nyelv vagy olasz nyelv vagy német nyelv vagy magyar nyelv és irodalom vagy latin nyelv vagy francia nyelv.

Nekem megvan az emelt angolom (igaz nyelvvizsgával váltottam ki), plusz a magyar nyelv és irodalom. Ha nem pipálom ki a négyzetet, elfogadja és számol, de az én esetemben be kell jelölni... Jaaaaj nem értem ezt az egészet! :( Akkor nem jelentkezhetek anglisztikára?

2014. febr. 3. 14:04
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát lehetséges, hogy azokon a szakokon, ahol kötelező, nem fogadják el, ha nyelvvizsgával váltottad ki. Utána kell nézni, érdeklődni.
2014. febr. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaidat!
2014. febr. 3. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!