Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire nehéz elhelyezkedni...

Mennyire nehéz elhelyezkedni Norvégiában?

Figyelt kérdés
Pályakezdőként milyen esélyem van munkát kapni, vendéglátóit végeztem, azon belül hotelmenedzsmentet. Norvégul nem beszélek, de van felsőfokú angol nyelvvizsgám, elég az angol vagy mindenképp szükséges a norvég nyelv? Eleinte bármilyen munkát elválalnák, míg szerzek egy kis tapasztalatot, de aztán szeretnék egy jó hotelben elhelyezkedni pl recepciósként. Van valami esély rá, hogy le tudjak ott telepedni, vagy inkább Anglia jobb választás lenne? Olyanok válaszát várom főleg akik Norvégiàban élnek és dolgoznak. Köszi előre is a válaszokat.

2014. szept. 5. 16:08
 1/3 anonim ***** válasza:
15%

sajnos így ahogy leírtad, ESÉLYTELEN!

van ennek egy hivatalos útja-módja, hogy abban az országban tartózkodj, és elkezdj munkát keresni, vagy esetleg meglévő elvállalj.

de azt több ezer km távolságból nehéz lesz kivitelezned.

2014. szept. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nem esélytelen, sok helyen elég a jó (de nagyon jó, folyékony) angol. szerintem pont a vendéglátásban viszont kell a norvég, méghozzá jó norvég nyelvtudás. De ezen a szakterületen nem vagyok otthon. Norvégiában jóval nagyobb a munkaerőhiány mint Angliában, ezért inkább No-ba menj, de kezdőtöke kell (3-4 havi megélhetés minimum, tehát kb 3-4X15-20e korona). mcDonaldsnál van most felvétel, az addig ok amíg megtanulod a nyelvet (hamar fog menni, mert hasonló az angolhoz, némethez). Keress ismerősöket, mielőtt kimész, akiknél ellakhatsz vagy tudnak munkát ajánlani.
2014. szept. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Angollal nem igazán van problémám, simán megértem a filmeket is amiket angolul nézek és skypon is szoktam dumálni egy londoni barátommal. Németet is tanultabb több mint 8 éven át, de még ma sem tuok egy épp mondatot összerakni :D Tudom, hogy elég drága ott az élet, de ha jól tudom a fizetések is elég vasragok. Remélem azért lesz valami esélyem kilyutni, mert nagyon tetszik az ország, de lehet, hogy akkor kimegyek angliába előtte pár évre és megpróbálom megtanulni ezidő alatt a nyelvet is valamint remélhetőleg tapasztalatot is szerzek a szakmámban és könnyebb lesz elhelyezkednem.
2014. szept. 6. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!