Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti beszélnétek a főnökkel...

Ti beszélnétek a főnökkel ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Van egy kolléganőm aki délután háromnegyed négykor elugrik a gyerekeiért az oviba, aztán behozza őket, és 5-ig, a munkaidő végéig az irodában vannak a gyerekek. A baj csak az, hogy a két kisfiú nagyon zavaró. Rohangálnak, kiabálnak, nem ritka, hogy leverik a mappákat, összekeverik a papírokat, nyomkodják a nyomtatót, vagy az üresen hagyott számítógépet, és az anyjuk egyáltalán nem szól rájuk. Hárman vagyunk az irodában, a másik kollégával már próbáltunk beszélni vele erről, de csak annyit mond, hogy a főnök megengedte, ha valami bajunk van, vele beszéljük meg, egyébként meg, ha nem tudnánk, ilyenek a gyerekek. A főnöknek viszont ő a kedvence, akiről mindenkinek illene példát vennie, így nem vagyunk benne biztosak, hogy merjünk-e szólni.

2014. szept. 23. 21:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az anyával beszéljetek szerintem még egyszer, hogy oké legyenek ott, de viselkedjenek akkor. Emlékszem kicsi koromban egyszer anya elvitt valami levelezős órájára. Én is beültem vele órára. Meg volt beszélve hogy csendben leszek, vett nekem kis rajzolgatós, számolgatós, logikai feladatokból álló munkafüzetet és csendben elvoltam vele.

Szóval, nah, le lehetne kötni azt a gyereket.

Ha nem hat, akkor maradt a főnök, és mondani neki, hogy zavarják a munkavégzést. Végül is azért vagytok ott hogy dolgozzatok, nem pedig gyermek megörző vagytok.

2014. szept. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Mivel zavarják a munkavégzést, így jogos lenne szólni. Az, hogy egy-egy alkalommal másképp nem megoldható, az egy dolog, de rendszeresen ezt nem lehet csinálni. Nekem is amikor ilyen picik voltak képtelenség volt mellettük bármit is csinálni, otthon egy adóbevallást nem tudtam volna mellettük, de már az is esélytelen volt, hogy a befizetett feladóvevényeket a számlákhoz tűzzem.

Igen, ilyenek a gyerekek, kíváncsiak, hangosak, még akkor is ha amúgy nem rosszak. De épp ezért nem is valók munkahelyre.

2014. szept. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!