Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha új lakásba/házba költözöm,...

Ha új lakásba/házba költözöm, illik becsöngetni a szomszédhoz és bemutatkozni? Mit mondjak neki? Esetleg vigyek sütit is vagy inkább ne?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 8. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát jó kérdés. Én nem tudok sütni, így csak bemutatkozás volt. A költözéskor kijöttek nézelődni, hogy mi van, vagy csak mentek dolgukra, már nem tudom. Aztán: Jó napot, ez és ez vagyok, én meg az és az. A másik szomszéd meg vagy két hét múlva került elő. Azóta kb. két hétben egyszer látjuk egymást, a másikat meg még idén talán nem is láttam. A többi lakóval meg ha összefutottam a lépcsőházban, akkor mondtam, hogy én vagyok az újfiú. Aztán olyan is volt, hogy ő meg mondta, hogy ő a még újabb, mert utánam költözött oda.

De szerintem ha viszel sütit a szomszédoknak, nem fogják visszadobálni. :)

2014. ápr. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Illeni illik, de pl. nálunk a szomszéd kitolta a potrohát, amikor költözünk, majd köszönés nélkül ennyit szólt: "maguk költöznek ide?" ezek után bemutatkozni, meg udvarioskodni a fenéket :D

a másik meg pár nap után átjött bemutatkozni

2014. ápr. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%
Hát sütivel be nem csöngetnék, az tuti. Bemutatkozni igen, szerintem illik, de én azt sem csöngetéssel tenném, hanem akkor amikor először összetalálkozunk.
2014. ápr. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem ez nálunk nem szokás. Idővel úgyis megismersz mindenkit, nekik meg izgalmas lesz találgatni, hogy ki lehet az új jövevény :D
2014. ápr. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!