Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Olvasom: Rendezetlen TB-számla...

Olvasom: Rendezetlen TB-számla: több tanár is fennakadt. Levonták, de nem utalták a TB-járulékot. És mi ezen a meglepő? Az én munkahelyem évek óta ezt csinálja tök nyíltan.

Figyelt kérdés

[link]



Piros jelzést kapott a TAJ-száma, ezért nem részesül ingyenes orvosi ellátásban több Heves megyei KLIK alkalmazott, tájékoztatta az atv.hu-t az egyik érintett. A dolgozók nagyobb része pedagógus, de van köztük a technikai személyzethez tartozó munkavállaló is. Az érintettek szerint munkáltatójuk, a KLIK nem fizeti utánuk a társadalombiztosítási járulékot.


Mi a gond? Én olyan helyen oldozom, ahol évek óta vonják, de nem küldik tovább a TB felé a járulékot. Ha egy szót szólok ki vagyok rúgva. És nem titokban csinálja ezt a munkahely-teljesen nyíltan, mindenki tudja.

A főnök megmondta: ez van ha nem tetszik el lehet menni.

Ha nagyon ugrálnék, el se kéne menni: kirúgna aztán csá.

Most mit vannak ezen kiakadva? Ráadásul még a nevüket meg a munkahely nevét se vállalják a panaszkodók.

De miért is nem?

Hm?

Tán attól félnek, ha benyögnék a nevet + munkahely nevét azonnal ki lennének rúgva?


2014. okt. 21. 10:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Mert érdekes, hogy már a tanároknál is van ilyen.

Én eddig a vagyonvédelmi és takarító cégekről hallottam, hogy náluk ez megy.

2014. okt. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Andizsuzsi ***** válasza:

Azért érdekes, mert ők állami alkalmazottak. Gondolom, te nem állami cégnél dolgozol.

A nevüket pedig azért nem vállalják, mert Klik alkalmazott nem nyilatkozhat előzetes engedély nélkül.

2014. okt. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Nos, én azért tennék egy névtelen bejelentést a NAVnál, hogy lenyúlják a pénzt az én káromra. Mert azért gondolj bele, ha levonják tőled, de nem küldik tovább, akkor lényegében közvetlenül az ő zsebükben landol.

Azt sem értem, hogyan engedhetitek ezt meg, mit csinálsz, ha beteg vagy? Te sem tudod benyögni, ugyan ez a problémád, mint nekik, félsz, hogy kirúgnak.

2014. okt. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Nagyon naiv vagy. Vagy álnaiv?

Szted érdekli őket mit csinálok ha beteg vagyok? Ha megbetegednék, akkor

a) azonnal kirúgnának, mert szabadság, betegszabadság csak papíron létezik nálunk, a valóságban egy nap se

b) és már vennék is fel a helyemre a másikat, fél óra alatt akár


Az se érdekli őket ha megdöglök. Vállat vonnak és veszik fel a következőt.

Felmerülhet a kérdés: egy ilyen helyre van jelentkező? Hogyne lenne. Dögivel. Kollegát kirúgták, egy óra múlva ott volt a helyén vki.

Egy óra múlva!


>>

Azt sem értem, hogyan engedhetitek ezt meg, mit csinálsz, ha beteg vagy?

2014. okt. 21. 11:29
 5/22 anonim ***** válasza:

Azért törődjenek bele, mert veled is ezt csinálják? Pont ezért tehetik meg a munkáltatók.

A tanárokat pedig nem olyan könnyű kirúgni. Sok helyen olyan hiány van, hogy így is több iskolában tanítanak ugyanazok a tanárok. Szóval a kirúgnak, mert van helyetted másik dolog, itt nem egyszerű.

2014. okt. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Mégis megteszik velük IS és ők IS uazt tudják tenni ami én: a világon semmit. Lásd a mellékelt példa.

Még meszólalni se szólalhatnak meg.

Szóval nem látok én itt semmi különbséget.

Egyébként a cikkben is említik: nem csak tanárokról van szó, hanem technikaiakról. Szerinted mondjuk egy konyhán dolgozó középkorú semmihez se értő nyolc elemis nő, aki örül hogy van munkája a konyhán mer egy szót is szólni? Dehogy mer. Összeteszi a két kezét és örül hogy van munkája. Foglalkozik az a TB-vel? Örül hogy kap egyáltalán fizetést. Mert bizony amikor a KLIK elindult hónapokig még fizetést SE kaptak!

És állami alkalmazottak ...



Szóval a kirúgnak, mert van helyetted másik dolog, itt nem egyszerű.

2014. okt. 21. 12:01
 7/22 anonim ***** válasza:
Névtelen bejelentés után senki sem fogja tudni, hogy te voltál a bejelentő, hacsak nem vagy olyan buta, hogy elárulod valakinek.
2014. okt. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Az is jusson az eszetekbe, hogy ezekre az évekre NEM lesz nyugdíjatok se elszámolva, vagyis nem fogtok kapni!
2014. okt. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Te valami elképesztően naiv vagy.

Nem lesz nyugdíjam? Miért ha fizetik a TB-t akkor tán lesz?

Egyik forgatókönyv:

nem élem meg a nyugdíjat.

Másik fordgatókönyv: ha megélem, addigra 10x összeomlik az egész rendszer és nem lesz miből fizetni.

Ld Alaptörvény, amiben rögízették, hogy az állam NEM KÖTELES nyugdíjat adni. Ha úgy dönt ad, ha úgy dönt nem ad.

Tessék csak utánanézni!

Szóval a nyugdíj miatt aztán nem kell aggódjak. Rég a föld alatt leszek én is meg az egész nyugdíjrendszer is addigra.


>>>>

Az is jusson az eszetekbe

2014. okt. 21. 12:29
 10/22 anonim ***** válasza:
Pont ezért érdemes olyan szakmát tanulni, ami szavatolja azt, hogy ne találjanak a helyedre egy óra alatt bárkit. Problem megoldva.
2014. okt. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!