Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » "Te sosem zavarsz" - ez...

"Te sosem zavarsz" - ez egyfajta udvarias szólás, vagy inkább vehető bóknak?

Figyelt kérdés
Munkámból adódóan sokszor kell telefonon kommunikálnom emberekkel, köztük olyanokkal is, akikkel munkakapcsolatban vagyok. Én minden telefonbeszélgetést azzal kezdek (ha én hívtam a másik felet), hogy felteszem a kérdést, zavarok-e. Erre pedig kivétel nélkül szinte mindig az a válasz, hogy "te sosem zavarsz" (vagy, ha magázódunk, akkor "ön sosem zavar"). Ez egy bevett, udvarias szófordulat, vagy aki ezt mondja, az ténylegesen úgy is gondolja? Furcsa, hogy mindenkitől ezt hallom.
2014. aug. 22. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annak szoktam ezt mondani, akit tényleg kedvelek. Akit nem annyira, vagy nem ismerem, csak annyit szoktam (azért nagyon udvariasan), hogy "nem, nem zavar" :)
2014. aug. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ez nem egy általános válasz a férfiak részéről minden női telefonálónak, akivel munkakapcsolatban vannak?
2014. aug. 22. 19:40
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Csak udvarias bók. Esetleg tényleg úgy érzi a vonal másik végén a másik fél, hogy tényleg nem zavarná őt a te személyes jelenléted. Szóval bók, de lehet, hogy több a bóktól. Ezt neked kell tudnod, rá kell érezned a hatodik érzékeddel, ki hogyan gondolja: csak udvariasságból mondja, vagy udvarlásból. :)
2014. aug. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én annak mondom ezt, akivel jóban vagyok.

De lehet undorral is kiejteni ugyanezt a mondatot, azt kifejezve, hogy -tünés.

2014. aug. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én, amíg csak 1-2 embertől hallottam ezt, azt hittem, hogy tényleg "Kivételeznek velem" és úgy van, ahogy mondják. Viszont most ott tartunk, hogy mindenki, akit hívok (akivel szoktunk beszélni munkaügyben), ezt mondja. Úgyhogy mostmár inkább veszem ezt egy udvarias válasznak, semmint bóknak. Mert azt azért kétlem, hogy mindenkire ilyen benyomást tettem volna.
2014. aug. 22. 19:51
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát én is csak annak mondom, akit kedvelek.

De ha munka, és sokszor mondják, lehet, hogy tényleg csak udvariasság, viszont lehet, tényleg nem zavarod őket.

Hát ez kicsit értelmetlen lett ,de talán érted. Mindkettő variáció fenn áll.

2014. aug. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy dolgot kell nézni. Általában a férfi azt mondja, amit gondol, és nem kell minden szava, mondata mögé valami értelmet, mögöttes tartalmat keresni, mint egy nőnél....Ha azt mondja sosem zavarsz, az úgy is van.
2014. aug. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az is fontos, h ki mondja. Ha pl. olyat hivsz ahol te vagy az ügyfel, ott szerintem sima udvariassag. En is azt szoktam mondani az ügyfeleinknek, hogy meg csak veletlenül se tart fel, nem zavar, szivesen irok meg hetvenhet ajanlatot, stb.

Nekem a fönököm szokta mondani, mikor aznap mar huszadjara hivom valami kerdessel. (Mondjuk ritkan van ilyen) En bocsanatot szoktam kerni, hogy mar megint zavarom, akkor szokta mondani, hogy te sosem zavarsz. Ezt en affele elismerekent szoktam ertelmezni. Hogy en nem hivogatom feleslegesen, es nem megyek az agyara. :))

2014. aug. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!