Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen esélyeim vannak ha...

Milyen esélyeim vannak ha pocsék vagyok az állásinterjúkon?

Figyelt kérdés

Most végeztem az egyetemen. Sajnos se villamos/gépészmérnök se programozó nem vagyok, hogy mindenféle keresgélés nélkül azonnal munkába álljak (sima vegyész vagyok, nem mérnök).


Azok közé a frissdiplomások közé tartozom, akiknek 40 jelentkezésre jut egy interjú (nincs munkatapasztalatom sajnos, nincsenek kapcsolataim stb.).


És elérkeztünk a problémához. Sajnos egy állásinterjú pont azokról a dolgokról szól amikben nagyon sz@r vagyok.


Utálom reklámozni, meneddzselni magam, az egész "önmarketing, eladom magam" sz@rság nekem nagyon nem megy.

Beülök a HResek elé és az első klasszikus 5 jó 5 rossz tulajdonság meg miért szeretnék itt dolgozni kérdésnél már zavarba jövök, hát még amikor a többi tesztelős hülyeséggel jönnek. Egész egyszerűen nem tudok a sok hülyeségre figyelni amire elvileg kéne, hogy hogy üljek beszéljek nézzek és emellett még miket is mondjak, vajon mit gondol a HRes stb...


Az egész interjút olyan hangulatban ülöm végig hogy "ezt jól tudom csinálni nekem ez megy értek hozzá és kész" ami ezen felül van azt fölösleges hülyeségnek érzem (nyilván nem az csak én nekem ez nem megy, ezért mentem természettudományi területre..).


Vannak akik hasonló helyzetben vannak? Mit javasoltok? Ássam el magam?


23/F


2014. szept. 9. 01:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi lett volna, ha ugyanezzel a hozzáállással mész be első osztályban az iskolába? Nem tudok írni, hagyjuk ezt az egészet.


Kb. Ezt érzem most is. Nem annyira vészes dolog azért ez. Meg lehet tanulni. Én is 23 éves férfi vagyok és először elég rosszul ment az állásinterjú. Faggattam azóta hr-es ismerősöket, hogy mit hogy érdemes csinálni. Olyan felkészülten és begyakoroltan mentem már, hogy olyan volt az egész mint egy jó játék. :D


Azt tudnám tanácsolni tehát, hogy keress valakit aki ért hozzá és tét nélkül gyakorolhatsz vele.

2014. szept. 9. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
*mentem már a következőre
2014. szept. 9. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%

Itt a megoldás:

[link]

2014. szept. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Na, azért álljon meg a menet! Azért egy vegyész diploma nem büfészak, mint ahogy azt az utolsó kèp szemlèlteti. Tessék összeszedni magad kérdezô, valahogy csak megszerezted a diplomád. Egy állásinterjú ne legyen már akadály...

Amúgy azt ajánlom, ahol tudod hogy foglalkoztatnak vegyèszeket ajánlott levèlben küldjèl önéletrajzot, mert annak nyoma van a rendszerben.

Én is vegyész vagyok, 1hónap alatt találtam munkát!

2014. szept. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is gyűlölöm ezt a rendszert, vagyis hogy a megszerzett tudás mellett színészkedni ,alakoskodni, hazudozni kell az interjún, mert a Hr-es kutyák ezt kívánják látni.

De mivel őket rakták be olyan pozícióba mint egy kiba@ott zsűri, az ő igényeiknek kell megfelelned ha "tovább akarsz jutni" A jelszó itt : ne add önmagad, de ügyesen hogy őszintének tűnj! Mond azt amit hallani akarnak, van erről jó néhány oldal a neten mit hogy kell, mi a jó válasz stb. Ha én az igazat mondtam volna ,tehát hogy miért akart cégünkhöz jönni kérdésre :"azért mert ez volt közel és kellett a pénz "választ adom ami teljesen őszinte lett volna,akkor szerinted felvettek volna?

2014. szept. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
vegy-ÉSZ :-))
2014. szept. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én vagyok a kérdező. Update:


Voltam állásinterjún, a szakmai részét tekintve jól sikerült (nagyon sokat és lelkesen tudok a szakmámról beszélni illetve hogy mihez értek) ellenben a személyiségfelmérésben "összevissza beszéltem". Pl önéletrajzomban leírtam hogy szabadidőmben hobbiból programozni tanulok és számítógépekkel is foglalkozom. Ellenben amikor interjún a hobbijaimat kérdezte ezt nem mondtam, ellenben azt viszont igen, hogy olvasok (amit viszont az önéletrajzomban nem írtam...). Mindkettő igaz de istenem... Meg voltak még bakik ehhez hasonlóak.

2014. szept. 26. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!