Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkahelyi dolgozásban az...

A munkahelyi dolgozásban az "emberek" a nehéz rész, és nem maga a munkavégzés?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy maga a munka, amit végeznek, tök jó lenne, de az emberek rohadt módon stresszessé és nehézzé teszik. Vagyis az emberek miatt nehéz nagyon sok munka.

2014. nov. 4. 14:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez így van. Ügyfélszolgálatokon különösen. Meg olyan piaci cégeknél mint pl a bankok, állandóan vegzálják a munkatársakat hogy ennyit meg annyit adjon el ebből meg abból mert ki lesz rugva, meg sok helyen lehetetlen szinteket tűznek ki, amiket el kell érni és állandóan a szemedre vetik hogy hol tartasz és sokan tényleg csak azért hogy stresszeljenek. Pedig nem megy jobban tőle a munka, csak valaki szereti csesztetni a másikat. Ők általában a magánéletben is iylenek, ezért előbb utóbb mindenki otthagyja őket, amitől még zabosabbak és elviselhetetlenek.
2014. nov. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Munkaltatoi szempontbol annyit fuznek hozza hogy nyilvan emberek (vasarlok, ugyfelek = bevetel) nelkul nem annyira kivitelezheto az hogy en barkit is alkalmazzak. Igen tehat, sok a hulye, idegesito ember, de ne felejtsuk el hogy miattunk van munkank.


Masreszt pedig, nem a munkaltato hibaja hogy Magyarorszagon a dolgozokat csak es kizarolag felelemmel lehet motivalni. Az apro figyelmessegek, kis jutalmak, egy-egy ev vegi buli, szobeli elismeres, megbecsules, stb., mind le van szarva, a nyugati civilizaciokban elfogadott es bevalt motivacios gyakorlatok itt mind csodot mondanak. Mi marad tehat szamomra mint munkaltato, aki jobb munkavegzesre akarom birni az alkalmazottamat? Felelemmel motivalom. Sajnalatos hogy csak igy lehet.

2014. nov. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az osztrák határnál megállt a motivációs gyakorlat és nem hajlandó belépni az országba.
2014. nov. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Itt nemcsak a főnökökkel van a baj, hanem a "kedves" kollégákkal is, úgyhogy akarna velük a halál közös év végi bulizást, meg motivációs csoportosulást, ha amúgy meg ott tesznek keresztbe ahol tudnak...
2014. nov. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#2: És ezt hogy sikerült így leáltalánosítani? Inkább abban kell sajnos keresni a megoldást, hogy a munkavállalók nagy része már nem is álmodik arról, hogy elismerjék, a rossz tapasztalataik miatt. Egy meglévő félelemmel (a kirúgástól, a kevés pénztől, bizonytalan jövőképtől stb) meg már majdnem természetes, hogy "jaj, csak ki ne rúgjanak" címszóval, a rossz ellen védekezve dolgoznak. Úgyhogy sok helyen csak el kellene kezdeni pozitívan motiválni, mert az, hogy félnek a munkavállalóid, és a ráadás megfélemlítésre jobban rákapcsolnak, nem mazochizmus miatt van, hanem mert féltik a saját kis szerencsétlen életüket, illetve annak a fenntartását. Pláne ha családjuk is van.
2014. nov. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#2-es!

Az ilyen gyökerek miatt tart ott a magyar melós, ahol tart!


Akkor visszalövök egy általánosítást!

A magyar vállalkozók lehúzós, tolvaj, vadkapitalista, dilettáns csürhe.

Ellentétben a nyugat-európai mintával, hírből sem ismeri a tisztességes piaci magatartást, a munkaerőpiacon se.

Nem, vagy csak részben jelenti be az alkalmazottakat, magasról szarik a munka törvény könyvére, ott károsítja meg a dolgozóit, ahol tudja.


Olyanban próbál beleszólni, amihez segg hülye, csak azért, mert pénze van, az se érdekli, ha az egész vállalkozása tönkre megy, és mindenki az utcára kerül.

Úgy beszél az alkalmazottakkal mint egy kutyával, mert az ostoba parasztja azt hiszi, hogy a fizetésért az is benne van a munkaköri leírásba, hogy el kell viselni a megalázásokat.


Kérdező!

Én jelenleg pont ilyen helyzetben vagyok. A munkával, de még a közvetlen kollégákkal sincs semmi bajom.

A főnököm viszont egy kontár f@.sz, aki rövid időn belül 20 ember munkáját fogja tönkretenni, mert atom hülye ahhoz, amivel próbálkozik. Látványosan tesz tönkre minden maga körül.

2014. nov. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez teljesen igaz! Ma is egy sereg ember durrogását, morgását kellett hallgatnom. Mintha bármi is változna attól, hogy idegeskednek
2014. nov. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnos így van. Ahol melóztam, ott szerettem volna maradni, mert a munkát szerettem, de a munkatársaimat ki nem állhattam. Olyan szemét hazug álszent bandát te még nem láttál, mint azok voltak. Soha egy szép, jó szavuk nem volt senkihez, folyamatosan veszekedtek egymás közt meg velem is. Egymást beszélték mi még azok is, akik elvileg jó barátságban voltak. Én nem bírtam a stresszt, az állandó kiabálást, veszekedést, sírást, és eljöttem. Pedig a meló kellett volna és szívesen csináltam volna. De az idegeim rámentek egy fél év alatt. Sírva jártam dolgozni minden nap, nyugtatókat kellett szednem éjszakánként, hogy el tudjak aludni. Nem kívánok senkinek ilyen munkahelyet!
2014. nov. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

tegnap 16:51

tegnap 18:32


Nyugodjatok meg, csak beszelgetunk. En a sajat tapasztalataimat irtam le es kikerem magamnak hogy gyokernek hivsz, szerintem nem ismerjuk egymast es en itt nem szemelyeskedtem es senkire egy rossz szot nem szoltam. A velemenyemmel pedig nem kell azonosulni, tiszteletben tartani viszont igen.


Mindenkinek a szive joga ugy es olyan modon vezetni a ceget ahogy jonak latja (vagy ahogy kepes ra), es minden alkalmazottnak szive joga a nap vegen eldonteni hogy masnap is bemegy-e dolgozni, vagy mas munkahelyet keres. Senki nem kenyszerit ra hogy egy sullyedo cegnel dolgozz, ha nem tetszik, allj tovabb.


A magyar emberekrol altalanossagban elmondhato hogy szeretik masban keresni a hibat, es mastol varni a megoldast. Nem sirni kell, hanem tenni a sajat boldogsagodert. Tudom hogy egyszerubb a masikat szidni es mast hulyezni, eredmenyre viszont nem vezet.


Azt pedig egy igen naiv gondolat hogy a vallakozo azert vallalkozik, hogy majd akit alkalmaz annak jo legyen. Nem, azert, hogy neki jo legyen. Nem jotekonysagi szervezetekrol beszelunk.

2014. nov. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!