Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Fiatal lányként milyen esélyei...

Fiatal lányként milyen esélyeim lennének az utcán hajléktalanként, hogy ne prostituáltként végezzem?

Figyelt kérdés

Egyre nehezebb a helyzetem, elveszítettem a munkámat, nem találok újat, szüleim már nem akarnak eltartani, rendszeres fizikai és érzelmi bántalmazásnak, terrornak vagyok kitéve.

Csak idő kérdése, meddig maradhatok, gondolom, télen még nem raknak utcára, de ha eljön az ideje, nem igazán tudok hova menni, marad az utca.

Tavasszal már csak-csak túlélem kint, de prostiként nem akarom végezni!

26L



2014. febr. 3. 19:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%

Nem hinném, h ez az egy megoldás van.


Rengeteg fiatalkorú ismerősöm/barátom van. Egyikőjük 21 éves, egyetemre jár, dolgozik mellette (nem diákmunka, eladóként dolgozik, rugalmas a beosztása így tud suliba is járni) és saját maga tartja el magát, albérletet is fizetni és még szórakozni is eljár velünk. Csak akarni kell

2014. febr. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

Barátok, barátnők, vagy rokon akihez fordulhatnál?

Esetleg nézhetnél olyan állást (akár külföldön is) ahol biztosítanak szállást.

Még ha a hideget valahogy is átvészelnéd, fiatal nőként sok veszélynek lennél kitéve. Részegek, hajléktalanok, tolvajok stb, gondolom ezért is tetted fel a kérdésedet.

Sajnálom hogy ilyen helyzetbe kerültél, remélem sikerül munkát találnod valahol, és nem kell azon rágódnod mikor kerülsz utcára.

2014. febr. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 WheneverYouWant ***** válasza:
91%
Az utcán semmilyen esélyeid nem volnának. Rövid időn belül kapnál egy ajánlatot amit nem tudnál visszautasítani...
2014. febr. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Azon vagyok, hogy mihamarabb munkát találjak újra, remélem sikerül, csak próbálok a legrosszabbra is felkészülni, mert itthon pattanásig feszült a helyzet.


Lehet, hogy lenne ismerősöm, aki befogadna, de akkor megint csak "élősködő" lennék.:(


Nem tudom, hogy a hajléktalanszállók milyenek női szemmel nézve?

2014. febr. 3. 19:45
 5/13 anonim ***** válasza:
ha vidéken vagy akkor ninc sok esélyed munkát találni. amint lehet utazz egy nagyobb városba, ahol van hajléktalanellátás. érdemes az önkormányzatnál érdeklődni segélyért, illetve ha tartós munkanélküli vagy (regisztrált) valamit kutakodni, bár sajnos csak 3 hónapig jár. esetleg próbálj segítséget kérn ia vöröskereszttől, vagy a helyi könyvtárakban talán valahová elirányítanak. tudasd minél több emberel hogy hajléktalan leszel, és kérj segítséget. megalázó, de mást nem tudsz tenni, ha nem akarsz prosti lenni.
2014. febr. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

hidd el, jobb mint egy illegális kupleráj


ha befogadnak az is jó. bántalmazás ellen is vanank segélyhívószámok. ha en mtudod kithívj, hívd a 112t, és kérj segítséget. addig tedd meg amíg van telefonod és nem az utcán fagysz meg.


melyik véáros?

2014. febr. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Inkább "élősködj" egy ideig valamelyik barátodnál vagy rokonodnál, mint hogy belevágj a csövi életbe! Tudod, onnan már nem nagyon van visszaút...
2014. febr. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
ugyanmár miért raknának az utcára,a saját szüleid régen megtették volna...szerintem csak sajnáltatod magad "előre".komolyan....akkor menj külföldre stoppolj,ott találsz munkát
2014. febr. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mit tudsz? Érettségid, milyen végzettségeid vannak? Mi érdekel? Mi a szenvedélyed? Mik a céljaid az életben?


Menj el egy munkaügyi központban, ott ajánlanak képzéseket. Rengeteg képzés közül választhatsz, amihez kérhető szociális támogatás, és akkor már is megoldható valami kisebb albérleti lyuk. Akár másokkal... Pesten biztos találsz munkát.

2014. febr. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem ajánlanám a hajléktalanszállót egy nőnek sem. Egyik ismerősöm biztonsági őrként dolgozik egy szállón, elég durva dolgokat hallottam. Erre a helyre pl csak éjszaka mehetnek, reggel 8-18 között zárva van. A város napi egy étkezést biztosít nekik, meg kapnak hetente pár ezer forintot. Ebből egy részük piát vesz, ittasan jár-kel a szállón, kötekedik a többiekkel stb. Ami furcsa volt még nekem, hogy ha valaki kap szállást ezen a szállón, akkor bárhogy is viselkedik, nem tehetik ki. (nyilván ha bűncselekményt követ el, az más)

Inkább legyél "ingyenélő" amíg nincs más lehetőséged.

2014. febr. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!