Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Első, második körös interjú...

Első, második körös interjú stb között mi a különbség?

Figyelt kérdés
Ugyanazt kérdezik meg?
2014. szept. 25. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Első körben kiválogatnak egy 100as létszámot az 600 jelentkezőből + felírják amit mondasz.


2. körben a 100at szűrik le 10 re + megnézik, hogy miben hazudtál az előző interjún.

2014. szept. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Haha, tetszik a fenti, és részben igaz is. Bohóckodás az egész, hogy a HR-es kismajmoknak legyen munkája. Persze szakmafüggő is, de ne kérdezzen, miattad van ott, ez a te interjúd, te beszélsz, és a tipikus HR-es kérdések elképesztően banálisak. Pl.:


- Miért akar nálunk dolgozni?

- Mert hirdetnek.


- Mik a hosszú távú tervei?

- Vasmarokkal uralkodni a naprendszer felett, jelenleg abban a fázisban tartok, hogy egy profi munka a piac felső 20%-ába eső bérezéssel határozottan előrébb lendítené e kiváló és ambíciózus projektet.


esetleg:


- Mik a hosszú távú tervei?

- Nincsenek hosszú távú terveim, véglény vagyok.


netán:


- Mik a hosszú távú tervei?

- Szeretnék az Önök cégénél végelgyengülésben elhalálozni, ez a tervem.


- Mi a legnagyobb gyengesége?

- A csípős-savanyú leves, és Önnek?


Nyugalom, a HR-es olyan mint a reklám: mindegy hogy kedvel-e, ez egyébként is magánügye, a lényeg hogy ezer közül is emlékezzen rád, meg hogy egyértelműen kiderüljön, hogy meg tudod, és meg fogod csinálni a melót. Legalábbis így kéne legyen, ha nem így van, elég szar cég. A csipet-csapat baromságnak meg semmi értelme előre, majd kiderül, egyébként is arrogánsnak tartom (tudom, ami azért elég gazdag pont tőlem), hogy egy HR-es majd előre eldönti kijövök-e a profi kollégáimmal vagy sem.


Tessék a kedvencem a végére:


- Mi a legnagyobb gyengesége?

- Az őszinteség.

- Én úgy gondolom az nem lehet gyengeség.

- Leszarom hogy mit gondolsz.

2014. okt. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, T, az első kettőt elsütöttem már, az egyiknél felvettek. Nem ezen múlik, vagy ha igen, akkor nincs mit megbánni.


Azt azért hozzáteszem, hogy a munkám infrastruktúrája (nem vagyok alkalmazott a szó konvencionális értelmében), illetve természete miatt nagyon ritkán beszélek csak HR-es interjútáblával. Van olyan ügyvezető / technikai igazgató, aki a mellette ülő HR-es vonatkozó banális kérdéseit és az arra adott hasonló válaszokat (azért nem szabad explicite bunkónak sem lenni), egyaránt kifejezetten megmosolyogja.


Azért van ésszerű HR-es is (kevés), aki csak produktív kérdéseket tesz fel, ezekre normálisan válaszolok, de szintén nem igazán döntő fontosságúak. Ilyen ésszerű kérdés lehet pl:


- Mennyire flexibilis a normál munkaórák illetve fizetett túlórák tekintetében? (korlátlanul!)

- A fix idejű szerződés lejárta után nyitott-e hosszabbítani? (igen! - akkor is kötelező ezt válaszolni, ha esetleg nem)

- Szüksége van-e projekt-specifikus eszközre a munkájához? (...)

- Mikor tudna kezdeni? (holnap reggel!)


Ezeket nem poénkodnám el.

2014. okt. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A dolog margójára hozzáteszem, hogy az ilyenek miatt nemhogy leírnak, de sok cégnél jobban megbíznak benned. Miért? Mert látják hogy nem interjú-robotként mész oda, bármit hazudva csak hogy megkapd az állást, így a valóban fontos kérdéseket nyugodtabban teszik fel


Persze ha hagyok időt erre, mert mint mondtam, szerintem az interjú az én interjúm, én beszélek, és én is kérdezek. HR-esként bennem felmerüléne azért, hogy aki nem tud kérdés nélkül a munkáról és annak perspektíváiról beszélni egy interjún, az tudja valójában, hogy mire jelentkezett?

2014. okt. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!