Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van lehetőség Magyarországon...

Van lehetőség Magyarországon végzettség nélkül önkénteskedni rossz magaviseletű gyerekek mellett?

Figyelt kérdés
Egy könyvemben olvastam róla, hogy Amerikában egy mentális gondokkal küszködő, rossz magaviseletű gyerekeknek fenntartott osztályban a pszichológus tanárnő mellett egy diáklány is segített a gyerekekre vigyázásban, a feladatok lebonyolításában. A könyv igaz történet, Torey Hayden gyermekpszichológus írta, viszont nem tudom, van-e még/itthon egyáltalán ilyesmire lehetőség.

2014. nov. 18. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Diáklány alatt mit értesz? Középiskolás? Általában olyanok szoktak ilyen jellegű önkéntes munkát vállalni, akik alapvetően ilyen irányú tanulmányokat végeznek.
2014. nov. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha a rossz magaviseletet kibővítjük hátrányos helyzetűvé (többnyire ők is rossz magaviseletűek, tisztelet a kivételnek), akkor vannak olyan táborok, ahol ilyen gyerekek vannak és fogadnak oda önkénteseket. Pl a Vöröskeresztnek vannak ilyen táborai nyaranként. Elvileg bárki lehet önkéntes, de mivel túljelentkezés van az önkéntesekből, ezért válogatnak közülük, és nagyobb eséllyel kerül be olyan, aki mondjuk tanárnak, óvónőnek, gyógypedagógusnak, szociális munkásnak, pszichológusnak stb. tanul. De azért egy próbát megér.

Hogy van-e ilyen, amire te gondolsz, hogy iskolában, és egész tanévre, szerintem Magyarországon ilyen nincs.

2014. nov. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt még hozzátenném a válaszokhoz, hogy nem mindegy, mentális gondokkal küzdő vagy rossz magaviseletű gyerekekről van szó. Nyilván mentális problémákkal bíró gyerekekhez nem fognak odaengedni egy teljesen laikus diáklányt, hiszen fogalma nincsen arról, hogyan kell velük bánni, és a szakembernek sem érdeke valakit teljesen ingyen felkészíteni olyan jellegű dolgokból, amiket egyébként egyetemi képzés keretein belül, éveken keresztül kell tanulni.
2014. nov. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, utolsó éves gimnzista vagyok egyébként. Ez a tábor az eszembe sem jutott, de nagyon jó ötlet és azt hiszem a legjárhatóbb út.
2014. nov. 19. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!