Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen diplomás munkák vannak?

Milyen diplomás munkák vannak?

Figyelt kérdés
Tudo, hogy ez fura kerdésnek tűnhet, de 16 éves vagyok, és szeretnék jobban belelátni a lehetőségekbe, hiszen jó tanuló gimnazista vagyok, de ha diplomás munkáról van szó mindenki csak az orvos, ügyvéd, tanár lehetőségekkel jön..holott biztos számtalan más is van, csak sokan nem tudnak róla, ahogy én sem..nekem az is segítség lenne, ha csak a ti munkátokat megírjátok, de légyszi ne közmunkásokkal legyen tele a poszt, én tényleg felsőfokú végzettségekre gondolok. Köszönöm :)

2014. júl. 31. 11:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

felvi.hu-t végignézheted, de vannak kategóriák, írok pár példát.


bölcsészet: töri, magyar, kommunikáció

gazd.tud: gazdasági informatikus,

társ.tud:szociológus, közgazdász.

élettudományok: orvosi


én társadalomkutató vagyok (phd-vel)

2014. júl. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
13%

Nem akarlak elkeseríteni, de...


[link]

2014. júl. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

2: ja ha valami büfé szakot végez.

egy mérnök informatikus ha bme-n végzett is tud is valamit jó eséllyel talál rendes állást amit még meg is fizetnek

2014. júl. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Társ.tud: informatikus könyvtáros

Bölcsészet: andragógia


Nekem informatikus könyvtáros diplomám van.


A felvin a következő linken tudsz tájékozódni szakterületek szerint csoportosítva:

[link]

2014. júl. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én védőnő vagyok, bátyám gyógyszerész, a párom programtervező informatikus.

Ismeretségi körömben van még:állatorvos, diplomás ápoló, szülésznő, dietetikus, gyógytornász, politológus, fordító-tolmács, geológus, matematikus, építészmérnök, villamosmérnök

2014. júl. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Műszaki területen majdnem végtelen számú szakterület van. Felsorolni se lehet mennyiféle mérnököt képeznek, a fától (faipari mérnök) az élelmiszereken (élelmiszeripari mérnök) át a számítógépig (mérnök informatikus); a járműtervezéstől (járműmérnök) a minőségbiztosításon (minőségbiztosítási mérnök) át, a műanyagokon (vegyészmérnök) keresztül a villamosságig (villamosmérnök)...

Ezek közül persze vannak nagyon piacképesek és kevésbé kelendőek.

A fentieket a felvi.hu-n meg tudod nézni, utóbbit az álláshirdetések alapján lehet jól megítélni.

(pl. könnyűipari mérnököt manapság csak elvétve keresnek, ipari robotizálással foglalkozó villamosmérnököt viszont mindig lenne aki felvenne megfelelő juttatásért.)


Habár még mindig nem bírtam munka mellett befejezni, én gépészmérnöki BSc-t csinálok levelezőn. A gépész képzés elég általános, sokmindenre kiterjed - ezért is keresnek belőle elég sokat ha megnézed az álláshirdetéseket. Persze ezen belül még van többféle szakirány, intézménytől függően.


De gondolom van ami érdekel, elindulni pedig azon a vonalon érdemes. Mert ha nem érdekel amit tanulsz/csinálsz, akkor hamar el fog veszni a lelkesedés, azzal együtt meg a kitartás az "ügy" (akár a tanulmányok, akár egy adott munkakör vagy feladat) végigviteléhez.

2014. júl. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!