Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen munkakörben dolgozol?...

Milyen munkakörben dolgozol? Szereted amit csinálsz? Az amit tanultál?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, pályaválasztás előtt állok és egyre jobban kezdek kétségbeesni mert semmi ötletem nincs. Sajnos a jelenlegi rendszerben anyagilag az egyetemet és a főiskolát nem valószínű hogy megengedhetem magamnak, így főleg szakmai képzések érdekelnének.

Milyen munkaköröket ajánlanátok? Mesélnétek a tiétekről?


Előre is köszönöm szépen!



2014. okt. 29. 09:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Menj rendőrnek! Ott mindig van hely az új munkaerőnek. Jól nem fizet, de legalább azonnal lenne munkád! :D


Viccen kívül: én kommunikáció szakon végeztem, mellette van egy egészségügyim. Az eüben dolgozni ma már tényleg csak hivatás, anyagilag nem éri meg! A másik szakmám telített, csak x nyelvvizsgával, folyamatos képzésekkel, és jó ismeretségekkel érvényesülhetsz. Azon kívül telített, nagyon nehéz bekerülni... Már bánom hogy azt tanultam, de annak idején az volt az álmom. Megvalósítottam, még ha nem is jutottam vele sokra... :)


Tehát a tanácsom: szakmát tanulj, mert még talán kétkezi munkásként van esély érvényesülni. Pl vendéglátós, bolti eladó ( bár abból is sok van, de ha máshogy nem folyamatos váltással, de mégis lehet valamilyen munkád), stb... Esetleg pénzügyes. Én pl nagyon gondolkodom azon, hogy még elmegyek valami ilyesmit tanulni.


24N

2014. okt. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
tervezomernok gepeszmernoki vegzettseggel, tehat azt csinalom amit tanultam, es szeretem, a fizetesemmel is elegedett vagyok.
2014. okt. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
vendéglátó üzletvezetői szakmát tanultam gimi után de aztán egy percet se dolgoztam benne :) kereskedelemben dolgoztam eladóként, használt ruha-utána kis élelmiszer boltba, keresni nem sokat kerestem egyikkel sem, de én nagyon szerettem csinálni, szerettem emberekkel "foglalkozni" aztán gyermek miatt váltanom kellett, mert nem tudtam megoldani a reggel 5-órai nyitást és bekerültem egy magán bölcsibe gondozónőnek (családi napközi) munka mellett elvégeztem a hivatásos gyermekfelügyelői+ CSaládi napközi vezetői tanfolyamot, most per pillanat gyes-en vagyok itthon, de már alig várom, hogy visszamenjek a fiammal együtt dolgozni... én nagyon szeretem... a gyerekek rengeteg örömet tudnak adni, teljesen felvidítják az ember mindennapjait :) nem mondom, hogy agyonfizettek de szerencsére a férjem jól keres így nem okoz problémát hogy nem az én keresetemen múlik a megélhetésünk...
2014. okt. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)


1# nem igazán szeretnék rendőr lenni, pedig más is ajánlotta már. :)

Mindenképpen szakmát szeretnék tanulni, mert mit írtam nem is szeretnék diplomára menni, meg anyagilag nem is tudnék. Nem vagyok rossz tanló, de több relációt látok a szakmában.


2# Szerencsés vagy! :) Én sajnos a matekkal bajban vagyok ugyh minden mérnöki szak kiesett. :/


3# Megkérdezhetem hol végezted a vendéglátó üzletvezetőit? Én is gondolkodom ezen mert jelenleg is vendéglátás idegenforgalom szakirányú suliban tanulok, csak sajnos végzettséget nem kapok vele. Eddig ami sulit találtam sok helyen szakmai előképzettség szükséges ehhez a szakhoz. az meg nekem sajnos nincs. :S

Kisgyermekekkel való foglalkozásokban gondolkodtam én is. :) gondozó, bölcsis, vagy esetleg konduktor. De nagyon nehéz a döntés.

Sok egészséget és örömöt kívánok neked és a kicsinek! :)

2014. okt. 29. 10:55
 5/10 anonim ***** válasza:
annak idején itt (Győrben) a vendégló középiskola indított 2 éves levelezői sulit, és ott végeztem el a vendéglátó üzletvezetőit, ez 20 éve volt, nem tudom, hogy most is létezik-e még ilyen, nézz körül a városodba, hátha találsz valamit... mondjuk nekem fura, hogy elvárnak valamennyi előképzettséget... köszönöm a jókívánságokat! :)
2014. okt. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
még annyi ha gondolkodtál azon, hogy gyerekekkel foglalkozz , tényleg csak ajánlani tudom... ha van elég türelmed, ha imádod a kicsiket, imádni fogsz dolgozni járni :) csak ugye mint írtam, sajnos nem épp azaz állás, amivel az ember jól kereshetne, hacsak nem te magad nyitsz egy Családi napközit! :))
2014. okt. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Konduktor egyetemi vagy főiskolai végzettséggel lehetsz csak.

