Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen kasszázni? Van itt aki...

Milyen kasszázni? Van itt aki kasszás, és tudna mesélni egy kicsit róla?

Figyelt kérdés
2014. szept. 30. 14:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Tömören és röviden: sz@r!

Ha lehet kerüld a kasszát, mint a leprát!Nagyon nagy, és még annál is nagyobb a felelősség. Ha kasszázol nem csak kedvesnek kell lenned a vevővel és bárgyún mosolyogni, hanem akár 5-8 óra után is nagyon kell koncentrálni, hogy jól adj vissza. Ha pedig hibázol és olyan szemét a cég akkor a mínuszt, és a pluszt is levonja a fizetésedből, ami, ha nagyon szar napod van akár több ezer is lehet. Ha belenyúlhatnak a kasszádba akkor még szarabb, mert akkor meg is lopnak a saját kollégáid is. Nem bízhatsz senkiben, a vevőben végképp, nem egyszer van olyan, hogy forgalomból kivon, vagy hamis pénzzel akarnak fizetni, de az is előfordulhat, hogy fizet egy 5000-essel és reklamál, hogy ő bizony 10000-el fizetett, olyankor bunkónak kell lenned és rovancsot kérni a főnöktől, még akkor is, ha közben kilométer hosszú a sor és leordítják a fejedet.

Szóval összefoglalva: NE MENJ KASSZÁSNAK, inkább pakold a polcot.

2014. okt. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
laikusként kérdezem: a mai gépek nem írják ki, hogy mennyit kell visszaadni? hogy beírod, mennyit kaptál a vevőtől, a gép meg kiírja a visszajárót?
2014. okt. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A gép kiírja, igen. Jobb is, lévén, amikor már alig fog az agyad és a tízezerből nem tudsz hirtelen 2 mp alatt fejben kivonni 735-öt, megéri.


Hát, napi nyitásnál a számolás még oké, zárásnál már kissé idegtépőbb;

- hatvanszor számolod újra a kasszát, mert esetleg pont kasszázás kellős közepén beesik egy vevő és

a. a dumájától folyton újra kell kezdened

b. a kolléga-kollegina eltűnt

c. a kolléga-kollegina kap szájmenést és Neked dumál

d. egyedül vagy

plusz idegbeteg vagy, biztosan rendben legyen minden, nehogy esetleg elszámold, aztán főnök vegye másnap észre... Meg kijött hogy x összeg van, de közben a napi forgalom szerint kevesebbnek/többnek kéne lennie.


A gépet magát rohadt egyszerű használni - ha beírod gugliba hogy kasszagép használat, kiad pár videót, ott bemondják a nevét és a használatát.


A vevők eléggé türelmetlen természetűek, ha pl beszr a kártyaleolvasó és ott szenvedsz vele, hogy életet lehelj belé vagy behülyül maga a rendszer (ez mondjuk nagyobb boltokra jellemző, hogy a gép elfelejti az x kódú terméket) vagy bármi van, számíthatsz rá, hogy amíg idegbetegen próbálod megoldani a problémát, addig egyik pillanatról a másikra egy egy kilóméteres sor fog állni előtted és aki épp fizet ordibál a füledbe, hogy Te egy idióta vagy és az egész bolt egy f.o.s.


Aztán ha a vevő b.nkó akkor is mosolyogni, kedvesnek lenni, ha halálra sért is, mintha mi sem történt volna, néha úgy érzed, a fejét tépnéd le, de nem teheted.


Nem tudom csak a gép használata érdekelne e vagy az egész meló, de inkább leírtam mindent.

2014. okt. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Kedves kettes, az első vagyok. Dolgoztam már olyan boltban ahol kifejezetten TILOS volt beütni azt, hogy a vevő mennyit adott, és ha a gép kiírta, hogy mennyi a visszajáró és észrevette a főnök akkor akkora patáliát csapott akár a vevők előtt, hogy nem tudtál elég mélyre süllyedni a szégyentől. Nem olyan álom mese a kasszázás mint ahogy az kívülről tűnik...
2014. okt. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
az miből jött le neked, hogy szerintem álommeló? feltettem egy kérdést, ennyi volt az egész.
2014. okt. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hármas vagyok, gondolom ezt általánosságban írja; sokan mennek kasszásnak, mert az szerintük milyen menő meg szupi meg mittomén - gondolom így értette.
2014. okt. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én dohányboltban dolgozok. Nálam a legidegesítőbb az amikor az érintőképernyős pénztárgép egyszer csak be*szar és percekig nem lehet kezdeni vele semmit, természetesen olyankor jön be mindenki és nagyon élvezetes egyesével írni a nyugtát egy csomó embernek.


