Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gyári munkások! Ti agyban...

Gyári munkások! Ti agyban hogy lehet legyőzni azt a tudatot, hogy egy gyárban fogtok megmurdelni a monoton munka közben?

Figyelt kérdés
Én nagyon nem tudok megbarátkozni vele, pedig valszeg ez lesz. :(

2014. okt. 22. 06:18
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Azt a feladatot el kell végezni valakinek, meg amúgy is: valamit kell dolgozni. Így mindegy. Ha valaki valami munkát végez és nem nagyon szereti, akkor lehet pl.: irodai munkás is, mégis úgy fogja magát érezni, mintha gyári munkás lenne - szalagszerűen fog dolgozni.
2014. okt. 22. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
21%

Ma már nem úgy néz ki a gyárak többsége mint 40 évvel ezelőtt


Tiszták rendezettek és az idegőrlő munkát többnyire robotok végzik.

2014. okt. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Én gyárban tolom most, s sírni támad kedvem, ha arra gondolok, h ott halok meg olyan monoton munka közben, mondjuk nekem csak egy nyelvvizsga kellene a diplomához, s talán lenne vmi, de nem látok semmi esélyt rá, h egyszer meglesz.
2014. okt. 22. 07:18
 4/32 A kérdező kommentje:
1-es: az igaz, h ha nem szereti vki, akkor az így is úgyis kaki.
2014. okt. 22. 07:19
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Mát miért ne lenne meg a nyelvvizsgád? Van melód, gondolom tudsz félre is tenni, innentől fogva már a te felelősséged, hogy merre tovább.

Ha azt gondolod hogy egy gyárban fogsz meghalni, bizony ez lesz. Egy gyárban fogsz meghalni, monoton munka közben, amit még utálsz csinálni is.


Nézd, ha neked ez rossz, akkor keress megoldást, tedd le azt ami kell és változtass. Megoldás van valahol, csak.. néha sokszor nagyon jól elrejtve.

2014. okt. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
92%

Hát akkor ne sírdogálj, hanem feküdj rá a nyelvtanulásra, és pár év alatt valószínűleg meglesz a nyelvvizsga, így a diploma is!


Amúgy megírtad a diplomamunkádat?

Államvizsgázni engedik ilyenkor az embert? Ha még az is hátra van, akkor nyilván az is egy megmérettetés, de rengeteg vizsgán már túljutottál, ha idáig eljutottál.


Ha viszont most, a cél előtt egy lépéssel örökre feladod, akkor valóban nem vagy alkalmas másra, mint hogy szalagmunkát végezz egész életedben.

2014. okt. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Pont azért jó a gyári munka, mert az ember rájön közben, hogy ha nem vállal kockázatot az életben az előrejutásért, akkor tényleg ott fog kidőlni a gyárban 30 évvel később. Én kemény három hétig bírtam gépkezelőként mire rájöttem hogy ez így nem állapot, hogy vagy belevágok egy vállalkozásba ami kockázatos de legalább én leszek a főnök, vagy ott maradok és azt csinálom évekig, amit utálok, zajos, büdös, és alig van benne pénz. Neked is abba kell belevágnod, ahol boldogulni tudsz és ami örömet okoz.
2014. okt. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Csak a TÉSZ-esek kénytelenek belenyugodni az örökös rabságukba, mindenki másnak ott van a változtatás lehetősége. Az idősebbek, akik onnan mentek nyugdíjba, az ő idejükben nem volt meg ennyire a versenyszellem, örültek, hogy dolgozhattak, gyár=biztonság. Meg aztán a szocializmusban ezt is dumálták a prolik fejébe. "Te egy láncszem vagy, hasznos eleme a társadalomnak". Kb. így.

Manapság már sokkal több lehetőség van, lehet munka mellett tanulni, vállalkozni, szerencsét próbálni. És most ne mondja nekem azt valaki, hogy munka mellett nem lehet tanulni, mert én is azt tettem, bár tény, hogy nem könnyű, de ha akarja az ember, megoldható.

2014. okt. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
Mi tart vissza attól, hogy tanulj és letedd a nyelvvizsgát? Ha nagyon nem megy, akkor egy nyelvtanárral gyakorolj. Munka, gyerekek és háztartás mellett is állandóan tanultam, minden vizsgám sikerült mindig.
2014. okt. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
90%

Nem kimondottan gyári munka az enyém.


Hegesztő vagyok évek óta ugyan azt KB 30 féle alkatrészt hegesztek.


Van amiből napi 1db (3Tonnás híd elem) de van amiből napi 80db kell.(zseben is elfér)


Unom de nagyon ugyanazt csinálom évek óta. De azt tart ott hogy 14:01 kor már kint vagyok a kapun megyek haza fiamhoz, feleségemhez nincs anyagi problémánk jut pénz a hobbimra és még arra is hogy 2km is kocsival járjak dolgozni.

Bármit beg tudok venni magamnak ha akarok. ez tart ott semmi más )319.000ft nettó (2 szombattal) + 10K bözsi + 7K szépkártya + 7k egészségpénztár.

2014. okt. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!