Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Válthatott ez ki szociális...

Válthatott ez ki szociális fóbiát nálam? Hogy mondjam el anyukámnak, hogy emiatt nem járok be munkahelyre?

Figyelt kérdés

Oviban kezdődött minden.Már ott is nagyon visszahúzódó és félénk,csendes kislány voltam,barátaim nem voltak,mindig egyedül kullogtam.A délutáni alvásokról is állandóan haza hozattam magam anyukámmal,mert nem szerettem emberek közt lenni.

Kinn voltam az udvaron,lehajoltam,hogy bekössem a cipőfűzőm.Egyszer csak arra lettem figyelmes,hogy hatalmas nagy fájdalmat érzek a fejem búbján.Odanyúltam és magam elé tartottam a kezem és tele volt az én hajammal.Meg se bírtam szólalni hirtelen,csak azt láttam,mikor oldalra néztem,hogy egy gyerek fut el.Ez a kisgyerek nagyon sok hajamat kitépett,nem is értem,hogy lehet ennyi erő egy gyermekben.Egy tenyérnyi haj hiányzott a fejemről,azon a részen kopasz voltam.Egy évig jártam pszichológushoz,dadogtam,de végül rendbe jöttem.Ráaádásul a nővérem is kegyetlenül vert kiskoromban,csupán azért,mert kupit csináltam.Ma már bocsánatot is kért amiatt,hogy tönkretette valamilyen szinten a gyerekkorom.

Általános iskolába sokat csúfoltak az orrom miatt és azért,mert csendes és félénk vagyok.Tanulni jól tanultam,de nagyon sokat hiányoztam.

2 éve egy férfi megerőszakolt,pszichológus segítségét nem kértem,mert úgy véltem,magam is megbirkózom vele.Azóta is sokat sírok emiatt,sajnos nem sikerült.

Most szakmunkásba járok,utálok társaságba járni és sokat piszkálnak a jelenlegi osztálytársaim is a természetem miatt.Ezért magántanuló lettem.

Gyakorlati munkahelyre se igen járok be,mindenféle kifogást kitalálok,csak hogy ne kelljen emberek közé járnom.Anyukám már nagyon mérges rám és nagyon le szokott szúrni,hogy miért csinálom ezt:(

Teljesen magam alatt vagyok emiatt,egy használhatatlan,lusta senkinek érzem magam...

A barátom az,akire most támaszkodhatok,vele nagyon jól kijövök.Viszont neki sem merem elmondani,hogy nem járok be dolgozni:(

Sokszor megfordult a fejemben az öngyilkosság gondolata,főleg,ha a mostani barátomról is egyszer kiderül,hogy csak átvág.

Mit csináljak,mihez kezdjek?Annyira el vagyok keseredve!

19/L


2011. márc. 10. 00:33
 1/7 anonim ***** válasza:
hát ez nem lehet kamu,kamuból ennyit írni csak ha ráérsz.ne legyél ennyire negatív,próbálj örülni a jónak és boldognak lenni.Menj be dolgozni akármilyen szar is de a pénz kell.Nekem sincs sokszor kedvem menni,de ez van..!próbáld elfeledni a múltat és nézz előre.Segít ebben a barátod,te is segíts neki ebben.
2011. márc. 10. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

huh írtál pár durva dolgot , sajnálom hogy ilyeneken kellett átmenned

az iskolában engem is nagyon sokat csúfoltak ( érdekes engem is sokszor az orrom miatt is )

és nálam e miatt alakult ki szoc fóbia, nem merek fősulin bejárni az óráimra se stb


de nem akarok magamról írni , csak hogy lásd vagyunk ezzel páran

mindenképpen el kéne menned egy pszichológushoz , a komolyabb szociális fóbiát is nagyon nehéz egyedül megoldani , azt meg hogy megerőszakoltak el sem tudom képzelni egyedül hogy bírod ezt a terhet

2011. márc. 10. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, hogy ilyenek történtek veled, nagyon együttérzek veled, legszívesebben felajánlanám, hogy megölöm neked azt, aki megerőszakolt... :(


Arra gondoltam, mi lenne, ha eljárnál sportolni? Például valamilyen küzdősportot, önvédelmi sportot űzni? Megerősödnél, önbizalomra tennél szert.


Sok puszi,

e.

2011. márc. 10. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Menj be SZTKba neurológushoz, ott beállítják a szerotonin adagod és rendbe jönnek azok a gátlások az agyadban amiket a sérelmek váltottak ki.
2011. márc. 10. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 MarlaSinger ***** válasza:

Szociális fóbia nincs önmagában, max. 15 éves korig. Ehhez előtte, utána sok más tevődik hozzá, mint a te esetedben is.

Mindenképp fordulj pszichiáterhez, ha teheted magánrendelésen. Itt komplex segítséget fogsz kapni: pszichoterápia, és ha szükséges gyógyszeres kezelés. Hosszadalmas folyamatra számíts, de ez az, ami segíteni fog!

2011. márc. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Engem is csúfoltak az általánosban de én odamentem és belevertem az illető fejébe ki a főnök.
2011. márc. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem mindenképpen meg kéne beszélned anyukáddal, hogy nem mersz, nem akarsz bejárni, talán közösen ki tudtok valamit találni. Vagy, a barátodra támaszkodva apró lépésenként. Ha megoldható, kísérjen el a gyakorlati helyedre, majd ha tud menjen eléd, hisz mellette biztonságban érzed magad. Nem tudom hol laksz, de Budapesten van a Vadaskert alapítvány, akik sok fiatalnak segítettek már. Egy hasonló problémákkal küzdő lány ismerek, ő többször volt már itt amolyan tréningeken. [link]
2011. ápr. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!