Nálam is volt már, hogy meg akartak téveszteni, hogy ő bizony 2 ezret adott, nem pedig ezret, de mivel a kassza tetejére teszem a kapott pénzt, amíg vissza nem adok és a blokkot oda nem adom, így nehéz lett volna bebeszélnie nekem.


Nálunk sokszor gondot jelent, hogy nincs aprónk, és nem tudunk visszaadni, saját pénzből kell, ez azt hiszem a Tescoban nem jelent problémát.


Zárásnál én soha nem szoktam izgulni, hogy pontos lesz e, nem igazán érdekel, olyankor már azon vagyok, hogy minél hamarabb megszabaduljak onnan. Szinte mindig 0 a zárásom, ritkán van pár forintnyi pluszom vagy mínuszom.


Nekem végül is a kasszázással nincs problémám, egyszerűen csak utálok ott dolgozni, mert vagy ugráltatnak és értetlenkednek, vagy halálra unom magam.

A Tescoban és hasonló helyeken valószínűleg sokkal stresszesebb, és ők órákon keresztül ott ülnek/állnak, nincs igazán mozgásterük és nincs megállás.

2014. okt. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsó - Dohánybolttal kapcsolatban


Te gyakran megkapod az idegbeteg megnyilvánulásokat, ha egy határeset kinézetű embertől elkéred a személyit?


Én másfajta boltban dolgoztam (nemrég mentem át egy másik helyre), de ezt így tapasztalom, hogy gyakran beszólogatnak vagy vágják a képeket az eladónak.


Nekem már volt, hogy elkérte a nő a személyim és ahogy vettem elő elkezdett mentegetőzni, pedig nem is szóltam egy rossz szót sem :)


Tudom, hogy ez nem válasz a kérdésre, csak kíváncsi vagyok.

2014. okt. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Amúgy eszembe jutott az apróról valami;

Egyszer elmentem a halashoz - egy nagyon pici kisállat kereskedésbe, nem a nagyobb fajtába, és kb 300 forint volt a fizetendő összeg, nálam meg tizesek és huszasok voltak. Nem egy zsáknyi ötforintost szórtam a pasi elé, hanem csak szimplán százasok helyett 10-20 forintosokban, talán ötvenesekben fizettem.


Ő meg leteremtett. Hogy ezt az aprót inkább arra használjam, hogy kenyeret, stb vegyek, és, hogy ezt most komolyan gondoltam e, hogy apró pénzben fizetem őt ki.


A mai napig nem értem a felháborodását;

1. mindig az szokott lenni a gond mindenütt, hogy nincs apró

2. pénzt adtam így is neki, nem két puszit cserébe az áruért.

3. nem érzem akkora bűnnek, hogy pár 100 forintot nem százasokban fizettem ki.

4. nem állt mögöttem a sor, nem tartottam fel senkit.


Tényleg nem értem, mi lehetett ezzel a gond.


De azt ne tudjátok meg, szegény pasi hogy kiakadt ezen.

2014. okt. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én is jártam már úgy mint az utolsó, hogy beszólt a kasszás, hogy aprót adtam neki. Sőt lebaszott hogy túl lassú vagyok (merthogy ha aprót keresel a pénztárcádban, akkor az ugye több idő, mint kikapni egy 500-as bankót). Én akkor ezen annyira felhúztam magam, hogy elkértem a panaszkönyvet. Ráadásul nem is volt a boltban rajtam kívül senki, illetve talán egy ember, de ő még a polcokon keresgélt, szóval nem tartottam fel a sort se. Nem tudom mi baja volt.
2017. nov. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!