Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szociális fóbiám van, írjam...

Szociális fóbiám van, írjam ki magamra ha új munkahelyre kerülök, vagy mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az emberek sose értették meg hogy én miért nem szólok egy szót sem a munkahelyen, cikiztek miatta. Eddig minden munkahelyről kiléptem emiatt.

Nem tudom mit kéne tennem? Egyáltalán az átlagemberek tudják mi az a szociális fóbia? Ha elmondanám mindenkinek hogy ez van, akkor vajon békén hagynának? Vagy akkor azzal cikiznének? Mit tegyek?


2014. okt. 15. 17:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokan nem tudják, mi a fóbia. Ha elmondod, rád szállnak, és meg akarnak majd változtatni. Fordulj szakemberhez, nem élheted le így az életedet!
2014. okt. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnállak, de ez nem igazán fogja meghatni a főnöködet. Vagy beilleszkedsz, és csinálod rendesen a melót, vagy mehetsz a munkaügyi központba.

Szedd össze magad, vagy legalább kezeltesd.

2014. okt. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Csak a munkatársakkal van a baj, akik nem értik meg hogy én nem fogok soha, de soha sem beszélgetni velük semmiről. És rettenetes érzés már ha hozzám szólnak is. Csak azt akarom hogy hagyjanak békén.

A munkával semmi bajom, normálisan megcsinálom amit kell.

Orvosnál meg voltam már eleget, ettől még semmi nem változott.

2014. okt. 15. 18:06
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez lehet, hogy rosszul fog esni, vagy nem értesz vele egyet, de az egyénnek kell alkalmazkodnia a többséghez, és nem fordítva, akármilyen nehéz is.

Öt éve szenvedek szociális fóbiában, és (azt hiszem) depresszióban is. Öröklődés+környezeti hatások/nevelés egyaránt hibás benne, de mivel a saját életemről van szó, amiben én hozom a döntéseket, igyekszem kihozni magamból a maximumot. Nem azt akarom mondani, hogy neked is ezt KELL tenned, meg hogy a szorongás ellenére is folyamatosan jópofizz és színlelj, de ha már sikerült elfogadnod a magad részéről, próbálj meg vele együtt élni. Nem kell szétkürtölni. A tapasztalat az, hogy úgysem értik meg, csak rosszabb lesz:) Néha egy-egy kérdés, elmesélsz egy történetet, és nem is kell nagyközönség előtt kezdeni, egy ember is elég.

A másik pedig, amin aztán tényleg csúnyán megsértődhetsz, hogy a betegségek egy idő után kifogássá válnak. Ki is merem mondani, mindjárt - önsajnáltatássá.

Ne hagyd. Nincs az a betegség, amin ez segítene. A baj meg tényleg akkor van, ha nem is akarsz változtatni, de akkor másoktól se várd el, hogy helyetted változzanak.

2014. okt. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Esetleg ha lehetőséget találsz rá akkor önálló, munkahelyektől független jövedelemforrás(ok) közül kellene választanod. Én nem vagyok szociális fóbiás, viszont nem tűrtem ha mindenki csicskának tekintett a munkahelyeken csak azért mert jól dolgoztam, mások meg lustábbak voltak. Ezért otthagytam minden munkahelyet és önmagam ura lettem. Így már kiváló az életem.

Sokféle önálló jövedelemforrás lehetséges. Van amihez tőke kell, van amihez csak rengeteg szorgalom és kitartás. Persze nem árt ha a hozzátartozóid melléd állnak, legalább a kezdetekben. Ötleteket azért nem sorolok, mert mindenkinek más és más az érdeklődési köre, képzettsége, lehetősége, netán alaptőkéje. Például van akiből programozó lesz, van akiből maszek könyvelő. Van aki meg lakást ad ki, mások meg villamos energiát adnak el az áramszolgáltatónak. És még számtalan lehetőséget talál ki az aki nem bírja a munkahelyi közösségeket. Sőt, tudok olyan szociális fóbiásról is hogy idehaza minden munkahelyen cikizték és kihasználták, németországi munkahelyről meg haza se akar jönni mert ott ezt nem tapasztalta.

2014. okt. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Ha nagyon beleéld magad te magad leszel a szociális fóbia vagy bármi egyéb betegség. (A szociális fóbiát nem meríti ki, hogy miért is nem beszélgetsz egy-egy emberrel.) Enyhe fokban nekem is van, és igen is lehet rajta dolgozni, hogy fejlődj. Nem azt mondom, hogy majd egyszer te leszek a társaság közepe, hanem önmagadhoz képest kisebb lépésekről. Ne sajnáltasd magad.
2014. okt. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Jól hangzik, hogy próbáljak változtatni, ezt tettem eddig, de nem tudok, emberek közt egy mondat nem jut eszembe, ha kérdeznek valamit akkor is csak remegve válaszolok 2 szóval, tőlem ennyi telik. Gyerekkorom óta ilyen vagyok ezért végzettségem sincs mivel a suliban sem tudtam beszélni, ami miatt el is rontottam mindig. De azzal is próbálkozok kitartóan...

Jelenleg nem tudom mit kezdjek az életemmel, értelmét se nagyon látom így. Én nem tudok megváltozni, az emberek nem értik mi van és nem fogadnak el. Fogalmam nincs mit tehetnék még.

2014. okt. 15. 20:29
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

Régen mikor még falun a TSZ-ben dolgoztam, ott volt egy általad leírt problémával küzdő fiatalember munkatársunk. Ő traktoros volt, szinte mindig néma volt, ha mondott valamit akkor két szavas mondatnál többet nem hallottam tőle. Viszont mégis vidám volt mindig. Sosem cikizte senki. Sőt, ha találkoztam vele akkor mindig felvidítottam valami viccel, amin jókat nevetett.

Lehet hogy falusi munkahelyekkel kellene megpróbálkoznod. Mert az nyugodtabb és ott toleránsabbak lehetnek az emberek az ilyen problémák esetén. Ma városon tényleg megfigyeltem azt hogy kevésbé toleráns a lakosság az egészségi problémákkal küzdőkkel szemben. Aminek oka sokféle lehet, akár a hajszoltabb életmód, bármi. Például falun egy idős végigmehet a fő utcán reggel elindulva és a délutáni boltzárásra még éppen csak odaérve. Senki nem cikizi. De ugyanezt városi járdán, elállva a rohanó gyalogosok útját... Szóval érted, találhaszt megfelelő környezetet, de az nem biztos hogy egy pörgő életmódú nagyvárosi munkahelyen lesz.

2014. okt. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Te dédelgeted magadban ezt a fóbiát, így nehéz megszabadulni tőle. Pedig ezt kéne, szakember segítségével.

Sok sikert!

2014. okt. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Tanulj programozni, ha a humánusabb beállítottságú főnökünk nincs benn nem szólunk egymáshoz órákon keresztül :D
2014. okt. 17. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!