Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Új munkahelyen hogy illik...

Új munkahelyen hogy illik bemutatkozni a kollégáknak?

Figyelt kérdés

A legutóbbi munkahelyemre úgy mentem, hogy nem ismertem senkit és nem is mutattak be senkinek. Csak mutatták hogy ott az ajtó, menjek be, találjam fel magam... :S Végigjártam a teljes épületet és egyesével kezet fogtam mindenkivel és bemutatkoztam. De úgy vettem észre, nem értékelik ezt a gesztust. Utána akikkel csak másnap találkoztam, nekik már be sem mertem mutatkozni. De akkor meg amiatt éreztem rosszul magam... :S

Mi a szokás, hogy szokták ezt csinálni? Egyesével bemutatkozni? Csak azoknak, akikkel közvetlen dolgozol, a többinek meg majd ha összefutsz velük valamikor? Odaállni a teljes csapat elé és egyszerre bemutatkozni? Mit illik mondani? Segítsetek!! :O

Nem akarok rossz benyomást kelteni már a legelején. :(


2014. nov. 1. 07:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Én is egyesével szoktam.

Ha ezt valaki nem értékeli, az az ő szegénységi bizonyítványa. Azért mert más bunkó, nekem nem kell annak lennem.

Egyszerre is lehet, ha együtt vannak, de direkt ezért összehívni mindenkit, az nagyképűség.

2014. nov. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"Mit illik mondani?"


Leginkább a nevemet szoktam. :)

Köszönés, xy vagyok, az új kolléga. Ennyi.

2014. nov. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nem ajánlja fel senki akkor kérj meg valakit,hogy mutasson be a kollégáknak.Normális esetnem valaki segít neked.
2014. nov. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az egyszerre bemutatkozást nem úgy gondoltam, hogy összehívni őket, hanem pl. reggel ha az épület előtt vagy az épület előterében gyülekeznek az emberek (sok helyen így van) és ha már ott van kb. 10-15 ember, akkor ne egyesével kelljen mindenkinek mondani a nevem. :D Persze én szívesen bemutatkozok egyesével is, csak mire a tizedikhez érek, ő már kilencszer hallotta a nevem. :D
2014. nov. 1. 08:53
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Én bármilyen új helyen mindenkivel kezetfogok és bemutatkozom. Ha túl sokan vannak vagy van pár bunkó akit te is írtál, akkor humorral fűszerezem. Szerencsére nem jellemző, hogy rossz kép alakuljon ki rólam.
2014. nov. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Belépőt vittél?
2014. nov. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Belépőt?
2014. nov. 1. 10:53
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Persze minimum 1 tálca sör. Még néhány helyen él a hagyomány.
2014. nov. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hát ilyen hagyományról él nem hallottam. Én sem vittem belépőt, és más sem hozott, aki utánam jött dolgozni.


Szerintem nem is lett volna pozitívum, ha alkohollal állítok oda az első munkanapon. Meg a legtöbb dolgozó idős nő volt... szerintem nem tetszett volna nekik... :D

2014. nov. 1. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!