Nekem van diplomám, gyerekekkel foglalkozom, szeretem is meg nem is :D Sok a pro meg kontra is. (gyógypedagógus vagyok)

Én mostanában kezdtem el gondolkodni azon, hogy mit csinálnék szívesen, ami szakmás, nem pedig diplomás dolog. Íme: szakács, cukrász, esetleg mindkettő egyszerre. Gyerekekkel foglalkozni (de kevesebb felelősséggel mint a mostani hivatásomban) dajkaként, gondozóként. Állatorvosi asszisztens is szívesen lennék. Most ennyi jutott eszembe.

2014. okt. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tanári végzettségem van, de sajnos jelenleg nem dolgozom a hivatásomban. Nem kaptam főállást és így váltanom kellett.


Most egy cégnél adminisztrálok, segítem a kollégáim életét. Szeretem, mert eleve mindig is szerettem másoknak segíteni, de nagy kihívások nincsenek. Továbbá néha úgy érzem, hogy "mellékes munkát" végzek, s nem teszek le eleget az asztalra. Viszont jó a légkör és megfizetik. Tudom, hogy örökké nem lehet ezt csinálni, de most még jó.


Amit szívesen csinálnék? Ha nem az anyagi megélhetésem függne tőle (tehát rendelkeznék egy stabil anyagi háttérrel), akkor cukrász (saját cukrászda vagy kávézó), kreatív hobby foglalkozások tartása, könyvesbolti eladó.


Ha most újra kellene pályát választanom, akkor a történelem mellé matematika szakot választanék (mint tanár) vagy valamilyen mérnöki végzettséget szereznék (építész, villamos vagy gépészmérnök) esetleg rajzoló

2014. okt. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jogásznak tanulok (utolsó éves vagyok), és jelenleg közigazgatásban végzek igazi jogi munkát. Nagyon szeretem amit csinálok, viszont ugye a közigazgatásban nem nagyon van feljebb lépési lehetőség, így 1-2 évig kihúzom ebben a pozicióban, aztán üresednek ezen a helyen magasabb posztok ( osztályvezetői állás, jegyzői, aljegyzői), így pályázgatni fogok, ha pedig nem jön össze akkor nagyobb városba szeretnék költözni, és büntetésvégrehajtási intézetben szeretnék elhelyezkedni. :) Közigazgatás- Bv. ég és föld, de szerencsém hogy mindkettőt imádom.


Ha a helyedben lennék, és nem mehettem volna egyetemre akkor ápolónőnek vagy mentősnek szívesen tanultam volna, és dolgoztam volna kórházban, bár a fizetés nem épp a legmagasabb, de azzal akár külföldön is ellehet helyezkedni jóval magasabb bérért. Esetleg tanultam volna még könyvelőnek, vagy nézegettem volna valamilyen gazdasági szakmákat. :)



25/N

2014. okt. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

webfejlesztő vagyok végzettség szerint, 2 szakmám is van ebben az irányban...15,5 hónapja dolgozom főállásban, hasonló munkakörben...programozás, de más programozási nyelven, más feladatokat oldok meg...14 évesen önállóan kezdtem el programozni egy 3. dolgot (nem web és nem az amit most csinálok)...


én élvezem amit csinálok...0-ról programokat írok...weboldalakat csinálok...jelenleg 1 főállásom és 1 mellékes van...és kilátásban van egy 3. is...jó munka mert akárhonnan elvégezhető csak egy számítógép kell...meg bizonyos feladatokhoz szoftverek...ha jól csinálja az ember akkor nagyon jól lehet keresni és nagyon hasznos lehet a programozás ismerete ha az ember saját ötleteket akar megvalósítani...de nem biztos, hogy te ilyen beállítottságú vagy...akiket ismertem programozónak tanuló lányokat/nőket egyik sem dolgozik a szakmában...nem tudom neked tetszene és menne e...ha kreatív vagy és szeretsz alkotni új dolgokat akkor lehetsz programozó vagy akár grafikus :) a grafikussal is elég jól tudsz keresni, főleg ha suli mellett tolod a pályázatokat is! de csak akkor csináld ha érdekel és lelkesedéssel, élvezettel csinálod :) sok sikert a pálya választáshoz :)


21F

2014. nov. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!